22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

AthletiSIGN - badanie genetyczne dla sportowców

5.00
Ocena użytkowników: 22 ocen

To zaawansowany test genetyczny przeznaczony dla sportowców lub osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę ze sportem. 

Badanie AthletiSIGN wykorzystuje unikalny w skali globalnej algorytm sztucznej inteligencji do analizy wzajemnych oddziaływań pomiędzy poszczególnymi genami.

Raport z badania złożony jest z dwóch części: wyniku analizy genetycznej w obrębie 10 genów oraz szczegółowego raportu opisowego, który zawiera infomacje o zalecanych dyscyplinach sportowych, motoryce treningu, rekomendowanych suplementach diety oraz środkach treningowych, a także o ryzyku bezkontaktowych urazów tkanek miękkich.

Badanie wykonywane jest z pobranej od Pacjenta próbki krwi żylnej. Test wystarczy wykonać tylko raz w ciągu całego życia.

Cena pakietu AthletiSIGN uwzględnia:

  • analizę genetyczną 10 genów
  • szczegółowy raport opisowy

Na czym polega badanie genetyczne AthletiSIGN?

  • AthletiSIGN to zaawansowane badanie genetyczne, przeznaczone dla sportowców lub tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Złożone jest z dwóch części: analizy genetycznej w obrębie 10 genów oraz szczegółowego raportu opisowego, który do interpretacji wyników profilowania genetycznego wykorzystuje algorytm sztucznej inteligencji.
  • Badane w ramach testu AthletiSIGN markery genetyczne determinują takie cechy jak posiadanie mniejszej / większej liczby włóknien szybko kurczących się mięśni poprzecznie prążkowanych, co decyduje o szybkości motorycznej sportowca; predyspozycje do krótkotrwałej lub długotrwałej aktywności fizycznej; odporność mięśni poprzecznie prążkowanych na mikrouszkodzenia; skłonność do bezkontaktowych kontuzji tkanek miękkich; zaopatrzenie mięśni w tlen w warunkach jego niedoboru; skuteczność wytwarzania energii w mięśniach w trakcie wysiłku fizycznego; eliminacja kwasu mlekowego z krwi po wysiłku beztlenowym; wytwarzanie erytrocytów i unaczynienie mięśni; poziom dopaminy.
  • Wiedza o własnych predyspozycjach genetycznych jest pomocna w wyborze dyscypliny sportowej dającej największą szansę na sukces - szczegółowy raport opisowy z badania zawiera informacje o zalecanych dyscyplinach sportowych, motoryce treningu, rekomendowanych suplementach diety oraz środkach treningowych, a także o ryzyku bezkontaktowych urazów tkanek miękkich. Badanie AthletiSIGN może zapobiec stosowaniu nieskutecznego programu treningowego oraz zminimalizować ryzyko kontuzji.
  • Test AthletiSIGN wykonywany jest z pobranej od Pacjenta próbki krwi. Wystarczy go wykonać tylko raz w ciągu całego życia.

AthletiSIGN - badanie genetyczne dla sportowców


1990.00 na stronie
Technologia badania:
Real–Time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 18 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce