Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Food Print 220+

Ocena użytkowników: 160 ocen
4.1

Test sprawdza obecność IgG zależnych nietolerancji pokarmowych ponad 220 różnych produktów

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie zamawia kuriera zwrotnego za pośrednictwem naszej strony internetowej. 

Jest to najszerszy wariant badania Food Print.

Nietolerancja pokarmowa związana z przeciwciałami klasy IgG polega na nadprodukcji tych przeciwciał w odpowiedzi na nietolerowany przez organizm składnik pokarmowy.

W diagnostyce nietolerancji tego typu stosuje się badania krwi, polegające na pomiarze poziomu przeciwciał IgG.

W ramach testu oceniana jest ilość przeciwciał IgG (podklasy od 1 do 4) swoistych dla ponad 220 różnych produktów spożywczych. 

Pobraną próbkę krwi należy odesłać do laboratorium OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY.

Badamy ryzyko:

 • nietolerancji pokarmowych
 • Typ badania

  Badanie wysyłkowe
  Food Print 220+

  Cena online:

  1849.00 
  Technologia badania:Test ELISA

  Czas oczekiwania na wynik:do 14 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Nietolerancję pokarmową łatwo wykryjesz przy pomocy testu Food Print

  • Test Food Print 220+ to szczegółowy panel sprawdzający obecność nietolerancji pokarmowych IgG zależnych ponad dwustu dwudziestu produktów żywnościowych. Badanie realizowane jest w wyspecjalizowanym laboratorium Cambridge Diagnostics przy pomocy metody ELISA (technologią mikromacierzy), materiał do analizy stanowi krew włośniczkowa (z palca).
  • Badanie polega na pomiarze ilościowym przeciwciał IgG specyficznych dla badanych produktów – ilość przeciwciał IgG we krwi zwiększa się, jeżeli obecna jest u nas nietolerancja pokarmowa. Wzrost stężenia tych przeciwciał we krwi wiąże się z występowaniem bardzo różnych objawów, takich jak wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha, nudności, zwiększona męczliwość, migreny, zmiany skórne, problemy ze snem czy zaburzenia widzenia. Cechą nietolerancji IgG zależnych jest to, że objawy w ich przebiegu pojawiają się po upływie ok. 24 godzin od spożycia nietolerowanego pokarmu.
  • Na wyniku badania Food Print 220+ znajduje się dokładne stężenie przeciwciał IgG dla każdego z badanych produktów, dodatkowo wynik ilościowy przypisywany jest do 3-stopniowej skali – możemy więc dowiedzieć się, jaka jest siła występującej nietolerancji.
  • Wykonując badanie uzyskujemy więc dokładną informację, których produktów pokarmowych nie tolerujemy – na podstawie otrzymanego wyniku należy zmodyfikować swoją dietę w taki sposób, aby doprowadzić do eliminacji nietolerancji (a więc ustąpienia jej objawów). Modyfikacje te polegają zwykle na czasowym wykluczeniu z diety szkodzącego nam produktu lub jego spożywaniu zamiennie z produktami bezpiecznymi.
  Food Print 220+

  Cena online:

  1849.00 
  Technologia badania:Test ELISA

  Czas oczekiwania na wynik:do 14 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic