IMMUNOdiagDIETA 44 alergeny IgG
Test na nietolerancje pokarmowe

IMMUNOdiagDIETA 44 alergeny IgG

 • IMMUNOdiagDIETA jest badaniem umożliwiającym ustalenie tych produktów spożywczych, które nie są tolerowane przez organizm
 • Wynik testu stanowi podstawę do wdrożenia do diety odpowiednich zmian, dzięki którym poprawi się nasz stan zdrowia i samopoczucie
 • Laboratorium odpowiedzialne : Diagnostyka sp. z o.o.

Badamy ryzyko:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

IgG zależnych nietolerancji pokarmowych

Cena badania:

460 zł

529 zł
Technologia badania:
test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych
Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Krew pobierana jest w punktach pobrań

Krew pobierana jest w punktach pobrań na terenie całej Polski.
Sprawdź lokalizacje

Zobacz jak wykonać badanie

IGG ZALEŻNA NIETOLERANCJA POKARMOWA

 • IgG zależna nietolerancja pokarmowa to najczęściej występujący rodzaj nietolerancji – może ona rozwinąć się w dowolnym wieku i dotyczy wielu bardzo różnych produktów pokarmowych.
 • Niewykryte i nieleczone nietolerancje pokarmowe wiążą się z większym ryzykiem takich powikłań jak nadwaga i otyłość, cukrzyca typu 2, niedokrwistość czy przewlekłe niedożywienie

W ramach tego pakietu badamy:

Poziom przeciwciał IgG we krwi

Badamy stężenie przeciwciał IgG(1-4) swoistych dla 44 alergenów pokarmowych z takich grup jak nabiał, warzywa i owoce, mięso, owoce morza i ryby, zboża, orzechy i nasiona

Wskazania do wykonania badania IMMUNOdiagDIETA

WYSTĘPOWANIE RÓŻNYCH DOLEGLIWOŚCI O PRZYCZYNIE TRUDNEJ DO USTALENIA

WYSTĘPOWANIE RÓŻNYCH DOLEGLIWOŚCI O PRZYCZYNIE TRUDNEJ DO USTALENIA

Nietolerancja pokarmowa może objawiać się występowaniem takich dolegliwości jak chroniczne zmęczenie, bóle brzucha, biegunki, wzdęcia, migreny, problemy ze snem, zmiany skórne, stany zapalne jelita czy problemy ze wzrokiem.

TRUDNOŚCI Z REDUKCJĄ NADMIERNEJ MASY CIAŁA

TRUDNOŚCI Z REDUKCJĄ NADMIERNEJ MASY CIAŁA

IgG zależna nietolerancja pokarmowa może skutkować trudnościami ze zrzuceniem nadmiernej masy ciała pomimo ograniczenia kaloryczności spożywanych pokarmów i systematycznej aktywności fizycznej.

WĄTPLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE

WĄTPLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE

Nietolerancja pokarmowa jest często mylona z alergią pokarmową, jednak są to zupełnie dwa różne schorzenia. Badanie IMMUNOdiagDIETA przyczyni się do postawienia odpowiedniej diagnozy.

CHĘĆ OCENY EFEKTÓW LECZENIA

CHĘĆ OCENY EFEKTÓW LECZENIA

Badanie IMMUNOdiagDIETA można przeprowadzić ponownie w celu sprawdzenia, czy działania wdrożone po postawieniu diagnozy przyniosły oczekiwany efekt.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

IMMUNOdiagDIETA pozwoli również na dokładniejsze poznanie własnego organizmu i personalizację naszego sposobu odżywiania, co zapewni nam dobre samopoczucie.

W przebiegu IgG zależnych nietolerancji pokarmowych przeciwciała te produkowane są w nadmiernej ilości, co prowadzi do występowania różnych objawów klinicznych

 • Istotą badania IMMUNOdiagDIETA jest pomiar przeciwciał IgG specyficznych dla 44 alergenów pokarmowych. W przebiegu IgG zależnej nietolerancji pokarmowej produkcja tych przeciwciał przez układ immunologiczny znacznie wzrasta – jest to przyczyną występowania różnych (często nawet niezwiązanych bezpośrednio z przewodem pokarmowym) symptomów.
 • Wśród nich wymienia się wzdęcia, mdłości, biegunki, uczucie pełności, zaparcia, bóle brzucha, zwiększoną męczliwość, zmiany zachowania, zmiany na skórze czy bóle stawów i mięśni. Objawy te pojawiają się najczęściej po co najmniej 24 godzinach od spożycia danego produktu.
 • IgG zależna nietolerancja pokarmowa jest często wykrywana zarówno u małych dzieci, jak i młodzieży i osób dorosłych. Jest to schorzenie odwracalne – jego osłabienie lub całkowite cofnięcie jest możliwe po czasowym wyeliminowaniu lub ograniczeniu spożycia nietolerowanego produktu.
 • Badanie IMMUNOdiagDIETA pozwala na uzyskanie informacji o pokarmach przez nas nietolerowanych, dzięki czemu możemy wprowadzić do naszej diety odpowiednie zmiany – tak, aby poprawić własne samopoczucie i stan zdrowia, a także uniknąć poważnych konsekwencji w przyszłości.

Wykaz alergenów analizowanych w badaniu IMMUNOdiagDIETA

ALERGENY ALERGENY CD.
Kukurydza Ryż
Owies Pszenica
Migdał Żyto
Kakao Orzech arachidowy
Soja Pieprz czarny
Kurczak Malina
Mięso wieprzowe Mięso wołowe
Mięso kacze Wiśnia
Makrela Sardynka
Kazeina Tuńczyk
Marchew Seler
Ogórek Dorsz
Cebula Por
Pomidor Agrest
Jabłko Grapefruit
Pomarańcza Cytryna
Banan Betalaktoglobulina
Winogrono Mleko kozie
Surowe mleko Białko jajka kurzego
Orzech laskowy Czosnek
Imbir Czarna herbata
Gorczyca Drożdże
gwarancja jakości

Zakres badania można rozszerzyć do 88 lub 280 alergenów pokarmowych.
Aby rozszerzyć pakiet, zadzwoń do naszych specjalistów +48 22 123 95 55

Co zyskujesz poprzez zrobienie badania IMMUNOdiagDIETA?

ustalenie nietolerancji

IMMUNOdiagDIETA jest doskonałym sposobem na określenie pokarmów przez nas nietolerowanych, dzięki czemu nasz sposób odżywiania może zostać odpowiednio spersonalizowany. To z kolei przyczyni się do poprawy własnego stanu zdrowia i samopoczucia.

Dieta eliminacyjna lub rotacyjna

Uzyskany wynik jest podstawą do zastosowania odpowiedniej diety rotacyjnej lub eliminacyjnej, tak aby spowodować znaczące osłabienie lub całkowite cofnięcie się danej nietolerancji.

Nietolerancje pokarmowe

IgG zależne nietolerancje pokarmowe zwiększają ryzyko wystąpienia poważnych powikłań, takich jak cukrzyca, otyłość, uszkodzenie wątroby czy przewlekłe niedożywienie – zrobienie testu IMMUNOdiagDIETA i podjęcie odpowiednich działań na podstawie jego wyniku pozwoli na uniknięcie tych schorzeń.

Monitorowanie skuteczności wdrożonej diety

Dzięki ponownemu przeprowadzeniu testu możliwa jest ocena skuteczności działań podjętych po uprzednim zdiagnozowaniu nietolerancji pokarmowej.

Jak zrobić badanie IMMUNOdiagDIETA?

 • IMMUNOdiagDIETA jest bezpiecznym i wiarygodnym testem laboratoryjnym, do przeprowadzenia którego wymagana jest tylko niewielka próbka krwi pacjenta. Krew ta pobierana jest w niemal 400 punktach rozmieszczonych na terenie całego kraju, proces ten nie wymaga żadnego przygotowania ze strony osoby badanej.
 • Do wykonania testu w dowolnym punkcie uprawnia unikalny numer badania – pacjent otrzymuje go niezwłocznie po zamówieniu badania IMMUNOdiagDIETA przez internet. Po okazaniu numeru badania pracownikowi punktu, od pacjenta pobierana jest krew. Czas oczekiwania na wynik analizy wynosi do 15 dni roboczych.
 • Przeciwwskazaniem do wykonania testu jest wiek pacjenta niższy niż 12 miesięcy. W przypadku osób z potwierdzonymi zaburzeniami poziomu immunoglobulin, schorzeniami autoimmunologicznymi, a także pacjentów stosujących leczenie immunosupresyjne, przed zrobieniem badania IMMUNOdiagDIETA zalecana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym.

Konsultacje

W cenie badania, wynik badania skonsultujesz ze specjalistą przez internet

Cena badania obejmuje konsultację otrzymanego wyniku ze specjalistą online. Konsultacja ta przeprowadzana jest przez dr Annę Piotrowską-Mietelską, która jest doświadczonym diagnostą laboratoryjnym specjalizującym się w genetyce medycznej. Dr Piotrowska-Mietelska jest Kierownikiem Pracowni Biologii Molekularnej Laboratorium Medycznego Diagnostyka - odpowiada ona za opis i wykonanie wszystkich testów genetycznych przeprowadzanych w laboratorium.

Punkty pobrań

NAJWIĘKSZE MIASTA, W KTÓRYCH ZREALIZUJESZ BADANIE

WarszawaKrakówŁódźWrocławPoznańGdańskSzczecinBydgoszczLublinKatowiceBiałystokGdyniaRadomSosnowiecToruńKielce
Pakiet DNA

Pakiet badań

IMMUNOdiagDIETA 44 alergeny IgG

Cena badania:

460 zł

529 zł