IMMUNOdiagDIETA 88 alergenów IgG
Test na nietolerancje pokarmowe

IMMUNOdiagDIETA 88 alergenów IgG

 • IMMUNOdiagDIETA 88 IgG to badanie krwi pozwalające na określenie produktów pokarmowych nietolerowanych i tolerowanych przez organizm
 • Uzyskany wynik badania umożliwia podjęcie takich działań, które wyeliminują objawy występującej nietolerancji i doprowadzą do poprawy naszego samopoczucia
 • Laboratorium odpowiedzialne : Diagnostyka sp. z o.o.

Badamy ryzyko:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG

Cena badania:

826 zł

900 zł
Technologia badania:
test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych
Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Krew pobierana jest w punktach pobrań

Krew pobierana jest w punktach pobrań na terenie całej Polski.
Sprawdź lokalizacje

Zobacz jak wykonać badanie

IgG ZALEŻNE NIETOLERANCJE POKARMOWE

 • IgG zależne nietolerancje pokarmowe są najczęściej diagnozowanym typem nadwrażliwości pokarmowych i mogą one dotyczyć różnorodnych pokarmów
 • Rozwijają się one zazwyczaj w konsekwencji upośledzenia mechanizmów wchłaniania jelitowego
 • Jeżeli nietolerancje zależne od przeciwciał IgG nie są leczone, mogą skutkować takimi powikłaniami jak przewlekłe niedożywienie, nadwaga, uszkodzenie wątroby czy cukrzyca typu II

W ramach tego pakietu badamy:

Poziom przeciwciał IgG we krwi

Badamy stężenie we krwi przeciwciał specyficznych dla 88 produktów z takich grup jak : nabiał, warzywa i owoce, zboża bezglutenowe, zboża glutenowe, mięso, owoce morza, ryby, nasiona, orzechy, herbaty i kawy

Wskazania do przeprowadzenia testu IMMUNOdiagDIETA 88 IgG

DOLEGLIWOŚCI O TRUDNYM DO ZDIAGNOZOWANIA PODŁOŻU

DOLEGLIWOŚCI O TRUDNYM DO ZDIAGNOZOWANIA PODŁOŻU

Nietolerancje pokarmowe zależne od IgG cechują się występowaniem takich objawów jak biegunki, wzdęcia, migreny, bóle brzucha, osłabienie organizmu, długotrwałe zmęczenie, problemy ze snem, trądzik czy zmiany skórne.

OTYŁOŚĆ

TRUDNOŚCI ZE ZRZUCENIEM NADMIERNYCH KILOGRAMÓW

Występujące nietolerancje pokarmowe IgG zależne mogą utrudniać redukcję nadmiernej wagi pomimo wykonywania systematycznych ćwiczeń i stosowania diety o niskiej kaloryczności.

NIETOLERANCJI OD ALERGII POKARMOWEJ

WĄTPLIWOŚCI W POSTAWIENIU DIAGNOZY

Nietolerancje pokarmowe często mylone są z alergiami – są to jednak dwie różne jednostki chorobowe. Wykonanie testu IMMUNOdiagDIETA przyczyni się więc do postawienia prawidłowej diagnozy.

SKUTECZNOŚCI LECZENIA

CHĘĆ / POTRZEBA SPRAWDZENIA SKUTKÓW LECZENIA

Zdiagnozowanie nietolerancji pokarmowej jest podstawą do podjęcia działań mających na celu jej wyeliminowanie – ich efekty można ocenić przy pomocy ponownego zrobienia badania IMMUNOdiagDIETA.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Analiza w ramach testu IMMUNOdiagDIETA pozwala na bardziej dokładne poznanie swojego organizmu i opracowanie diety, która zagwarantuje dobre samopoczucie.

IgG zależne nietolerancje pokarmowe cechują się występowaniem uciążliwych dolegliwości i mogą pojawić się w każdym wieku

 • IMMUNOdiagDIETA 88 IgG to test polegający na oznaczeniu w pobranej od pacjenta krwi stężenia przeciwciał klasy IgG swoistych dla 88 produktów pokarmowych. Dzięki przeprowadzeniu tego badania uzyskamy dokładne informacje o pokarmach tolerowanych i nietolerowanych przez nasz organizm - pozwoli to na wdrożenie do naszej diety takich zmian, które osłabią lub całkowicie wyeliminują występującą nietolerancję. Co za tym idzie, poprawi się nasze samopoczucie, stan zdrowia i jakość życia.
 • IgG zależne nietolerancje pokarmowe występują powszechnie wśród Polaków – wykrywa się je często zarówno u małych dzieci, jak i u dorosłych. W przebiegu tej choroby dochodzi do nadprodukcji przeciwciał IgG przez układ odpornościowy, co jest przyczyną występowania różnych dolegliwości. Zalicza się do nich między innymi biegunki, zaparcia, mdłości czy wzdęcia, ale również takie symptomy jak przewlekłe zmęczenie, bóle mięśni i stawów, migreny, trądzik, zaburzenia wzroku i zmiany zachowania.
 • Niewykryte nietolerancje pokarmowe zależne od IgG skutkują większym ryzykiem rozwoju takich powikłań jak cukrzyca, otyłość, przewlekłe niedożywienie, niedokrwistość czy choroby wątroby – bardzo ważne jest więc prawidłowe wykrycie i leczenie występującej nietolerancji.

Wykaz alergenów analizowanych w badaniu IMMUNOdiagDIETA 88 IgG

ALERGENY ALERGENY CD. ALERGENY CD.
Ananas Surowe mleko Rzodkiewka
Anyż Kminek Ryż
Jabłko Łosoś Mięso wołowe
Morela Kurczak Żyto
Drożdże Dorsz Brukselka
Banan Rumianek napar Mleko owcze
Słodka Bazylia Marchew Pieprz czarny
Gruszka Ziemniak Mięso wieprzowe
Surowy kalafior Kazeina Seler
Zielone kiełki brokuła Wiśnia Gorczyca
Gryka Kiwi Soja
Ser camembert Czosnek Szparagi
Orzechy nerkowca Kalarepa Szpinak
Koper Orzech kokosowy Tuńczyk
Orkisz Jagnięcina Tymianek
Groch Por Pomidor
Truskawka Soczewica Winogrono
Orzechy arachidowe Liść laurowy Mięso indycze
Pstrąg tęczowy Kukurydza Wanilia
Ser Gouda Makrela Jajko kurze
Pomelo Migdał Orzech włoski
Zielona fasola (fr.-ka) Mango Biała fasola
Ogórek Gałka muszkatołowa Pszenica
Owies Pomarańcza Kozie mleko
Orzech laskowy Papryka Cynamon
Śledź Pietruszka Cytryna
Maliny Mięta pieprzowa Cukinia
Proso Brzoskwinia Cebula
Sałata Śliwka  
Krewetka Pieczarki  
gwarancja jakości

Zakres badania można rozszerzyć do 280 alergenów pokarmowych.
Aby rozszerzyć pakiet, zadzwoń do naszych specjalistów +48 22 123 95 55

IMMUNOdiagDIETA 88 IgG – co zyskujesz dzięki zrobieniu badania?

ustalenie nietolerancji

Dzięki wykonaniu badania IMMUNOdiagDIETA dowiesz się o produktach bezpiecznych dla Twojego organizmu oraz o tych, które wywierają na niego negatywny wpływ. Dzięki temu spersonalizujesz swój sposób odżywiania w odpowiedni sposób - a to przyczyni się do poprawi samopoczucia, ogólnego stanu zdrowia i jakości życia.

Dieta eliminacyjna lub rotacyjna

Wynik testu IMMUNOdiagDIETA to podstawa do podjęcia diety eliminacyjnej lub rotacyjnej, co doprowadzi do osłabienia lub cofnięcia się występującej nietolerancji (są to bowiem schorzenia odwracalne).

Nietolerancje pokarmowe

IgG zależne nietolerancje pokarmowe to większe ryzyko takich powikłań jak nadmierna masa ciała, cukrzyca czy niedokrwistość – dzięki prawidłowej diagnozie i odpowiedniemu leczeniu można jednak tego uniknąć.

Monitorowanie skuteczności wdrożonej diety

Ponowne przeprowadzenie badania jest sposobem na sprawdzenie, czy działania wdrożone po wykryciu nietolerancji pokarmowej przyniosły spodziewane efekty.

Jak wykonać badanie IMMUNOdiagDIETA 88 IgG?

 • Do wykonania badania IMMUNOdiagDIETA potrzebna jest tylko niewielka ilość krwi pobranej od pacjenta. Próbkę tę pobiera się w jednym z 380 punktów zlokalizowanych na terenie całej Polski - nie trzeba się do tego w żaden sposób przygotowywać (nie jest wymagane bycie na czczo). Aby test mógł zostać zrealizowany, w punkcie należy okazać unikalny numer badania otrzymany po zamówieniu testu przez internet.
 • Po przeprowadzeniu analizy pobranej krwi, pacjent otrzymuje ilościowe oznaczenie przeciwciał IgG wraz z odpowiednimi zaleceniami żywieniowymi (wyniki udostępniane są w ciągu 15 dni roboczych). Cena badania obejmuje także konsultację wyniku ze specjalistą online.
 • Badanie IMMUNOdiagDIETA nie jest zalecane dla dzieci poniżej 1-go roku życia. W przypadku występowania choroby autoimmunologicznej, zaburzenia poziomu immunoglobulin lub stosowania leków immunosupresyjnych, zalecana jest konsultacja lekarska przez realizacją testu.

Konsultacje

W cenie badania, wynik badania skonsultujesz ze specjalistą przez internet

Cena badania obejmuje konsultację otrzymanego wyniku ze specjalistą online. Konsultacja ta przeprowadzana jest przez dr Annę Piotrowską-Mietelską, która jest doświadczonym diagnostą laboratoryjnym specjalizującym się w genetyce medycznej. Dr Piotrowska-Mietelska jest Kierownikiem Pracowni Biologii Molekularnej Laboratorium Medycznego Diagnostyka - odpowiada ona za opis i wykonanie wszystkich testów genetycznych przeprowadzanych w laboratorium.

Punkty pobrań

NAJWIĘKSZE MIASTA, W KTÓRYCH ZREALIZUJESZ BADANIE

WarszawaKrakówŁódźWrocławPoznańGdańskSzczecinBydgoszczLublinKatowiceBiałystokGdyniaRadomSosnowiecToruńKielce
Pakiet DNA

Pakiet badań

IMMUNOdiagDIETA 88 alergenów IgG

IMMUNOdiagDIETA 88 IgG to badanie krwi pozwalające na określenie produktów pokarmowych nietolerowanych i tolerowanych przez organizm

Cena badania:

826 zł

900 zł