Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Pałac w Białymstoku

Testy na nietolerancje pokarmowe Białystok - gdzie wykonać?

4.1
Ocena klientów: 58 ocen

Data publikacji: 2017-02-15

Data aktualizacji: 2017-02-15

Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?

  • konsultacja wyników w cenie badania (dostępne tylko przy płatności online)
  • dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
  • dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 85 688 14 03
  • bezkolejkowe pobranie materiału do badania w Twoim mieście
  • Twój wynik dostępny online

Gdzie w Białymstoku zrobisz testy pod kątem nietolerpokarmowej?

Testy na nietolerancję pokarmową wykonasz w poniższych punktach pobrań w Białymstoku:

ul. Antoniukowska 11, Białystok

numer tel. lokalny: +48 85 688 14 03

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 17:00 (przerwa: 11:00 - 11:30)

sb.: 8:00 - 12:30

ul. Legionowa 3, Białystok

numer tel. lokalny: +48 85 688 14 03

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 11:00

sb.: 7:00 - 11:00

ul. 42 Pułku Piechoty 35/5, Białystok

numer tel. lokalny: +48 85 688 14 03

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:30 - 11:00

ul. Witosa 15b, Białystok

numer tel. lokalny: +48 85 688 14 03

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:30 - 11:00

ul. Storczykowa 5 lok. 104, Białystok

numer tel. lokalny: +48 85 688 14 03

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:30 - 11:00

Jakie testy wykonasz w Białymstoku?

W punktach w Białymstoku wykonasz wymienione poniżej testy na nietolerancje pokarmowe:

Jakie testy zrealizujesz wysyłkowo w Białymstoku?

Testy na nietolerancje pokarmowe zależne od przeciwciał IgG - jak zrobić?

  • Aby sprawdzić, czy występują u nas nietolerancje pokarmowe IgG zależne, należy opłacić wybrany przez siebie pakiet badań przez stronę internetową. Po opłaceniu testu, do osoby zamawiającej dostarczany jest kod badania (poprzez SMS i e-mail), z którym należy udać się do dowolnego punktu pobrań z powyższej listy.
  • Kod należy okazać pracownikowi w punkcie pobrań - następnie od pacjenta pobierana jest próbka materiału biologicznego (krwi żylnej). Kolejnym krokiem jest analiza pobranej próbki krwi przez wykwalifikowanych diagnostów laboratoryjnych.
  • Wynik tej analizy (wraz z indywidualnymi zaleceniami żywieniowymi) jest dostępny dla pacjenta po około 15 dniach roboczych - można odebrać go w punkcie pobrań lub przez internet. W ramach badania zagwarantowana jest również konsultacja uzyskanego wyniku z dietetykiem online.
  • Przeciwwskazaniem do zrobienia testu na nietolerancje IgG zależne jest wiek pacjenta niższy niż 12 miesięcy. W przypadku występowania choroby autoimmunologicznej czy zaburzeń poziomu immunoglobulin, a także w przypadku przyjmowania leków immunosupresyjnych, przed wykonaniem badania na nietolerancje należy omówić swój przypadek z lekarzem.

Jakie korzyści odniesiesz dzięki wykonaniu testu na IgG zależne nietolerancje pokarmowe?

  • Testy z krwi w kierunku nietolerancji IgG zależnych pozwolą na prawidłową diagnostykę choroby. Polegają one na pomiarze przeciwciał IgG specyficznych dla poszczególnych pokarmów - ich nadmierna ilość oznacza występowanie nietolerancji.
  • Prawidłowa diagnoza jest kluczowa, ponieważ pozwala na wdrożenie działań prowadzących do całkowitego wycofania się nietolerancji IgG zależnej lub jej znaczącego osłabienia. Do takich działań zalicza się dietę rotacyjną lub eliminacyjną, a także stosowanie probiotyków.
  • Dzięki podjęciu odpowiednich kroków po diagnozie, wyeliminowane zostaną uporczywe dolegliwości występujące w przebiegu nietolerancji IgG zależnych - wśród nich wymienia się między innymi zaparcia, nudności, wzdęcia, biegunki, uczucie pełności, migreny, bóle mięśni i stawów, chroniczne zmęczenie, zaburzenia widzenia, nagłe zmiany nastroju czy zmiany w zachowaniu. Ustąpienie takich objawów w dużym stopniu poprawi samopoczucie i jakość życia chorego.
  • Prawidłowa diagnoza to także sposób na uniknięcie groźnych powikłań w przyszłości - nieleczone nietolerancje mogą skutkować takimi komplikacjami jak otyłość, cukrzyca, przewlekłe niedożywienie, zaburzenia płodności, uszkodzenie wątroby czy niedokrwistość.

Czym różni się test IMMUNOdiagDIETA od badania Food Detective?

  • Zarówno przy pomocy badania IMMUNOdiagDIETA, jak i testu Food Detective możliwe jest wykrycie IgG zależnej nietolerancji pokarmowej. Badania te są jednak inne - dzięki testowi IMMUNOdiagDIETA poznamy dokładne stężenie we krwi żylnej przeciwciał IgG specyficznych dla konkretnych produktów, natomiast Food Detective wykryje obecność przeciwciał IgG swoistych dla danego alergenu we krwi włośniczkowej (z palca).
  • IMMUNOdiagDIETA jest, a test Food Detective nie jest badaniem realizowanym w laboratorium analitycznym (badanie Food Detective przeznaczone jest do wykonania samodzielnego). IMMUNOdiagDIETA pozwala na sprawdzenie, czy występuje u nas nietolerancja 44, 88 albo 280 produktów spożywczych, podczas gdy Food Detective analizuje 59 alergenów.
  • Jakościowy wynik badania Food Detective pacjent odczytuje po upływie około 40 minut, na rezultat ten ogromny wpływ ma staranność przeprowadzenia dołączonej do testu procedury. IMMUNOdiagDIETA umożliwia natomiast uzyskanie wyniku ilościowego - jest on udostępniany pacjentowi wraz z zaleceniami do 15 dni roboczych. Cena tego testu zawiera ponadto poradę specjalisty.
Testy na nietolerancje pokarmowe wykonasz również w Bielsku Podlaskim, Grajewie, Hajnówce, Kolnie, Łomży, Siemiatyczach, Sokółce, Suwałkach, Zambrowie, Wysokiem Mazowieckiem. Więcej dowiesz się pod numerem infolinii w województwie podlaskim: +48 85 688 14 03

To badanie będzie pomocne:

IMMUNOdiagDIETA 44 alergeny IgG

Cena w placówce

529.00 

Cena online:

469.00 
Technologia badania:Test ELISA

Czas oczekiwania na wynik:do 15 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce
Opinie klientów - Zdrowegeny.pl

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic