Testy na nietolerancje pokarmowe Lublin - gdzie wykonać?
Data publikacji: 2017-02-08
Data aktualizacji: 2017-02-08
Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?
- konsultacja wyników w cenie badania (dostępne tylko przy płatności online)
- dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
- dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 81 440 04 35
- bezkolejkowe pobranie materiału do badania w Twoim mieście
- Twój wynik dostępny online
Gdzie w Lublinie zrobisz test w kierunku nietolerancji pokarmowej?
Test na nietolerancję pokarmową wykonasz w poniższych punktach pobrań w Lublinie:
ul. Topolowa 7, Lublin
numer tel. lokalny: +48 81 440 04 35
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:15 - 14:00
sb.: 8:00 - 11:00
ul. Głowackiego 35, Lublin
numer tel. lokalny: +48 81 440 04 35
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:30 - 11:00
ul. Onyksowa 12, Lublin
numer tel. lokalny: +48 81 440 04 35
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 8:00 - 12:00
ul. Wigilijna 12/3-4, Lublin
numer tel. lokalny: +48 81 440 04 35
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 13:00
sb.: 8:00 - 11:00
Lublin, ul. Nałkowskich 108/37
ul. Prof. A. Gębali 6, Lublin
numer tel. lokalny: +48 81 440 04 35
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 15:00
sb.: 8:00 - 12:00
Które testy zrobisz w punktach w Lublinie?
W Lublinie wykonasz poniższe testy w kierunku nietolerancji pokarmowej:
- IMMUNOdiagDIETA - 28 alergenów IgG ❱
- IMMUNOdiagDIETA - 44 alergeny IgG ❱
- IMMUNOdiagDIETA - 88 alergenów IgG ❱
- IMMUNOdiagDIETA - 280 alergenów IgG ❱
Jakie testy zrealizujesz wysyłkowo na terenie Lublina?
- Food Detective - 59 alergenów ❱
- Food Print - 80 alergenów ❱
- Food Print - 120 alergenów ❱
- Food Print dla wegetarian - 160 alergenów ❱
- Food Print - 220 alergenów ❱
Jak zrealizować test na nietolerancję IgG zależną?
- Aby wykonać badanie w kierunku IgG zależnej nietolerancji pokarmowej, należy wybrać dany pakiet i opłacić go przez internet. Po opłaceniu testu online, osoba zamawiająca otrzymuje (poprzez wiadomość e-mail i wiadomość SMS) unikalny, złożony z 6 znaków kod badania - kod ten uprawnia do realizacji testu w dowolnym punkcie pobrań.
- Otrzymany kod należy okazać w jednym z punktów pobrań, po czym od pacjenta pobierana jest próbka krwi żylnej, która jest następnie analizowana przez specjalistów w laboratorium analitycznym.
- Wynik testu wraz z zaleceniami żywieniowymi przygotowywany jest w ciągu 15 dni roboczych - można odebrać go w wersji fizycznej w punkcie pobrań lub online przez platformę internetową. Ponadto, w cenie badania zawarta jest również konsultacja wyniku z dietetykiem (telefoniczna lub internetowa).
- Testu na nietolerancje IgG zależne nie należy przeprowadzać u dzieci w wieku niższym niż rok. Z porady lekarskiej przed wykonaniem badania powinny skorzystać natomiast osoby z chorobami autoimmunologicznymi, zaburzeniami poziomu immunoglobulin oraz osoby stosujące terapie immunosupresyjne.
Czy warto wykonać test na IgG zależną nietolerancję pokarmową?
- Testy w kierunku IgG zależnej nietolerancji pokarmowej polegają na oznaczeniu we krwi pacjenta poziomu przeciwciał IgG swoistych dla poszczególnych pokarmów. Produkcja tych przeciwciał przez układ immunologiczny znacznie się zwiększa w przypadku spożywania nietolerowanych produktów, co prowadzi do występowania bardzo różnych - w wielu przypadkach niespecyficznych - symptomów.
- Wśród objawów tych wymienia się między innymi wzdęcia, bóle brzucha, nudności, biegunki, zaparcia, zmiany na skórze, trądzik, migreny, gwałtowne zmiany nastroju, chroniczne zmęczenie, problemy ze snem, problemy ze wzrokiem, bóle mięśni czy bóle stawów.
- Badania na nietolerancje pokarmowe pozwolą na prawidłową diagnostykę tych schorzeń. To z kolei umożliwi podjęcie takich działań, które doprowadzą do cofnięcia się lub osłabienia się choroby - wśród działań tych wymienia się dietę eliminacyjną, dietę rotacyjną czy spożywanie probiotyków. Działania te pozwolą na wyeliminowanie dokuczliwych objawów, a tym samym doprowadzą do poprawy samopoczucia, stanu zdrowia i jakości życia pacjenta.
Badanie IMMUNOdiagDIETA a Food Detective - podobieństwa i różnice
- Zarówno IMMUNOdiagDIETA, jak i Food Detective to badania wykorzystywane w wykrywaniu nietolerancji pokarmowych IgG zależnych - testy te znacznie się jednak od siebie różnią. W badaniu IMMUNOdiagDIETA oznaczany jest dokładny poziom przeciwciał IgG we krwi żylnej, podczas gdy w teście Food Detective sprawdzane jest, czy we krwi włośniczkowej obecne są przeciwciała IgG.
- IMMUNOdiagDIETA to test dostępny w trzech wersjach, badających nietolerancję pokarmową 44, 88 lub 280 produktów. Food Detective jest z kolei badaniem analizującym 59 alergenów pokarmowych. Krew pobrana w celu wykonania testu IMMUNOdiagDIETA badana jest w laboratorium analitycznym. Badanie Food Detective nie jest przeprowadzane w laboratorium - jest ono przeznaczone do wykonania samodzielnego.
- Wynik badania IMMUNOdiagDIETA jest ilościowy - czas oczekiwania to około 15 dni roboczych. W cenie testu dostępna jest także porada specjalisty odnośnie otrzymanego rezultatu. Wynik testu Food Detective jest natomiast jakościowy - pacjent może odczytać go po 40 minutach, jednak jest on zależny od staranności przeprowadzenia całej procedury.
To badanie będzie pomocne:
Dostępne testy
835.00 zł
1461.00 zł
313.00 zł