Test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Wymaz od dziecka
Badania genetyczne

Test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Wymaz od dziecka

 • Wykonaj badanie ANONIMOWO drogą kurierską
 • Jest to test genetyczny, który pozwala na stuprocentowe wykluczenie ojcostwa i jego potwierdzenie na 99,9999%
 • Laboratorium odpowiedzialne: Diagnostyka sp. z o.o.

Pakiet badań zawiera:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

analizę próbek w laboratorium

Zdrowegeny.pl Tick Icon

2 zestawy do pobrania wymazu

Zdrowegeny.pl Tick Icon

obsługę kurierską do laboratorium

Zdrowegeny.pl Tick Icon

wynik badania dostępny online

Cena badania:

649 zł

Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych
gwarancja jakości

Gwarancja Jakości

gwarancja zwrotu pieniędzy

Jeśli nie uda Ci się dostarczyć próbek DNA dobrej jakości, gwarantujemy bezpłatną analizę nowych próbek

BADANIE GENETYCZNE OJCOSTWA

 • Istotą testów DNA na ojcostwo jest porównanie profili genetycznych domniemanego ojca oraz dziecka.
 • Testy te mogą być przeprowadzone ANONIMOWO.
 • Wykonanie badania pozwala na potwierdzenie ojcostwa z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością (powyżej 99,9999%).
 • Badanie pozwala na wykluczenie ojcostwa z pewnością 100%.

W ramach tego pakietu badamy:

24 markery genetyczne

Analiza aż 24 markerów genetycznych (fragmentów DNA, które częściowo pokrywają się w przypadku osób spokrewnionych ze sobą) umożliwia ustalenie ojcostwa bez konieczności udziału matki dziecka w teście.

W jakich sytuacjach zaleca się wykonanie testu na ojcostwo?

WĄTPLIWOŚCI CO DO SWOJEGO OJCOSTWA

MAM WĄTPLIWOŚCI, ŻE JESTEM BIOLOGICZNYM OJCEM DZIECKA

Jeśli wątpliwości co do biologicznego ojcostwa nie mogą być wyjaśnione z matką dziecka, warto przeprowadzić test DNA na ojcostwo.

MOGĘ BYĆ OJCEM DZIECKA

PODEJRZEWAM, ŻE MOGĘ BYĆ BIOLOGICZNYM OJCEM DZIECKA

Zrobienie testu DNA na ojcostwo wskazane jest również w przypadku podejrzenia bycia biologicznym ojcem dziecka.

3

Jakie korzyści niesie ze sobą wykonanie badania?

Bezpieczeństwo

Dzięki przeprowadzeniu testu na ojcostwo zyskujemy pewność na zawsze odnośnie swojego biologicznego ojcostwa – wynik badania potwierdza ojcostwo z ponad 99,9999% pewnością lub wyklucza je z pewnością 100%.

Ojciec i dziecko

Rezultat potwierdzający ojcostwo przyczyni się do nawiązania silnej i trwałej relacji z dzieckiem, a także do poprawy relacji z jego matką. Ponadto, dzięki testowi dziecko zyska pewność odnośnie własnej tożsamości.

Sąd

Przeprowadzenie testu jest przydatne, jeżeli chcemy prawnie uregulować kwestię ojcostwa. Co prawda wynik prywatnego testu na ojcostwo nie może być traktowany jako dowód w sądzie, jednak może być przyczyną złożenia pozwu o zaprzeczenie/ustalenie ojcostwa – w ich toku sąd zleci ponowne przeprowadzenie testów genetycznych dla celów sądowych.

Dzięki prostemu anonimowemu badaniu możesz sprawdzić, czy jesteś biologicznym ojcem dziecka!

 • Anonimowe badanie genetyczne ojcostwa to prosty i wygodny sposób na potwierdzenie lub wykluczenie biologicznego ojcostwa. Test ten polega na dostarczeniu do klienta (drogą kurierską) pakietu zawierającego dwa zestawy do przygotowania wymazu z wewnętrznej strony policzka.
 • Jeden zestaw przeznaczony jest dla domniemanego ojca, a drugi dla dziecka. W badaniu nie jest konieczne podawanie danych osób, od których pochodzą próbki – są one oznaczane jako próbki „A” oraz „B”.
 • Po pobraniu próbek, trafiają one do laboratorium genetycznego i tam izolowany jest z nich DNA osób poddawanych badaniu. Dzięki analizie laboratoryjnej możliwe jest ustalenie profili genetycznych badanych osób.
 • Profile genetyczne to zestawy określonych odcinków DNA częściowo pokrywających się w przypadku osób spokrewnionych ze sobą (każdy z nas dziedziczy połowę materiału genetycznego od ojca i połowę od matki) – te określone odcinki DNA nazywane są markerami genetycznymi. W teście analizowane są aż 24 markery genetyczne.
 • Po ustaleniu profili genetycznych domniemanego ojca oraz dziecka, są one porównywane – przeprowadzana jest także analiza statystyczna. Pozwala to na stuprocentowe wykluczenie ojcostwa oraz jego potwierdzenie z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością (ponad 99,9999%).

Za realizację testów genetycznych na ojcostwo odpowiadają najlepsi polscy specjaliści, a wśród nich dr n. med. inż. Agnieszka Pilecka

ISFG

Dr n. med. inż. Agnieszka Pilecka to z zawodu biotechnolog - studia na Akademii Rolniczej w Poznaniu ukończyła w 2014 roku. Jest ona ponadto doktorem nauk medycznych na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w specjalności biologia molekularna, biegłym sądowym z zakresu genetyka sądowa przy Sądach Okręgowych w Zielonej Górze, Kaliszu, Opolu i Legnicy, a także wieloletnim pracownikiem Zakładu Technik Molekularnych i Zakładu Medycyny Sądowej Katedry Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Agnieszka Pilecka jest także laureatką programu europejskiego rozwoju Akademii Medycznej na lata 2009-2011, laureatką nagrody Young Investigator Award z 2007 roku (za opracowanie nieniszczącej metody izolacji DNA z kości), Członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Genetyki Sądowej (ISFG) oraz autorką i współautorką ponad dwudziestu publikacji naukowych.

Jak wykonać badanie ojcostwa anonimowo?

 • W celu anonimowego wykonania testu na ojcostwo, należy zamówić badanie przez internet – w ciągu 2 dni roboczych od dokonania zamówienia, do klienta dostarczany jest pakiet zawierający 2 zestawy do pobrania wymazu z błony śluzowej policzka.
 • Po otrzymaniu pakietu, należy aktywować swoje badanie przez stronę internetową przy pomocy numeru badania. Podczas aktywacji zamawiany jest kurier, który odbiera odpowiednio przygotowane próbki w wybranym przez klienta terminie.
 • Wymazy z błony śluzowej policzka (od dziecka oraz domniemanego ojca) należy pobrać zgodnie z instrukcją dołączoną do pakietu.
 • Kurier odbiera gotowe próbki od klienta i przekazuje je do laboratorium genetycznego. Wynik testu udostępniany jest klientowi przez internet.

Pakiet DNA

Pakiet badań

Test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Wymaz od dziecka

Cena badania:

649 zł