22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Panel pokarmowy (21 alergenów)

4.00
Ocena użytkowników: 233 ocen

W ramach badania ilościowo oznaczane są przeciwciała IgE swoiste dla 21 alergenów pokarmowych.

Test alergiczny w kierunku alergii pokarmowej pozwala na zidentyfikowanie odpowiadających za uczulenie alergenów pokarmowych.

Badanie przyczynia się do postawienia diagnozy, co z kolei pozwoli na podjęcie odpowiedniego leczenia / wdrożenie odpowiednich zaleceń żywieniowych, przez co proces chorobowy ulegnie zatrzymaniu, a objawy alergii ustąpią.

Alergia pokarmowa dotyczy coraz większej ilości osób w Polsce - wykonaj testy alergiczne i zadbaj o swój stan zdrowia. 

Badamy ryzyko:

  • alergii pokarmowej

Alergia pokarmowa - panel badań

  • Do alergii pokarmowej dochodzi w konsekwencji nieprawidłowej reakcji naszego organizmu na spożywane produkty pokarmowe – wśród pokarmów wywołujących uczulenie najczęściej wymienia się białko jaja kurzego, mleko, orzeszki ziemne, ryby, soję czy pszenicę.
  • W przebiegu alergii pokarmowej dochodzi do nadmiernej produkcji przez układ immunologiczny przeciwciał IgE swoistych dla alergenu wywołującego uczulenie, co jest przyczyną różnorodnych objawów.
  • Alergie pokarmową diagnozuje się np. przy pomocy testów z krwi – są to immunoenzymatyczne testy alergiczne umożliwiające ilościowe oznaczenie przeciwciał IgE swoistych dla poszczególnych produktów pokarmowych. Panel pokarmowy ocenia uczulenie na 21 alergenów pokarmowych.

Panel pokarmowy (21 alergenów)


205.00 na stronie
259.00 w placówce
Technologia badania:
Test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce