22 123 95 55
PL
Znajdź badanie
Testy na nietolerancje pokarmowe Katowice - gdzie wykonać?

Testy na nietolerancje pokarmowe Katowice - gdzie wykonać?

3.70
Ocena użytkowników: 83 ocen

Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?

  • konsultacja wyników w cenie badania (dostępne tylko przy płatności online)
  • dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
  • dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 32 343 49 06
  • bezkolejkowe pobranie materiału do badania w Twoim mieście
  • Twój wynik dostępny online

Gdzie wykonasz test na nietolerancję pokarmową w Katowicach?

Badanie pod kątem nietolerancji pokarmowej zrobisz w Katowicach w następujących punktach:


















Plac Wolności 1/1, Katowice

numer tel. lokalny: +48 32 343 49 06

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 13:00

ul. Mikołowska 53, Katowice

numer tel. lokalny: +48 32 343 49 06

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 14:00

ul. Paderewskiego 32c

numer tel. lokalny: +48 32 343 49 06

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 14:00

sb.: 8:00 - 11:00


Które badania zrobisz w Katowicach?

W Katowicach przeprowadzisz następujące testy na nietolerancję pokarmową:

Jakie testy zrealizujesz wysyłkowo na terenie Katowic?

Badanie na IgG zależne nietolerancje - jak wykonać?

  • Wykonanie badania w kierunku nietolerancji pokarmowej zależnej od IgG polega na opłaceniu wybranego testu przez internet, a następnie zgłoszeniu się do dowolnego punktu pobrań w celu pobrania krwi. Do punktu pobrań należy zgłosić się ze specjalnym kodem badania, który osoba zamawiająca otrzymuje drogą SMS i e-mail po dokonaniu płatności online.
  • Po okazaniu tego kodu w punkcie pobrań, wykwalifikowany personel przystępuje do pobrania próbki krwi żylnej od pacjenta. Krew ta analizowana jest następnie w laboratorium analityki medycznej.
  • Pacjent otrzymuje wynik analizy ilościowej i raport z badania w ciągu maksymalnie 15 dni roboczych od pobrania krwi, w raporcie zawarty komentarz specjalisty i indywidualne żywieniowe wytyczne. Ponadto, w cenie badania znajduje się również internetowa lub telefoniczna porada dietetyka odnośnie wyniku.
  • Testy w kierunku IgG zależnej nietolerancji pokarmowej nie powinny być wykonywane u dzieci poniżej 12 miesiąca życia. Konsultacja lekarska przed wykonaniem testu jest natomiast wskazana dla osób cierpiących na schorzenia autoimmunologiczne, zaburzenia poziomu immunoglobulin, a także dla chorych, u których konieczne jest stosowanie leczenia immunosupresyjnego.


Badanie w kierunku IgG zależnej nietolerancji pokarmowej - czy warto je wykonać?

  • Badanie na IgG zależną nietolerancję pokarmową (nazywaną również opóźnioną alergią pokarmową) opierają się na określeniu stężenia przeciwciał IgG we krwi osoby badanej - przeciwciała te są specyficzne dla konkretnych produktów pokarmowych i ich produkcja jest znacznie zwiększona w przebiegu nietolerancji. Nadprodukcja przeciwciał IgG skutkuje występowaniem różnorodnych objawów.
  • Do takich dolegliwości zalicza się wymioty, zaparcia, biegunki, bóle brzucha czy wzdęcia, ale także zmiany skórne, trądzik, osłabienie organizmu, przewlekłe zmęczenie, problemy z zasypaniem, zmiany w zachowaniu, stany lękowe, zaburzenia snu czy zaburzenia wzroku.
  • Dzięki testom na IgG zależną nietolerancję pokarmową możliwe jest prawidłowe zdiagnozowanie problemu. Odpowiednia diagnoza jest z kolei podstawą do podjęcia takich działań, które spowodują osłabienie lub całkowite cofnięcie się nietolerancji. Dzięki temu znacznie poprawi się stan zdrowia, samopoczucie oraz komfort życia osoby badanej.
  • Ponadto, odpowiednio wczesna diagnoza i podjęte leczenie uchroni osobę chorą przed poważnymi komplikacjami związanymi z nietolerancją pokarmową IgG zależną - zalicza się do nich między innymi cukrzycę, otyłość, zaburzenia płodności, niedokrwistość i uszkodzenie wątroby.

Podobieństwa i różnice pomiędzy badaniami IMMUNOdiagDIETA i Food Detective

  • IMMUNOdiagDIETA i Food Detective są testami pozwalającymi na zdiagnozowanie nietolerancji pokarmowej. Są to jednak badania zupełnie różne - test IMMUNOdiagDIETA pozwala na dokładne określenie poziomu przeciwciał IgG we krwi żylnej, Food Detective sprawdza natomiast obecność przeciwciał IgG we krwi włośniczkowej (pobranej z palca).
  • Test IMMUNOdiagDIETA realizowany jest w wyspecjalizowanym laboratorium analityki medycznej, podczas gdy badanie Food Detective nie jest analizowane laboratoryjnie (należy wykonać je samodzielnie lub z pomocą specjalisty w odpowiedniej placówce).
  • Pacjent otrzymuje ilościowy wynik badania IMMUNOdiagDIETA w ciągu ok. 15 dni roboczych, dodatkowo ma on możliwość skonsultowania wyniku ze specjalistą w cenie badania. Rezultat testu Food Detective jest natomiast jedynie jakościowy, jest on widoczny dla pacjenta po ok. 40 minutach i zależy od staranności wykonania procedury.
  • W ramach testu Food Detective sprawdzana jest nietolerancje 59 produktów, podczas gdy IMMUNOdiagDIETA jest dostępna w 3 wariantach, analizujących 44, 88 lub 280 alergenów pokarmowych.
W województwie śląskim możesz wykonać test na nietolerancje pokarmowe w Cieszynie, Czechowicach-Dziedzicach, Jastrzębiu Zdroju, Pszczynie, Tarnowskich Górach, Wojkowicach, Żywcu. Na ten temat możesz dowiedzieć się więcej poprzez infolinię +48 33 443 38 06
Data publikacji: 2017-02-08

IMMUNOdiagDIETA 44 alergeny IgG


469.00 na stronie
529.00 w placówce
Technologia badania:
Test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

Masz pytania?

Zadzwoń, a chętnie na nie odpowiemy