22 123 95 55
PL

Test DNA - gdzie zrobić badania?

3.80
Ocena użytkowników: 4 ocen

Zarezerwuj badanie przez Zdrowegeny.pl - co zyskujesz?

Gdzie można wykonać test DNA?

DNA zbadasz w największych miastach Polski:

Jakie testy DNA możesz wykonać?

Nasza oferta badań DNA obejmuje:

Jak zrobić test DNA?

  • Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego testu DNA, który będzie odpowiedni do Twojej sytuacji, a następnie należy dokonać transakcji na Zdrowegeny.pl, po czym otrzymuje się specjalny kod zlecenia w postaci alfanumerycznej za pośrednictwem wiadomości SMS i e-mail.
  • Kod należy podać w wybranym punkcie pobrań - punkty zlokalizowane są na terenie całej Polski.
  • W punkcie zostanie pobrana krew żylna lub wymaz błony śluzowej z wewnętrznej strony jamy ustnej. W przypadku testów DNA na ojcostwo istnieje też możliwość samodzielnego wykonania wymazów lub pobrania mikrośladów bez wychodzenia z domu.
  • Na wynik analizy laboratoryjnej należy czekać od pięciu dni do czterech tygodni - wynik można będzie odebrać przez serwis internetowy bądź w punkcie pobrań w wersji papierowej.

Sprawdź ceny badań DNA ❱

W jakim celu wykonywane są badania DNA?

  • Badania DNA to jedne z najbardziej czułych metod diagnostycznych, które równocześnie dają wiarygodne wyniki.
  • Przy pomocy testów DNA uzyskuje się informację dotyczącą polimorfizmów, aberracji oraz mutacji znajdujących się w genomie danej osoby, które odpowiadają za wrodzone wady genetyczne (np. zespół Downa, Pataua, Edwardsa), bloki metaboliczne (np. fruktozemia), nietolerancje pokarmowe typu pierwotnego (np. hipolaktazja, celiakia) oraz zaburzenia zdrowotne takie jak przewlekłe choroby (np. nowotwory, zawały, zakrzepica, niepłodność).
  • Część z zaburzeń, które wynikają z DNA, ujawnia się już w momencie narodzin, jednak znaczna ich liczba może się rozwinąć dopiero w wieku dorosłym jedynie w przypadku współistnienia dodatkowych czynników.
  • Badania DNA umożliwiają więc ustalenie przez lekarza odpowiednich działań, które pozwolą zapobiec rozwojowi choroby u pacjenta bądź wczesnemu wdrożeniu leczenia.
  • Innym zastosowaniem testów DNA jest ustalanie ojcostwa, które polega na porównaniu profili genetycznych dwóch osób - dziecka i domniemanego ojca. W zależności od wariantu takie testu będzie miało znaczenie jedynie w celach prywatnych bądź również w trakcie rozpraw sądowych.

Aktualizacja: 2018-12-15

Data publikacji: 2018-06-24

Akredytowany test na ojcostwo. Wymaz od ojca, Wymaz od dziecka


645.00 na stronie
699.00 
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 13 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

Masz pytania?

Zadzwoń, a chętnie na nie odpowiemy