22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Panel atopowy (30 alergenów)

3.80
Ocena użytkowników: 171 ocen

W panelu wykrywane są przeciwciała IgE specyficzne dla 30 alergenów najczęściej uczulających osoby z atopią.

Test alergiczny - panel atopowy - przeznaczony jest dla osób z podejrzeniem chorób atopowych, do których nasilenia często dochodzi po kontakcie z uczulającym alergenem.

Dzięki wynikowi testu możliwe jest świadome unikanie szkodliwych alergenów i w konsekwencji poprawa samopoczucia.

Testy alergiczne pozwalają na wykrycie uczulających alergenów - wykonaj badanie i sprawdź jaka alergia szkodliwie działa na Twój organizm. 

W ramach pakietu badamy ryzyko alergii na:

  • sierść zwierząt
  • zarodniki pleśni i mikroorganizmy
  • pokarmy
  • roztocza
  • pyłki roślin

Na czym polega badanie panelu atopowego?

  • Istotą atopii jest obecność wrodzonej predyspozycji do chorób alergicznych i uczuleń na różne alergeny. Ryzyko atopii mają osoby, u których w rodzinie występował ten problem.
  • Kontakt z alergenem przez pacjenta może wywołać u niego nasilenie objawów zarówno skórnych, oddechowych, pokarmowych, jak i ogólnoustrojowych. W przypadku chorób atopowych zaleca się więc unikanie alergenów, które uczulają, a także stosowanie leczenia objawowego, które ma na celu złagodzenie dolegliwości.
  • Panel atopowy polega na ilościowym oznaczeniu alergenowoswoistych przeciwciał IgE we krwi in vitro za pomocą metody immunoenzymatycznej (tzw. test ELISA). W ramach panelu oceniane jest uczulenie w kierunku 30 alergenów, które powszechnie są częstym problemem dla osób ze skłonnością do atopii. Stężenie sIgE pozytywnie koreluje z nasileniem reakcji alergicznej na dany alergen, zaś w przypadku osób zdrowych przeciwciała są nie wykrywane. Zakres raportowania obejmuje stężenia 0,35 – 100 kU/l. Do każdego wyniku przypisywana jest jedna z klas skali RAST (0-6).

Panel atopowy (30 alergenów)


205.00 na stronie
219.00 w placówce
Technologia badania:
Test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce