22 123 95 55

Akredytowany test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Wymaz od dziecka

4.20
Ocena użytkowników: 99 ocen

To anonimowy test genetyczny, który pozwala na stuprocentowe wykluczenie ojcostwa lub jego potwierdzenie na 99,9999%

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbki do badania samodzielnie w domu, następnie odsyła je do laboratorium, gdzie są one analizowane.

Badania te polegają na porównaniu profili genetycznych domniemanego ojca oraz dziecka. Analizowane są aż 24 markery genetyczne. 

Badanie wykonywane jest z pobranych od osób badanych próbek śliny, w postaci wymazu z wewnętrznej strony policzka. Próbki oznaczane są jako “A” i “B" - nie są więc pobierane dane osób, od których pochodzą próbki.

Jeśli nie uda Ci się dostarczyć próbek DNA dobrej jakości, gwarantujemy bezpłatną analizę nowych próbek.

Test DNA na ojcostwo warto przeprowadzić, jeśli wątpliwości co do biologicznego ojcostwa nie mogą być wyjaśnione z matką dziecka.

Zrobienie testu DNA na ojcostwo wskazane jest również w przypadku podejrzenia bycia biologicznym ojcem dziecka.

Badanie wykonywane jest przez akredytowane laboratorium Diagnostyka S.A. - Pracownię Analiz Profili Genetycznych PAPGEN.

Pakiet badań zawiera:

  • 2 zestawy do pobrania wymazu
  • obsługę kurierską do laboratorium
  • analizę próbek w laboratorium
  • wynik badania dostępny online

Dzięki prostemu anonimowemu badaniu możesz sprawdzić, czy jesteś biologicznym ojcem dziecka!

  • Badanie genetyczne ojcostwa to prosty i wygodny sposób na potwierdzenie lub wykluczenie biologicznego ojcostwa. Test ten polega na dostarczeniu do Klienta (drogą kurierską) pakietu zawierającego dwa zestawy do przygotowania wymazu z wewnętrznej strony policzka.
  • Jeden zestaw przeznaczony jest dla domniemanego ojca, a drugi dla dziecka. W badaniu nie jest konieczne podawanie danych osób, od których pochodzą próbki – są one oznaczane jako próbki „A” oraz „B”.
  • Po pobraniu próbek, trafiają one do laboratorium genetycznego i tam izolowany jest z nich DNA osób poddawanych badaniu. Dzięki analizie laboratoryjnej możliwe jest ustalenie profili genetycznych badanych osób.
  • Profile genetyczne to zestawy określonych odcinków DNA częściowo pokrywających się w przypadku osób spokrewnionych ze sobą (każdy z nas dziedziczy połowę materiału genetycznego od ojca i połowę od matki) – te określone odcinki DNA nazywane są markerami genetycznymi.
  • Po ustaleniu profili genetycznych domniemanego ojca oraz dziecka, są one porównywane – przeprowadzana jest także analiza statystyczna. Pozwala to na stuprocentowe wykluczenie ojcostwa oraz jego potwierdzenie z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością (ponad 99,9999%).
  • Podmiot odpowiedzialny za przeprowadzenie testu: Diagnostyka S.A. - Pracownię Analiz Profili Genetycznych PAPGEN.

Akredytowany test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Wymaz od dziecka


645.00 na stronie
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce