22 123 95 55
PL
Znajdź badanie
Testy na nietolerancje pokarmowe Toruń - gdzie wykonać?

Testy na nietolerancje pokarmowe Toruń - gdzie wykonać?

3.80
Ocena użytkowników: 43 ocen

Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?

 • konsultacja wyników w cenie badania (dostępne tylko przy płatności online)
 • dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
 • dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 56 696 98 04
 • bezkolejkowe pobranie materiału do badania w Twoim mieście
 • Twój wynik dostępny online

Gdzie w Toruniu zrobisz badanie pod kątem nietolerancji pokarmowych?

Testy na nietolerancje pokarmowe wykonasz w Toruniu w następujących miejscach:

pl. 18 Stycznia 4, Toruń

numer tel. lokalny: +48 56 696 98 04

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 17:00

sb.: 7:30-11:00

ul. Wyszyńskiego 6, Toruń

numer tel. lokalny: +48 56 696 98 04

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 11:00

ul. Władysława Broniewskiego 4, Toruń

numer tel. lokalny: +48 56 696 98 04

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 14:30

Które testy zrobisz w punktach w Toruniu?

W punktach pobrań w Toruniu wykonasz następujące badanie w kierunku nietolerancji pokarmowej:

Jakie testy zrealizujesz wysyłkowo na terenie Torunia?

Jak wykonać badanie - przebieg realizacji testu na nietolerancje pokarmowe

 • Po wybraniu odpowiedniego dla siebie badania, należy zamówić je i opłacić drogą internetową. Po dokonaniu zamówienia, dostarczamy do pacjenta (poprzez SMS i e-mail) specjalny kod badania.
 • Pacjent okazuje kod badania w dowolnym punkcie pobrań, po czym wykwalifikowany pracownik punktu pobiera od niego niewielką ilość krwi. Krew przekazywana jest następnie do laboratorium analitycznego i tam analizowana. Wynik testu dostępny jest po około 15 dniach roboczych.
 • Wynik badania udostępniany jest pacjentowi online, ale można go również odebrać w punkcie pobrań, w którym pobrana została krew. Do wyniku dołączony jest komentarz specjalisty oraz wskazówki żywieniowe dla pacjenta. Cena badania zamówionego przez internet zawiera również konsultację z dietetykiem.

Co dają badania na IgG zależne nietolerancje pokarmowe?

 • Badania na IgG zależne nietolerancje pokarmowe umożliwiają wykrycie tych schorzeń. Dzięki takim testom dowiemy się, które produkty są bezpieczne dla naszego organizmu, a które mają na niego negatywny wpływ.
 • To z kolei pozwoli na podjęcie odpowiednich kroków (np. wdrożenie diety eliminacyjnej, diety rotacyjnej lub przyjmowanie probiotyków), skutkujących osłabieniem lub całkowitym cofnięciem się danej nietolerancji pokarmowej - oznacza to ustąpienie dokuczliwych objawów nietolerancji IgG zależnych, a tym samym poprawę samopoczucia, stanu zdrowia i jakości życia.
 • Wykryte i odpowiednio leczone nietolerancje IgG zależne sprawią, że unikniemy w przyszłości poważnych komplikacji związanych z nietolerancją, takich jak rozwój cukrzycy typu 2 czy otyłości. Ponowne przeprowadzenie testu na nietolerancje (po wcześniejszej diagnozie) umożliwi natomiast ocenę efektów działań wdrożonych po wykryciu tego schorzenia.

Porównanie badania IMMUNOdiagDIETA z testem Food Detective

 • Badanie IMMUNOdiagDIETA oraz test Food Detective są zalecane w diagnostyce rozwijających się IgG zależnych nietolerancji pokarmowych. IMMUNOdiagDIETA to doskonały sposób na dokładny pomiar stężenia przeciwciał IgG we krwi żylnej pacjenta, badanie Food Detective sprawdza natomiast obecność przeciwciał IgG we krwi włośniczkowej (wynik tego testu jest jedynie jakościowy).
 • Aby uzyskać wynik badania IMMUNOdiagDIETA, konieczne jest przeprowadzenie analizy laboratoryjnej. W przypadku testu Food Detective nie jest ona wymagana - test ten przeznaczony jest do wykonania samodzielnego (można również przeprowadzić go z pomocą specjalisty w stosownym punkcie).
 • IMMUNODiagDIETA występuje w 3 wariantach, badających nietolerancję 44, 88 lub 280 produktów spożywczych. Food Detective sprawdza z kolei tolerancję organizmu na 59 alergenów.
 • Wynik testu Food Detective dostępny jest po około 40 minutach - jego prawidłowość zależy od poprawności wykonania badania. Rezultat badania IMMUNOdiagDIETA jest natomiast przekazywany pacjentowi w ciągu 15 dni roboczych - dołączone są do niego indywidualne żywieniowe wytyczne, ponadto dostępna jest porada specjalisty (w cenie testu).
Testy na nietolerancje pokarmowe w województwie kujawsko-pomorskim są dostępne również w: Brodnicy, Golubiu-Dobrzyniu, Nakle nad Notecią, Rypinie, Szubinie, Świeciu, Wąbrzeźnie, Żninie - o punktach dowiedz się pod numerem +48 52 522 86 23.
Data publikacji: 2017-03-01

IMMUNOdiagDIETA 44 alergeny IgG


469.00 na stronie
529.00 w placówce
Technologia badania:
Test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

Masz pytania?

Zadzwoń, a chętnie na nie odpowiemy