Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Cytologia cienkowarstwowa (LBC)

Ocena użytkowników: 40 ocen
4.3

Cytologia cienkowarstwowa (LBC) to test bardzo przydatny w profilaktyce i diagnostyce raka szyjki macicy.

Płynna cytologia cienkowarstwowa (ang. Liquid Based Cytology, LBC) oparta jest na unowocześnionej metodzie przygotowania preparatu cytologicznego - dzięki temu bardzo istotnie zwiększa się ilość komórek odpowiednich do oceny cytologicznej.

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, cytologia płynna zalecana jest jako test przesiewowy w kierunku raka szyjki macicy.

Badanie obejmuje:

 • ginekologiczną płynną cytologię cienkowarstwową, LBC
 • Typ badania

  Pobranie wymazu w placówce
  Sprawdź listę placówek
  Cytologia cienkowarstwowa (LBC)

  Cena online:

  97.00 
  Technologia badania:Cytologia cienkowarstwowa, LBC

  Czas oczekiwania na wynik:do 18 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Czym jest cytologia cienkowarstwowa (LBC)?

  • Badanie cytologiczne to podstawowy test wykorzystywany w profilaktyce i diagnostyce raka szyjki macicy - polega on na pobraniu komórek nabłonkowych z szyjki macicy przy pomocy specjalnej szczoteczki, po czym tak uzyskany materiał poddawany jest analizie mikroskopowej. Pozwala to na uwidocznienie zmienionych komórek, mogących świadczyć o występowaniu raka szyjki macicy.
  • Płynna cytologia cienkowarstwowa (ang. Liquid Based Cytology, LBC) jest ulepszeniem klasycznego badania cytologicznego, a konkretniej opiera się na unowocześnionej metodzie przygotowania preparatu cytologicznego. W przypadku cytologii LBC, po pobraniu wymazu z szyjki macicy, szczoteczka wraz z obecnymi komórkami umieszczana jest w specjalnnym podłożu płynnym.
  • Materiał otrzymany w ten sposób poddaje się następnie specjalistycznej obróbce w laboratorium, która pozwala na usunięcie m.in. bakterii, erytrocytów, śluzu czy innych komórek, mogących utrudniać ocenę preparatu. Dzięki temu uzyskany obraz złożony jest tylko z jednej warstwy komórek, co znaacznie poprawia jakość oceny mikroskopowej i zwiększa przydatność kliniczną testu.
  • Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, płynna cytologia cienkowarstwowa zalecana jest jako badanie przesiewowe w kierunku raka szyjki macicy.
  Cytologia cienkowarstwowa (LBC)

  Cena online:

  97.00 
  Technologia badania:Cytologia cienkowarstwowa, LBC

  Czas oczekiwania na wynik:do 18 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Gdzie wykonać cytologię LBC?

  Badanie realizowane jest w kilkudziesięciu placówkach na terenie Polski - nasze punkty oznaczone są szyldem DIAGNOSTYKA.

  Punkt realizuje badanie

  (opcjonalnie)

  Wczytywanie...

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic