Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Opinie klientów - Zdrowegeny.pl

Poronienia samoistne, zakrzepica

Ocena użytkowników: 2 ocen
5.0

Badanie genetyczne przyczyni się do ustalenia przyczyny poronień samoistnych i ryzyka ich wystąpienia w przyszłości

Badanie przeznaczone jest dla wszystkich kobiet planujących ciążę, w szczególności dla tych, u których w przeszłości wystąpiły poronienia.

Test warto wykonać także w przypadku bezskutecznych starań się o potomstwo.

Badanie obejmuje analizę genów: F2, F5, MTHFR i PAI-1. Badanie pozwala na sprawdzenie, czy w genach Pacjentki obecne są predyspozycje do nadkrzepliwości krwi i zwiększonych stężeń homocysteiny.

Badamy ryzyko:

 • poronień samoistnych
 • Typ badania

  Pobranie krwi w placówce
  Sprawdź listę placówek
  Poronienia samoistne, zakrzepica

  Cena online:

  493.00 
  Technologia badania:PCR

  Czas oczekiwania na wynik:do 20 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badane geny i mutacje:

  • Gen F5, czynnik V Leiden 
  • Gen F5, czynnik V R2 
  • Gen MTHFR, mutacje C667T i  A1298C 
  • Gen F2, mutacja 20210 G-A 
  • Gen PAI-1 4G/5G

  Badamy ryzyko:

  • PORONIEŃ SAMOISTNYCH - poronieniem samoistnym nazywane jest przedwczesne, występujące z przyczyn naturalnych ukończenie ciąży (przed 20. tygodniem jej trwania). Szacuje się, że poronieniem samoistnym kończy się ok. 15% wszystkich ciąż. Do poronienia samoistnego mogą przyczyniać się predyspozycje genetyczne – mutacje w genach F2, F5, MTHFR i PAI-1.

  Poronienia samoistne a predyspozycje genetyczne

  • Poronienie samoistne polega na spontanicznej utracie ciąży z przyczyn naturalnych, przed 20. jej tygodniem. Szacuje się, że problemy z donoszeniem ciąży dotyczą co szóstej ciężarnej. Przyczyny samoistnych poronień mogą być różne – zalicza się do nich między innymi nieprawidłową budowę lub stany zapalne w obrębie szyjki macicy, infekcje dróg moczowych, niedobór progesteronu, a także obecność przeciwciał antykardiolipinowych.
  • Do predyspozycji genetycznych zwiększających ryzyko poronień zalicza się mutacje w genach F5 (czynnik V Leiden, czynnik V R2), F2, MTHFR i PAI-1. Czynnik V Leiden jest jedną z najczęściej diagnozowanych wrodzonych przyczyn zwiększonego ryzyka zmian zakrzepowo-zatorowych w organizmie oraz nawracających poronień. Czynnik V R2 odpowiada za dodatkowo zwiększone ryzyko zakrzepicy u osób, które są nosicielami mutacji V Leiden.
  • Gen MTHFR koduje enzym reduktazę metylenotetrahydrofolianu, który odgrywa ważną rolę w metabolizmie kwasu foliowego i aminokwasu homocysteiny. Mutacje w genie MTHFR skutkują nadmiarem homocysteiny – nadmiar tego związku również jest czynnikiem ryzyka zakrzepicy (a także miażdżycy), prowadzi do zaburzenia procesów zagnieżdżania się zarodka i zwiększa ryzyko poronień samoistnych, zwłaszcza w 1. trymestrze ciąży. Obecność mutacji w genie MTHFR może się również wiązać z większym ryzykiem wad cewy nerwowej u płodu.
  • Nieprawidłowy gen PAI-1 wiąże się ze wzrostem ryzyka takich schorzeń jak zawał serca i zakrzepica, ale także wzrostem ryzyka wystąpienia powikłań położniczych (np. poronienia nawracające, nadciśnienie ciążowe, ciężki stan przedrzucawkowy).
  • Wykrycie mutacji w genach F2, F5, MTHFR i PAI-1 jest ogromnie ważne, ponieważ dla nosicielek mutacji w tych genach opracowywane są specjalne programy profilaktyczno-lecznicze przed planowaną ciążą. Dzięki nim szanse na zajście w ciążę, donoszenie jej i urodzenie zdrowego dziecka znacznie wzrastają.
  Poronienia samoistne, zakrzepica

  Cena online:

  493.00 
  Technologia badania:PCR

  Czas oczekiwania na wynik:do 20 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badanie genetyczne w kierunku poronień samoistnych wykonywane jest z próbki krwi żylnej w ponad 800 placówkach na terenie Polski - nasze punkty oznaczone są szyldem DIAGNOSTYKA.

  NAJWIĘKSZE MIASTA, W KTÓRYCH ZREALIZUJESZ BADANIE

  Warszawa Kraków Łódź Wrocław Poznań Gdańsk Szczecin Bydgoszcz Lublin Katowice Białystok Gdynia Radom Sosnowiec Toruń Kielce

  Podaj adres

  Użyj mojej lokalizacji

  Punkt realizuje badanie

  (opcjonalnie)

  Wczytywanie...

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic