FoodProfil 44 IgG4
Pakiet badań

FoodProfil 44 IgG4

 • Nowoczesny test FoodProfil 44 IgG4 pozwala na ustalenie tych produktów spożywczych, których nasz organizm nie toleruje
 • Wynik testu jest podstawą do wdrożenia do diety odpowiednich zmian, które przyczynią się do poprawy samopoczucia i stanu zdrowia
 • Laboratorium odpowiedzialne : ALAB Laboratoria Sp. z o.o.

Badamy ryzyko:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

IgG4 zależnych nietolerancji pokarmowych

Cena badania:

490 zł

Technologia badania:
test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 21 dni roboczych
Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Krew pobierana jest w punktach pobrań

Krew pobierana jest w punktach pobrań na terenie całej Polski.
Sprawdź lokalizacje

Zobacz jak wykonać badanie

NIETOLERANCJE POKARMOWE ZALEŻNE OD PRZECIWCIAŁ IGG4

 • Nietolerancje pokarmowe zależne od przeciwciał IgG4 rozwijają się zwykle z powodu zaburzenia czynności bariery jelitowej i dotyczą wielu produktów spożywczych z różnych grup pokarmowych.
 • Mogą one wystąpić w dowolnym wieku.
 • Nieleczone mogą skutkować nadmierną masą ciała, cukrzycą typu drugiego, przewlekłym niedożywieniem czy uszkodzeniem wątroby.

W ramach tego pakietu badamy:

Poziom przeciwciał IgG4 we krwi

Oceniamy stężenie przeciwciał IgG4 specyficznych dla 44 alergenów pokarmowych z takich grup jak produkty mleczne, mięsa, owoce, warzywa, skorupiaki i mięczaki, ryby, zboża, orzechy czy nasiona

Wskazania do wykonania testu FoodProfil 44 IgG4

WYSTĘPOWANIE RÓŻNYCH DOLEGLIWOŚCI O PRZYCZYNIE TRUDNEJ DO USTALENIA

OBECNOŚĆ OBJAWÓW WIĄZANYCH Z NIETOLERANCJĄ POKARMOWĄ

Nietolerancja pokarmowa zależna od IgG4 cechuje się występowaniem takich objawów jak migreny, bóle mięśni i stawów, trądzik, zmiany na skórze, zaburzenia widzenia, stany lękowe czy problemy ze snem.

TRUDNOŚCI Z REDUKCJĄ NADMIERNEJ MASY CIAŁA

TRUDNOŚCI W ODCHUDZANIU

IgG4 zależna nietolerancja pokarmowa może skutkować trudnościami w odchudzaniu - polega to na braku możliwości redukcji nadmiernej wagi mimo ograniczenia dziennego spożycia kalorii i systematycznej aktywności fizycznej.

WĄTPLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE

CHĘĆ / POTRZEBA ODRÓŻNIENIA NIETOLERANCJI IgG4 ZALEŻNEJ OD ALERGII

Nietolerancja zależna od przeciwciał IgG4 oraz alergia pokarmowa to schorzenia często mylone ze sobą, jednak zupełnie od siebie różne - wykonanie badania FoodProfil przyczyni się do rozwiania wątpliwości diagnostycznych.

CHĘĆ OCENY EFEKTÓW LECZENIA

CHĘĆ / POTRZEBA WERYFIKACJI EFEKTÓW LECZENIA

Osoby, które chcą ocenić efekty leczenia występującej nietolerancji pokarmowej mogą uzyskać potrzebne informacje dzięki ponownemu wykonaniu badania FoodProfil.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Badanie na nietolerancje pokarmowe to świetny sposób na poznanie potrzeb własnego organizmu i taką personalizację sposobu odżywiania, który zagwarantuje dobre samopoczucie i stan zdrowia.

Nadmierna produkcja przeciwciał IgG4 prowadzi do występowania uciążliwych, bardzo różnych objawów

 • Badanie FoodProfil 44 IgG4 polega na pomiarze we krwi poziomu przeciwciał IgG4 - produkcja tych przeciwciał przez układ immunologiczny znacznie się zwiększa w przebiegu nietolerancji. W badaniu sprawdzany jest poziom przeciwciał swoistych dla 44 alergenów pokarmowych.
 • Przeciwciała IgG4 są składnikami kompleksów immunologicznych wywołujących stany zapalne w miejscach organizmu odległych od jelita – test FoodProfil 44 IgG4 wskazany jest więc przede wszystkim dla tych osób, u których występują nietypowe objawy ogólne, takie jak ogólne osłabienie, zwiększona męczliwość, stany depresyjne, stany lękowe, zmiany zachowania, zaburzenia widzenia, trądzik, zmiany skórne czy problemy ze snem. Symptomy te występują najczęściej po upływie co najmniej 24 godzin (a często nawet kilku dni) od spożycia produktu przez nas nietolerowanego.
 • Nietolerancje pokarmowe IgG4 zależne występują w dowolnym wieku i są odwracalne - cofają się po wdrożeniu czasowej diety eliminacyjnej lub rotacyjnej lub przywróceniu jelitom odpowiedniego funkcjonowania.
 • Wykonanie badania na IgG4 zależne nietolerancje pokarmowe to sposób na dowiedzenie się, których produktów nie tolerujemy, a które są dla nas zupełnie bezpieczne - wiedza ta stanowi podstawę do wdrożenia odpowiednich zmian do własnej diety, tak aby doprowadzić do cofnięcia się choroby.

Wykaz 44 produktów analizowanych w ramach testu FoodProfil 44 IgG

ALERGENY ALERGENY CD.
Kazeina Jabłko
Mleko krowie Truskawka
Mleko/ser kozi Pomarańcza
Mleko/ser owczy Banan
Laktoglobulina Kiwi
Jogurt Ananas
Ser Chedar Awokado
Ser szwajcarski Dorsz
Białko kurze Łosoś
Żółtko kurze Krewetka
Gluten Kurczak
Pszenica zwyczajna Wołowina
Jęczmień Orzech laskowy
Kukurydza Orzech włoski
Ryż Migdał
Gryka Sezam
Marchew Gorczyca
Cebula Czosnek zwyczajny
Pomidor Wanilia
Grzyby Herbata czarna
Soja Drożdże
Fasola biała Kakao
gwarancja jakości

Zakres badania można rozszerzyć do 88 lub 267 alergenów pokarmowych.
Aby rozszerzyć pakiet, zadzwoń do naszych specjalistów +48 22 123 95 55

Co zyskujesz dzięki przeprowadzeniu badania FoodProfil 44 IgG4?

ustalenie nietolerancji

Test FoodProfil 44 IgG4 jest doskonałym sposobem na dowiedzenie się o nietolerowanych przez organizm produktach pokarmowych - dzięki temu tak spersonalizujesz swój sposób odżywiania, aby Twoje samopoczucie i stan zdrowia znacząco się poprawiły.

Dieta eliminacyjna lub rotacyjna

Na podstawie uzyskanego wyniku wprowadzisz do diety takie zmiany jest czasowa eliminacja nietolerowanego produktu lub spożywanie go zamiennie z produktami tolerowanymi, co zaprocentuje cofnięciem się lub osłabieniem występującej choroby.

Nietolerancje pokarmowe

Wśród powikłań nietolerancji pokarmowych zależnych od IgG4 wymienia się nadwagę i otyłość, niedokrwistość, cukrzycę, choroby wątroby, zaburzenia płodności czy przewlekłe niedożywienie - zrobienie badania w kierunku nietolerancji i stosowanie odpowiedniej diety uchroni Cię przed tymi komplikacjami.

Monitorowanie skuteczności wdrożonej diety

Dzięki ponownemu przeprowadzeniu badania FoodProfil 44 IgG4 zależne dowiesz się, czy działania wdrożone po uprzednim postawieniu diagnozy przyniosły spodziewane efekty.

Jak wykonać test FoodProfil 44 IgG4?

 • Test FoodProfil 44 IgG4 jest przeprowadzany w wyspecjalizowanym laboratorium analitycznym, do jego wykonania potrzebna jest tylko próbka krwi żylnej pacjenta.
 • Próbkę krwi pobiera się w jednym (dowolnym) z ponad 150 punktów rozmieszczonych w całej Polsce, nie wymaga to żadnego wcześniejszego przygotowania ze strony osoby badanej.
 • Pacjent zgłasza się do dowolnego punktu z unikalnym kodem swojego badania – kod ten dostarczany jest mu niezwłocznie (drogą SMS oraz poprzez e-mail) po zamówieniu testu przez internet. Po okazaniu kodu badania w punkcie, laborant pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi.
 • Wynik badania Pacjent odbiera przez stronę internetową lub w punkcie pobrań, w cenie testu opłaconego online zawarta jest ponadto konsultacja ze specjalistą.

Punkty pobrań

Pakiet DNA

Pakiet badań

FoodProfil 44 IgG4

Nowoczesny test FoodProfil 44 IgG4 pozwala na ustalenie tych produktów spożywczych, których nasz organizm nie toleruje

Cena badania:

490 zł