Badania przed ciążą

Pakiet badań genetycznych

Pakiet badań przed ciążą

 • Pakiet pozwala na ocenę stanu zdrowia kobiety planującej ciążę i stwierdzenie występowania stanów zagrażających potomstwu
 • Pakiet złożony jest z 19 badań krwi
 • Laboratorium odpowiedzialne : Diagnostyka sp. z o.o.

W ramach pakietu badamy:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Obecność stanu zapalnego

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Ryzyko anemii, osteoporozy, cukrzycy, chorób układu krążenia, nerek i wątroby

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Stężenie prolaktyny we krwi

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Ogólny stan zdrowia

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Zaburzenia krzepliwości krwi

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Obecność chorób zakaźnych

Cena badania:

417 zł
459 zł
Pakiet badań genetycznych

Kariotyp

 • Badanie pozwala na ocenę liczby i struktury wszystkich chromosomów pacjenta
 • Przeznaczone jest przede wszystkim dla osób planujących ciążę, w przypadku przebytych poronień czy trudności z poczęciem dziecka
 • POBRANIE materiału biologicznego do badania w punktach pobrań od PONIEDZIAŁKU do ŚRODY
 • Laboratorium odpowiedzialne : Diagnostyka sp. z o.o.

W ramach pakietu badamy:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

obecność aberracji chromosomowych liczbowych

Zdrowegeny.pl Tick Icon

obecność aberracji chromosomowych strukturalnych

Cena badania:

498 zł
599 zł

Zobacz jak wykonać badanie

Jak wykonać wybrany test?

 • Aby wykonać wybrane badanie, należy zamówić je przez stronę internetową. Niezwłocznie po dokonaniu płatności, do klienta dostarczane są wiadomości SMS i e-mail zawierające unikalny kod testu.
 • W przypadku testów realizowanych w punkcie pobrań, z kodem tym należy udać się do dowolnego punktu w godzinach otwarcia – po podaniu tego kodu pracownikowi punktu, od pacjenta pobierana jest próbka krwi żylnej do analizy. Wynik badania pacjent odbiera w punkcie pobrań lub przez stronę internetową laboratorium.
 • W przypadku testów realizowanych drogą kurierską, w ciągu 2 dni roboczych od zamówienia klient otrzymuje zestaw do samodzielnego pobrania próbki śliny. Gotowe próbki należy odesłać do laboratorium (drogą kurierską, w cenie badania). Wynik udostępniany jest pacjentowi online.

Punkty pobrań

Jakie badania przed ciążą warto wykonać?

 • Wśród badań, których wykonanie zalecane jest kobietom planującym ciążę, wymienia się podstawowe badania krwi (takie jak morfologia, OB, CRP, glukoza, cholesterol, prolaktyna, TSH), a także testy w kierunku chorób zakaźnych (np. toksoplazmozy, kiły, różyczki). Dzięki takim testom możliwa jest ocena stanu zdrowia matki i obecności chorób, które mogłyby stanowić zagrożenie dla rozwijającego się płodu.
 • Warto również rozważyć wykonanie badań genetycznych - nieprawidłowości obecne w materiale genetycznym przyszłych rodziców mogą bowiem doprowadzić do poronienia czy wystąpienia u płodu wad lub niektórych chorób genetycznych. Wśród takich testów wymienia się np. badanie kariotypu czy badanie na nosicielstwo chorób dziedziczonych w sposób autosomalny recesywny (takich jak mukowiscydoza).