22 123 95 55

FoodProfil 44 IgG4

3.50
Ocena użytkowników: 2 ocen

W badaniu oceniamy stężenie przeciwciał IgG4 specyficznych dla 44 alergenów pokarmowych z takich grup jak produkty mleczne, mięsa, owoce, warzywa, skorupiaki i mięczaki, ryby, zboża, orzechy czy nasiona

Nowoczesny test FoodProfil 44 IgG4 pozwala na ustalenie tych produktów spożywczych, których nasz organizm nie toleruje

Wynik testu jest podstawą do wdrożenia do diety odpowiednich zmian, które przyczynią się do poprawy samopoczucia i stanu zdrowia

Laboratorium odpowiedzialne : ALAB Laboratoria Sp. z o.o.

Badamy ryzyko:

  • IgG4 zależnych nietolerancji pokarmowych

Nadmierna produkcja przeciwciał IgG4 prowadzi do występowania uciążliwych, bardzo różnych objawów

  • Badanie FoodProfil 44 IgG4 polega na pomiarze we krwi poziomu przeciwciał IgG4 - produkcja tych przeciwciał przez układ immunologiczny znacznie się zwiększa w przebiegu nietolerancji. W badaniu sprawdzany jest poziom przeciwciał swoistych dla 44 alergenów pokarmowych.
  • Przeciwciała IgG4 są składnikami kompleksów immunologicznych wywołujących stany zapalne w miejscach organizmu odległych od jelita – test FoodProfil 44 IgG4 wskazany jest więc przede wszystkim dla tych osób, u których występują nietypowe objawy ogólne, takie jak ogólne osłabienie, zwiększona męczliwość, stany depresyjne, stany lękowe, zmiany zachowania, zaburzenia widzenia, trądzik, zmiany skórne czy problemy ze snem. Symptomy te występują najczęściej po upływie co najmniej 24 godzin (a często nawet kilku dni) od spożycia produktu przez nas nietolerowanego.
  • Nietolerancje pokarmowe IgG4 zależne występują w dowolnym wieku i są odwracalne - cofają się po wdrożeniu czasowej diety eliminacyjnej lub rotacyjnej lub przywróceniu jelitom odpowiedniego funkcjonowania.
  • Wykonanie badania na IgG4 zależne nietolerancje pokarmowe to sposób na dowiedzenie się, których produktów nie tolerujemy, a które są dla nas zupełnie bezpieczne - wiedza ta stanowi podstawę do wdrożenia odpowiednich zmian do własnej diety, tak aby doprowadzić do cofnięcia się choroby.

NIETOLERANCJE POKARMOWE ZALEŻNE OD PRZECIWCIAŁ IGG4

  • Nietolerancje pokarmowe zależne od przeciwciał IgG4 rozwijają się zwykle z powodu zaburzenia czynności bariery jelitowej i dotyczą wielu produktów spożywczych z różnych grup pokarmowych.
  • Mogą one wystąpić w dowolnym wieku.
  • Nieleczone mogą skutkować nadmierną masą ciała, cukrzycą typu drugiego, przewlekłym niedożywieniem czy uszkodzeniem wątroby.

FoodProfil 44 IgG4


510.00 na stronie
Chwilowo niedostępne
Technologia badania:
Test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 21 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce