Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Opinie klientów - Zdrowegeny.pl
Testy na nietolerancje pokarmowe Sosnowiec - gdzie wykonać?

Testy na nietolerancje pokarmowe Sosnowiec - gdzie wykonać?

4.2
Ocena użytkowników: 24 ocen

Data publikacji: 2017-03-03

Data aktualizacji: 2017-03-03

Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?

 • konsultacja wyników w cenie badania (dostępne tylko przy płatności online)
 • dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
 • dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 32 343 49 06
 • bezkolejkowe pobranie materiału do badania w Twoim mieście
 • Twój wynik dostępny online

Gdzie w Sosnowcu przeprowadzisz test na nietolerancję pokarmową?

Badanie pozwalające na wykrycie nietolerancji pokarmowej zrobisz w poniższych punktach w Sosnowcu:

ul. Wawel 15, 41-200 Sosnowiec

numer tel. lokalny: +48 32 343 49 06

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 17:00

Jakie testy wykonasz w Sosnowcu?

W Sosnowcu zrealizujesz takie testy na nietolerancje pokarmowe jak:

Jakie testy zrealizujesz wysyłkowo na terenie Sosnowca?

Etapy realizacji testu w kierunku IgG zależnych nietolerancji pokarmowych

 • W celu wykonania badania na IgG zależne nietolerancje pokarmowe, pacjent wybiera dany pakiet i opłaca go przez internet. Następnie, drogą SMS i e-mail dostarczany jest do niego kod badania, który należy okazać pracownikowi dowolnego punktu pobrań.
 • Kolejnym krokiem jest pobranie od pacjenta niewielkiej próbki krwi, która jest następnie analizowana przez diagnostę w laboratorium - wynik testu jest przygotowywany w przeciągu 15 dni roboczych.
 • Wynik badania można odebrać w punkcie pobrań lub online, dołączone są do niego indywidualne żywieniowe wskazówki oraz komentarz specjalisty. Ponadto, w cenie badania znajduje się również konsultacja uzyskanego wyniku z dietetykiem.

Dlaczego warto wykonać test w kierunku IgG zależnych nietolerancji pokarmowych?

 • Testy na nietolerancje pokarmowe IgG zależne pozwolą na sprawdzenie, które produkty pokarmowe są dla nas bezpieczne, a które są przez nasz organizm nietolerowane. Dzięki tym informacjom jesteśmy w stanie wdrożyć takie działania jak dieta rotacyjna czy dieta eliminacyjna, co doprowadzi do cofnięcia się nietolerancji lub jej znaczącego osłabienia. Tym samym zostaną wyeliminowane dokuczliwe symptomy nietolerancji, co z kolei poprawi nasze samopoczucie, stan zdrowia i jakość życia.
 • Prawidłowe wykrycie występujących u nas nietolerancji i w związku z tym podjęcie odpowiednich kroków pozwoli również na uniknięcie takich powikłań jak otyłość, uszkodzenie wątroby czy cukrzyca typu 2 w przyszłości - ryzyko rozwoju tych schorzeń jest zwiększone w przypadku nieleczonych nietolerancji IgG4 zależnych.
 • Ponowne wykonanie badania po wcześniejszym wykryciu nietolerancji pozwoli natomiast na ocenę efektów działań podjętych po postawieniu diagnozy.

Co odróżnia badanie IMMUNOdiagDIETA od testu Food Detective?

 • Testy IMMUNOdiagDIETA oraz Food Detective przeprowadza się po to, aby wykryć występującą w organizmie IgG zależną nietolerancję pokarmową - badania te jednak różnią się między sobą w wielu aspektach.
 • Dzięki wykonaniu testu IMMUNOdiagDIETA możliwy jest dokładny pomiar we krwi żylnej stężenia przeciwciał IgG, Food Detective daje natomiast wynik jakościowy i pozwala na sprawdzenie, czy przeciwciała IgG znajdują się we krwi włośniczkowej (z palca).
 • Wynik testu IMMUNOdiagDIETA przygotowywany jest na podstawie analizy laboratoryjnej pobranej krwi, podczas gdy Food Detective takiej analizy nie wymaga (pacjent przeprowadza test samodzielnie lub korzysta z pomocy specjalisty w odpowiedniej placówce).
 • Do wyniku testu IMMUNOdiagDIETA (czas oczekiwania to ok. 15 dni roboczych) dołączane są zalecenia żywieniowe, w cenie testu zawarta jest także porada specjalisty. Wynik Food Detective gotowy jest po ok. 40 minutach - jest on zależny od poprawności przeprowadzenia testu.
 • IMMUNODiagDIETA jest testem występującym w trzech wersjach, pozwalających na zdiagnozowanie występującej nietolerancji 44, 88 i 280 produktów pokarmowych. W teście Food Detective sprawdzana jest natomiast nietolerancja 59 alergenów.
W województwie śląskim możesz wykonać test na nietolerancje pokarmowe w Cieszynie, Czechowicach-Dziedzicach, Jastrzębiu Zdroju, Pszczynie, Tarnowskich Górach, Wojkowicach, Żywcu. Na ten temat możesz dowiedzieć się więcej poprzez infolinię +48 33 443 38 06

To badanie będzie pomocne:

IMMUNOdiagDIETA 44 alergeny IgG

Cena w placówce

529.00 

Cena online:

469.00 
Technologia badania:Test ELISA

Czas oczekiwania na wynik:do 15 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic