Test alergiczny ALEX 2 - 296 parametrów, z konsultacją wyniku
Jest to test alergiczny najnowszej generacji. W cenie badania zawarta jest konsultacja wyniku ze specjalistą online.
Jest to test alergiczny oparty na nanotechnologii, pozwalający na równoczesny pomiar przeciwciał IgE swoistych dla 117 ekstraktów alergenowych i 178 alergenów molekularnych oraz całkowitej ilości przeciwciał IgE.
Badanie ALEX to sposób na określenie indywidualnego profilu uczuleniowego Pacjenta - test pozwala na precyzyjne ustalenie składnika alergenu, który jest odpowiedzialny za uczulenie. Test wskazuje również możliwe reakcje krzyżowe.
W teście sprawdzane są różne typy alergii, np. alergie pokarmowe, wziewne czy na jad owadów. Jednoczesna diagnostyka uczulenia na możliwie najszersze spektrum alergenów i ich składników molekularnych jest zgodna z najnowszymi rekomendacjami Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI).
Wynik testu ALEX ukierunkowuje dalszą diagnostykę, dobór leczenia, a także profilaktykę i monitorowanie terapii.
Cena badania obejmuje konsultację online uzyskanych wyników z wykwalifikowanym konsultantem.
Badamy alergie na:
Typ badania
ALEX - test alergiczny najnowszej generacji
- ALEX to nowoczesne badanie, stosowane w diagnostyce alergii. Test ten pozwala na określenie, który konkretnie składnik alergenu jest odpowiedzialny za uczulenie.
- Badanie ALEX umożliwia równoczesny, ilościowy pomiar całkowitej ilości przeciwciał IgE oraz stężenia przeciwciał IgE specyficznych dla 295 alergenów (117 ekstraktów alergenowych i 178 alergenów molekularnych), z wykluczeniem wpływu CCD (tzn. z eliminacją reakcji krzyżowych).
- Jednoczesna diagnostyka uczulenia na możliwie najszersze spektrum alergenów i ich składników molekularnych jest zgodna z najnowszymi rekomendacjami Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI).
- Test ALEX jest testem immunochemicznym wykorzystującym nanotechnologię. Pierwszym etapem badania jest sprzęganie ekstraktów alergenów i molekularnych komponentów alergenów z nanocząsteczkami tworzącymi tak zwaną „fazę stałą”.
- Nanocząsteczki opłaszczone alergenami nanoszone są na podłoże tworząc uporządkowany układ mikrokropek – każda z nich składa się z nanocząsteczek opłaszczonych innym alergenem. Następnie, przeciwciała IgE z krwi osoby badanej wiązane są swoiście z alergenami unieruchomionymi na nanocząsteczkach.
- Kolejny, wskaźnikowy etap testu polega na wyzwoleniu reakcji barwnej, natężenie której jest proporcjonalne do ilości przeciwciała IgE – obraz przetwarzany jest przy pomocy ImageXplorer, a wynik analizowany jest przez progeam MADx Raptor Software.
- Wyniki testu wyrażane są w jednostkach kU/l (dla całkowitej ilości przeciwciał IgE) oraz kUA/l (dla swoistych przeciwciał IgE).
Gdzie wykonać badanie ALEX?
Krew do badań pobierana jest w ponad 900 placówkach DIAGNOSTYKI na terenie całego kraju.