Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Opinie klientów - Zdrowegeny.pl
Testy na nietolerancje pokarmowe Bydgoszcz - gdzie wykonać?

Testy na nietolerancje pokarmowe Bydgoszcz - gdzie wykonać?

3.8
Ocena użytkowników: 58 ocen

Data publikacji: 2017-04-04

Data aktualizacji: 2017-04-04

Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?

 • konsultacja wyników w cenie badania (dostępne tylko przy płatności online)
 • dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
 • dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 52 522 86 23
 • bezkolejkowe pobranie matariału do badania w Twoim mieście
 • Twój wynik dostępny online

Gdzie w Bydgoszczy przeprowadzisz test na nietolerancję pokarmową?

Badanie w kierunku nietolerancji pokarmowych wykonasz w Bydgoszczy tutaj:

Ks. Markwarta 4-6, Bydgoszcz

numer tel. lokalny: +48 52 522 86 23

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 15:00

sb.: 7:00 - 11:00

Jakie testy przeprowadzisz w Bydgoszczy?

W Bydgoszczy wykonasz poniższe badania na nietolerancje pokarmowe:

Jakie testy zrealizujesz wysyłkowo na terenie Bydgoszczy?

Badanie w kierunku nietolerancji IgG zależnych - jak je przeprowadzić?

 • W celu zrobienia badania na nietolerancje pokarmowe zależne od przeciwciał IgG pacjent zamawia i opłaca wybrany test przez internet. Po dokonaniu zapłaty, pacjent otrzymuje od Zdrowegeny.pl specjalny kod badania - kod ten wysyłany jest w wiadomości SMS oraz wiadomości e-mail i umożliwia on realizację testu w punkcie pobrań.
 • Po okazaniu otrzymanego kodu badania w wybranym punkcie pobrań, wykwalifikowany pracownik punktu pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi żylnej. Próbka pobranej krwi jest następnie analizowana w laboratorium analityki medycznej.
 • Wynik badania (wraz z indywidualnymi żywieniowymi wytycznymi) udostępniany jest pacjentowi w czasie 15 dni roboczych od pobrania próbki krwi - można odebrać go osobiście w punkcie pobrań lub przez platformę internetową. Osoba zamawiająca badanie przez internet ma także prawo do darmowej konsultacji wyniku testu ze specjalistą.
 • Test na IgG zależne nietolerancje nie powinien być wykonywany w przypadku dzieci poniżej 1-go roku życia. Skonsultować się z lekarzem przed zrobieniem testu powinny natomiast te osoby, u których wykryto choroby autoimmunologiczne lub zaburzenia poziomu immunoglobulin, a także pacjenci przyjmujący leki immunosupresyjne.

Badanie na IgG zależne nietolerancje - dla kogo?

 • Nietolerancje zależne od przeciwciał IgG cechują się nieprawidłową odpowiedzią organizmu na spożywane produkty, która polega na produkowaniu przez układ immunologiczny nadmiernej ilości przeciwciał IgG swoistych dla nietolerowanego pokarmu. To z kolei wywołuje u chorego różnorodne symptomy.
 • Test na nietolerancję IgG zależną przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, u których występują symptomy związane z nietolerancją. Do objawów tych zalicza się zaparcia, nudności, biegunki, wzdęcia, uczucie pełności, bóle brzucha, trądzik, zmiany skórne, przewlekłe zmęczenie, migreny, stany lękowe, osłabienie organizmu, problemy z zasypianiem, bóle stawów i mięśni, a także problemy ze wzrokiem.
 • Badania pod kątem nietolerancji zalecane są ponadto dla osób mających trudności ze zrzuceniem nadmiernych kilogramów mimo tego, że stosują one niskokaloryczną dietę i regularnie ćwiczą.
 • Test w kierunku nietolerancji IgG zależnej wskazany jest również w przypadku potrzeby monitorowania skuteczności działań podjętych po zdiagnozowaniu nietolerancji na dany produkt, w przypadku chęci personalizacji własnej diety, a także wtedy, gdy występują wątpliwości diagnostyczne (test przyczyni się do rozróżnienia nietolerancji pokarmowej od alergii pokarmowej).

Różnice pomiędzy badaniami IMMUNOdiagDIETA i Food Detective

 • Badania IMMUNOdiagDIETA i Food Detective to różne badania, które stosowane są w diagnostyce nietolerancji pokarmowych zależnych od IgG. Istotą testu IMMUNOdiagDIETA jest pomiar poziomu przeciwciał IgG we krwi (wynik testu to wynik ilościowy) - przeciwciała te są specyficzne dla poszczególnych produktów spożywczych. Food Detective pozwala natomiast na sprawdzenie, czy we krwi pacjenta znajdują się swoiste dla konkretnych alergenów przeciwciała IgG (uzyskiwany rezultat jest więc tylko jakościowy).
 • Aby test IMMUNOdiagDIETA mógł zostać wykonany, niezbędne jest pobranie krwi żylnej w dowolnym z prawie 400 punktów pobrań na terenie Polski - próbka krwi jest następnie poddawana szczegółowej analizie w laboratorium analityki medycznej. W przypadku testu Food Detective laboratoryjna analiza nie jest przeprowadzana - badanie to pacjent może wykonać samodzielnie lub z pomocą specjalisty w konkretnej placówce.
 • Badania IMMUNOdiagDIETA i Food Detective odróżnia też od siebie zakres analizowanych alergenów pokarmowych. IMMUNOdiagDIETA pozwala na wykrycie nietolerancji 44, 88 albo 280 produktów, test Food Detective z kolei - 59 produktów.
 • Pacjent otrzymuje wynik badania IMMUNOdiagDIETA (wraz z indywidualnymi żywieniowymi zaleceniami) w ciągu 15 dni roboczych, cena testu zawiera ponadto konsultację ze specjalistą. Na wynik testu Food Detective czeka się ok. 40 minut - jego wiarygodność jest jednak zależna od tego, czy badanie zostało prawidłowo przeprowadzone. Niestaranne wykonanie to ogromne ryzyko uzyskania fałszywego wyniku.
Testy na nietolerancje pokarmowe w województwie kujawsko-pomorskim są dostępne również w: Brodnicy, Golubiu-Dobrzyniu, Nakle nad Notecią, Rypinie, Szubinie, Świeciu, Wąbrzeźnie, Żninie - o punktach dowiedz się pod numerem +48 52 522 86 23.

To badanie będzie pomocne:

IMMUNOdiagDIETA 44 alergeny IgG

Cena w placówce

529.00 

Cena online:

469.00 
Technologia badania:Test ELISA

Czas oczekiwania na wynik:do 15 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic