22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Akredytowany test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Wymaz od dziecka

4.10
Ocena użytkowników: 267 ocen

To test genetyczny, który pozwala na stuprocentowe wykluczenie ojcostwa lub jego potwierdzenie na 99,9999%

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbki do badania samodzielnie w domu, następnie odsyła je do laboratorium, gdzie są one analizowane.

Badania te polegają na porównaniu profili genetycznych domniemanego ojca oraz dziecka. Analizowane są aż 24 markery genetyczne. 

Badanie wykonywane jest z pobranych od osób badanych próbek śliny, w postaci wymazu z wewnętrznej strony policzka. Próbki oznaczane są jako “A” i “B" - nie są więc pobierane dane osób, od których pochodzą próbki.

Test DNA na ojcostwo warto przeprowadzić, jeśli wątpliwości co do biologicznego ojcostwa nie mogą być wyjaśnione z matką dziecka.

Zrobienie testu DNA na ojcostwo wskazane jest również w przypadku podejrzenia bycia biologicznym ojcem dziecka.

Badanie wykonywane jest przez akredytowane laboratorium Diagnostyka S.A. - Pracownię Analiz Profili Genetycznych PAPGEN.

Pakiet badań zawiera:

  • 2 zestawy do pobrania wymazu
  • obsługę kurierską do laboratorium
  • analizę próbek w laboratorium
  • wynik badania dostępny online

Dzięki prostemu badaniu możesz sprawdzić, czy jesteś biologicznym ojcem dziecka!

  • Badanie genetyczne ojcostwa to prosty i wygodny sposób na potwierdzenie lub wykluczenie biologicznego ojcostwa. Test ten polega na dostarczeniu do Klienta (drogą kurierską) pakietu zawierającego dwa zestawy do przygotowania wymazu z wewnętrznej strony policzka.
  • Jeden zestaw przeznaczony jest dla domniemanego ojca, a drugi dla dziecka. W badaniu nie jest konieczne podawanie danych osób, od których pochodzą próbki – są one oznaczane jako próbki „A” oraz „B”.
  • Po pobraniu próbek, trafiają one do laboratorium genetycznego i tam izolowany jest z nich DNA osób poddawanych badaniu. Dzięki analizie laboratoryjnej możliwe jest ustalenie profili genetycznych badanych osób.
  • Profile genetyczne to zestawy określonych odcinków DNA częściowo pokrywających się w przypadku osób spokrewnionych ze sobą (każdy z nas dziedziczy połowę materiału genetycznego od ojca i połowę od matki) – te określone odcinki DNA nazywane są markerami genetycznymi.
  • Po ustaleniu profili genetycznych domniemanego ojca oraz dziecka, są one porównywane – przeprowadzana jest także analiza statystyczna. Pozwala to na stuprocentowe wykluczenie ojcostwa oraz jego potwierdzenie z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością (ponad 99,9999%).
  • Podmiot odpowiedzialny za przeprowadzenie testu: Diagnostyka S.A. - Pracownię Analiz Profili Genetycznych PAPGEN.

Akredytowany test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Wymaz od dziecka


645.00 na stronie
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce