IMMUNOdiagDIETA - 44 allergeny IgG/IgG4
Pakiet badań

IMMUNOdiagDIETA - 44 allergeny IgG/IgG4

 • Pakiet badań IMMUNOdiagDIETA to nowoczesny test pozwalający na określenie nietolerowanych przez organizm produktów pokarmowych
 • Wynik badania umożliwi wdrożenie odpowiedniej diety eliminacyjnej lub rotacyjnej w celu poprawy stanu zdrowia i samopoczucia

Badamy ryzyko

nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG/IgG4

Cena badania:

439 zł
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych
Badanie wykonywane z krwi

Badanie wykonywane z krwi

Krew pobierana jest w punktach pobrań

Krew pobierana jest w punktach pobrań na terenie całej Polski.
Sprawdź lokalizacje

Zobacz jak wykonać badanie

NIETOLERANCJA POKARMOWA ZALEŻNA OD IgG/IgG4

 • Nietolerancja pokarmowa zależna od przeciwciał klasy IgG/IgG4 to najczęściej diagnozowany rodzaj nadwrażliwości pokarmowej, może dotyczyć ona wielu różnych produktów spożywczych.
 • Nietolerancja pokarmowa zależna od IgG/IgG4 rozwija się najczęściej na skutek zaburzonych mechanizmów wchłaniania jelitowego.
 • Schorzenia te mogą prowadzić do nadwagi, przewlekłego niedożywienia, cukrzycy typu drugiego czy uszkodzenia wątroby.

W ramach tego pakietu badamy:

Stężenie przeciwciał IgG i IgG4 we krwi

Badamy poziom przeciwciał specyficznych dla 44 alergenów pokarmowych z grup: nabiał i produkty mleczne, owoce i warzywa, mięso, ryby i owoce morza, zboża glutenowe i bezglutenowe, orzechy i nasiona, kawy i herbaty

Wskazania do wykonania badania IMMUNOdiagDIETA

ZŁE SAMOPOCZUCIE O TRUDNEJ DO WYJAŚNIENIA PRZYCZYNIE

ZŁE SAMOPOCZUCIE O TRUDNEJ DO WYJAŚNIENIA PRZYCZYNIE

Nietolerancja pokarmowa może objawiać się występowaniem takich dolegliwości jak chroniczne zmęczenie, bóle brzucha, biegunki, wzdęcia, migreny, problemy ze snem, zmiany skórne, stany zapalne jelita czy problemy ze wzrokiem

OTYŁOŚĆ, KTÓRA UTRZYMUJE SIĘ POMIMO NISKOKALORYCZNEJ DIETY I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

OTYŁOŚĆ, KTÓRA UTRZYMUJE SIĘ POMIMO NISKOKALORYCZNEJ DIETY I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Utajona nietolerancja pokarmowa związana z IgG może przyczyniać się do otyłości u osób z nadwagą,  pomimo stosowania niskokalorycznej diety i uprawiania regularnych ćwiczeń fizycznych.

CHĘĆ ROZRÓŻNIENIA NIETOLERANCJI OD ALERGII POKARMOWEJ

CHĘĆ ROZRÓŻNIENIA NIETOLERANCJI OD ALERGII POKARMOWEJ

Alergia pokarmowa związana jest z procesami zależnymi od przeciwciał klasy IgE, a nietolerancja pokarmowa - z przeciwciałami klasy IgG. Alergia i nietolerancja mogą cechować się podobnymi objawami, dlatego warto wykonać test w celu poznania dokładnego podłoża problemu.

POTRZEBA MONITOROWANIA SKUTECZNOŚCI LECZENIA

POTRZEBA MONITOROWANIA SKUTECZNOŚCI LECZENIA

Wyodrębnienie produktów pokarmowych nietolerowanych przez organizm pozwala na wdrożenie odpowiedniej diety rotacyjnej lub eliminacyjnej - jej skuteczność można ocenić poprzez powtórne oznaczenie przeciwciał.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Badanie IMMUNOdiagDIETA jest także świetną metodą na dokładne poznanie swojego organizmu i odpowiednią personalizację diety, która zapewni nam dobry stan zdrowia i samopoczucia

50% przypadków nadwrażliwości pokarmowych to nietolerancje zależne od przeciwciał IgG/IgG4

 • IMMUNOdiagDIETA to test polegający na pomiarze stężenia przeciwciał IgG (IgG1-4 i IgG4), które są specyficzne w stosunku do 44 alergenów wywołujących nietolerancję pokarmową.
 • W przebiegu nietolerancji zależnej od przeciwciał IgG/IgG4 produkcja tych specyficznych dla poszczególnych składników pokarmowych przeciwciał jest nasilona i przyczynia się do wystąpienia różnorodnych objawów klinicznych, takich jak mdłości, wzdęcia, uczucie pełności, biegunki, bóle brzucha, zaparcia, przewlekłe zmęczenie, zmiany w zachowaniu, depresja, migreny, bóle mięśni i stawów czy zmiany skórne. Objawy pojawiają się po ok. 24-48 godzinach po spożyciu danego pokarmu.
 • Nietolerancja pokarmowa zależna od IgG rozwija się najczęściej na skutek zaburzonych mechanizmów wchłaniania jelitowego, co może być konsekwencją długotrwałego stosowania antybiotyków, ostrych zakażeń wirusowych i bakteryjnych, zatruć pokarmowych, interwencji chirurgicznych czy stosowania radioterapii lub chemoterapii.
 • Nietolerancja pokarmowa IgG/IgG4 zależna występuje powszechnie zarówno u dzieci, jak i dorosłych i jest odwracalna - cofa się po wyeliminowaniu lub ograniczeniu nietolerowanego alergenu lub przywróceniu odpowiedniego funkcjonowania jelit.
 • Dzięki wykonaniu badania IMMUNOdiagDIETA możemy uzyskać informację o nietolerowanych przez nas produktach spożywczych - pozwala to na wdrożenie odpowiednich zmian do naszej diety, tak aby poprawić swój stan zdrowia i zapobiec poważnym konsekwencjom w przyszłości.

Wykaz alergenów analizowanych w badaniu IMMUNOdiagDIETA

ALERGENY ALERGENY CD.
Kukurydza Ryż
Owies Pszenica
Migdał Orzech nerkowca
Kakao Orzech arachidowy
Soja Pieprz czarny
Kurczak Jagnięcina
Mięso wieprzowe Mięso wołowe
Mięso kacze Krewetka
Makrela Sardynka
Kałamarnica Tuńczyk
Marchew Seler
Ogórek Kurkuma
Cebula Por
Pomidor Agrest
Jabłko Grapefruit
Pomarańcza Cytryna
Banan Mango
Winogrono Ananas
Surowe mleko Jajko kurze
Orzech kokosowy Czosnek
Imbir Czarna herbata
Musztarda Drożdże
gwarancja jakości

Zakres badania można rozszerzyć do 88 lub 280 alergenów pokarmowych.
Aby rozszerzyć pakiet, zadzwoń do naszych specjalistów +48 22 123 95 55

Co zyskujesz dzięki wykonaniu badania IMMUNOdiagDIETA?

ustalenie nietolerancji

IMMUNOdiagDIETA to doskonała metoda na uzyskanie informacji na temat nietolerowanych przez nasz organizm składników pokarmowych - pozwala na spersonalizowanie diety, tak aby poprawić swoje samopoczucie i ogólny stan zdrowia.

Dieta eliminacyjna lub rotacyjna

Otrzymany wynik testu pozwoli na zastosowanie odpowiedniej diety eliminacyjnej lub rotacyjnej (polegającej na spożywaniu nietolerowanego alergenu zamiennie z produktami nieszkodliwymi), tak aby doprowadzić do osłabienia lub cofnięcia się danej nietolerancji.

Nietolerancje pokarmowe

Nietolerancje pokarmowe zależne od IgG/IgG4 mogą doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak cukrzyca typu drugiego, nadwaga, przewlekłe niedożywienie, uszkodzenie wątroby czy niedokrwistość - dzięki wykonaniu badania IMMUNOdiagDIETA i wdrożeniu odpowiedniej diety możliwe będzie uniknięcie takich powikłań.

Monitorowanie skuteczności wdrożonej diety

W przypadku wcześniejszego potwierdzenia występowania danych nietolerancji, badanie IMMUNOdiagDIETA będzie świetnym sposobem na monitorowanie skuteczności wdrożonej diety.

Jak wykonać test IMMUNOdiagDIETA?

 • IMMUNOdiagDIETA to proste, bezpieczne i wiarygodne badanie laboratoryjne, do wykonania którego potrzebna jest tylko niewielka ilość krwi pacjenta. Krew wymagana do badania pobierana jest w licznych punktach pobrań zlokalizowanych na terenie całej Polski. Do poboru krwi nie trzeba się specjalnie przygotowywać (nie trzeba być na czczo).
 • Gdy badanie zostanie zrealizowane, pacjent otrzymuje opatrzony komentarzem wynik przedstawiający ilościowy wynik oznaczenia przeciwciał IgG/IgG4 (także w formie graficznej).
 • Wyniki ilościowe przypisane są do skali RAST/EAST (skala 0-6) - wynik w klasie 0 oznacza wynik ujemny, wynik w klasach 1-2 świadczy o braku objawów lub słabo wyrażonych objawach nietolerancji, natomiast wynik w klasie 4-6 oznacza występowanie objawów nietolerancji.
 • Przeciwwskazaniem do zrobienia testu jest wiek poniżej 12 miesięcy. W przypadku pacjentów ze zdiagnozowanymi zaburzeniami poziomu immunoglobulin lub chorobami autoimmunologicznymi, a także pacjentów poddawanych leczeniu immunosupresyjnemu, przed wykonaniem badania IMMUNOdiagDIETA zalecana jest konsultacja z lekarzem.

Konsultacje

W cenie badania, wynik badania skonsultujesz ze specjalistą przez internet

Cena badania obejmuje konsultację otrzymanego wyniku ze specjalistą online. Konsultacja ta przeprowadzana jest przez dr Annę Piotrowską-Mietelską, która jest doświadczonym diagnostą laboratoryjnym specjalizującym się w genetyce medycznej. Dr Piotrowska-Mietelska jest Kierownikiem Pracowni Biologii Molekularnej Laboratorium Medycznego Diagnostyka - odpowiada ona za opis i wykonanie wszystkich testów genetycznych przeprowadzanych w laboratorium.

Punkty pobrań

NAJWIĘKSZE MIASTA, W KTÓRYCH ZREALIZUJESZ BADANIE

WarszawaKrakówŁódźWrocławPoznańGdańskSzczecinBydgoszczLublinKatowiceBiałystokGdyniaRadomSosnowiecToruńKielce
Pakiet DNA

Pakiet badań

IMMUNOdiagDIETA - 44 allergeny IgG/IgG4

Pakiet badań IMMUNOdiagDIETA to nowoczesny test pozwalający na określenie nietolerowanych przez organizm produktów pokarmowych

Cena badania:

439 zł