22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Akredytowany test na ojcostwo. Wymaz od ojca, Wymaz od dziecka

4.10
Ocena użytkowników: 93 ocen

Przy pomocy tego prostego, wiarygodnego testu genetycznego potwierdzisz lub wykluczysz ojcostwo

Test ten polega na określeniu, a następnie wzajemnym porównaniu profili genetycznych domniemanego ojca i dziecka. Jest to jedyna metoda pozwalająca na pewne potwierdzenie (powyżej 99,9999%) lub wykluczenie ojcostwa (100%).

Badanie obejmuje analizę aż 24 markerów genetycznych.

Zrobienie badania zalecane jest wszystkim osobom mającym wątpliwości / zasadne podejrzenia odnośnie bycia biologicznym ojcem.

Badanie wykonywane jest przez akredytowane laboratorium Diagnostyka S.A. - Pracownię Analiz Profili Genetycznych PAPGEN.

Pakiet badań zawiera:

  • 2 zestawy do pobrania wymazu
  • analizę próbek w laboratorium
  • wynik badania online, drogą pocztową lub w punkcie pobrań

Badanie obejmuje analizę 24 markerów genetycznych

  • W teście badane są 24 markery genetyczne, czyli takie odcinki DNA, które pokrywają się częściowo u biologicznych krewnych.

Na czym polega genetyczny test pozwalający na ustalenie ojcostwa?

  • Wykonanie badania genetycznego na ojcostwo jest bardzo proste. Niezbędne jest tylko pobranie próbek DNA od dziecka oraz domniemanego ojca – najczęściej materiał genetyczny pozyskiwany jest z wymazu z błony śluzowej policzka.
  • Po wyizolowaniu DNA osób poddawanych testowi, ustalane są ich profile genetyczne przy pomocy technik biologii molekularnej. Na profil genetyczny składają się tzw. markery, które są fragmentami DNA pokrywającymi się w pewnym stopniu w przypadku krewnych biologicznych.
  • W teście sprawdzane są 24 takie markery, co gwarantuje uzyskanie pewnego wyniku bez analizy materiału genetycznego matki.
  • Kolejny etap to porównanie markerów oraz przeprowadzenie analizy statystycznej – dzięki temu, ojcostwo wykluczane jest stuprocentowo, a potwierdzane z prawdopodobieństwem ponad 99,9999%.
  • Ojcostwo nigdy nie zostanie potwierdzone na 100%, ponieważ zawsze istnieje możliwość posiadania takich samych profili genetycznych u 2 osób ze sobą niespokrewnionych – praktycznie ryzyko takiej sytuacji jest jednak bliskie zeru.
  • Test przeprowadzany jest przez akredytowane laboratorium Diagnostyka S.A. - Pracownię Analiz Profili Genetycznych PAPGEN.

Akredytowany test na ojcostwo. Wymaz od ojca, Wymaz od dziecka


645.00 na stronie
699.00 w placówce
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 13 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce