22 123 95 55
PL
Znajdź badanie
Testy na nietolerancje pokarmowe Łódź - gdzie wykonać?

Testy na nietolerancje pokarmowe Łódź - gdzie wykonać?

3.60
Ocena użytkowników: 112 ocen

Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?

  • konsultacja wyników w cenie badania (dostępne tylko przy płatności online)
  • dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
  • dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 42 233 49 89
  • bezkolejkowe pobranie matariału do badania w twoim mieście
  • Twój wynik dostępny online

Gdzie w Łodzi zrealizujesz badania na nietolerancje pokarmowe?

Testy na nietolerancje pokarmowe wykonasz w Łodzi w następujących punktach

ul. Jana Brzechwy 7, 93-219 Łódź

numer tel. lokalny: +48 42 233 49 89

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 14:00

ul. Kusocińskiego 61, 94-054 Łódź

numer tel. lokalny: +48 42 233 49 89

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 8:00 - 14:30

ul. Pługowa 51/53, 94-238 Łódź

numer tel. lokalny: +48 42 233 49 89

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 08:00-14:30

sb.: 08:00-12:00

ul. Tuszyńska 19, 93-011 Łódź

numer tel. lokalny: +48 42 233 49 89

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 12:00

sb.: 8:00 - 12:00

ul. Zielona 29, 90-602 Łódź

numer tel. lokalny: +48 42 233 49 89

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 8:00 - 13:00

sb.: 8:00 - 11:30

ul. Hubala 1, 94-048 Łódź

numer tel. lokalny: +48 42 233 49 89

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 8:00 - 11:00

Jakie testy przeprowadzisz w punktach pobrań w Łodzi?

W łódzkich punktach wykonasz wymienione poniżej testy na nietolerancje pokarmowe:

Jakie testy zrealizujesz wysyłkowo na terenie Łodzi?

Zobacz przykładowy wynik testu na nietolerancje pokarmowe ❱

Jak zrobić badanie na nietolerancje pokarmowe?


  • Aby wykonać test w kierunku nietolerancji pokarmowej, należy zamówić i opłacić wybrany pakiet przez internet - po dokonaniu płatności, pacjent otrzymuje poprzez wiadomość SMS i wiadomość e-mail unikalny kod swojego badania. Kod ten należy okazać w dowolnym punkcie pobrań.
  • Po okazaniu kodu badania w punkcie pobrań, wykwalifikowany personel pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi żylnej niezbędną do wykonania testu. Krew ta jest następnie analizowana w laboratorium analityki medycznej - wynik dostępny jest dla pacjenta w ciągu około 15 dni roboczych. Można odebrać go osobiście w punkcie pobrań lub przez platformę internetową.
  • Wraz z wynikiem pacjent otrzymuje indywidualne żywieniowe wytyczne, cena testu opłaconego przez internet obejmuje również konsultację otrzymanego wyniku (internetową lub telefoniczną) z dietetykiem.
  • Testy w kierunku nietolerancji pokarmowych nie są zalecane dla dzieci w wieku niższym niż 12 miesięcy. Konsultacje lekarskie przed wykonaniem testu wskazane są natomiast dla osób ze zdiagnozowanymi chorobami autoimmunologicznymi lub zaburzeniami poziomu immunoglobulin, a także dla chorych stosujących leczenie immunosupresyjne.


Co to są nietolerancje zależne od przeciwciał klasy IgG?

  • Nietolerancje pokarmowe zależne od przeciwciał IgG spowodowane są nieprawidłową reakcją organizmu na spożywane produkty - reakcja ta polega na nadmiernej produkcji przez układ odpornościowy przeciwciał IgG specyficznych dla konkretnych produktów pokarmowych, co prowadzi do występowania różnorodnych, w wielu przypadkach bardzo niespecyficznych dolegliwości.
  • Wśród nich wymienia się nudności, biegunki, zaparcia, bóle brzucha, uczucie pełności czy wzdęcia, ale również osłabienie organizmu, zwiększoną męczliwość, migreny, bóle stawów i mięśni, trądzik, zmiany skórne, stany lękowe, zaburzenia wzroku, nagłe zmiany nastroju czy zmiany zachowania. W przypadku IgG zależnych nietolerancji pokarmowych objawy te pojawiają się po upływie 24 (do 96 godzin) od spożycia szkodliwego produktu pokarmowego.
  • Nietolerancje pokarmowe IgG zależne występują zarówno u dzieci, jak i dorosłych - można je zdiagnozować przy pomocy testów z krwi, które opierają się na pomiarze stężenia przeciwciał IgG (podwyższony poziom tych przeciwciał oznacza występowanie choroby).
  • Wiedza o własnych nietolerancjach pozwoli na podjęcie takich działań, które wyeliminują dokuczliwe objawy i doprowadzą do osłabienia lub całkowitego cofnięcia się schorzenia. Wśród takich działań wymienia się stosowanie diety eliminacyjnej lub diety rotacyjnej.

IMMUNOdiagDIETA a Food Detective - jakie są między nimi różnice?

  • IMMUNOdiagDIETA i Food Detective to 2 różne badania, których celem jest wykrycie występujących u pacjenta nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG.
  • Test IMMUNOdiagDIETA polega na pomiarze we krwi żylnej pacjenta dokładnego poziomu przeciwciał IgG specyficznych dla poszczególnych produktów spożywczych. Istotą badania Food Detective jest natomiast wykazanie, czy we krwi włośniczkowej osoby badanej znajdują się przeciwciała IgG.
  • Test IMMUNOdiagDIETA jest dostępny w 3 wariantach - badających nietolerancję 44, 88 i 280 produktów pokarmowych. Badanie Food Detective występuje natomiast w jednej wersji, analizującej nietolerancję 59 alergenów pokarmowych.
  • W ramach badania IMMUNOdiagDIETA, pobrana krew analizowana jest w laboratorium analityki medycznej, test Food Detective zaś nie jest przeprowadzany laboratoryjnie. Jest on przeznaczony do wykonania samodzielnego (możliwe jest pobranie materiału przez specjalistę w specjalnych punktach, cena testu jest w takim przypadku ustalana przez dany punkt). W przypadku testu IMMUNOdiagDIETA, pacjent zgłasza się do dowolnego z niemal 400 punktów pobrań w celu pobrania krwi przez laboranta.
  • Czas oczekiwania na wynik testu IMMUNOdiagDIETA to 15 dni roboczych - do wyniku dołączane są zalecenia żywieniowe, w cenie badania znajduje się ponadto konsultacja ze specjalistą. Wynik badania Food Detective pojawia się już po 40 minutach, jednak jego jakość i wiarygodność są zależne od staranności wykonania testu. Popełnienie jakiegoś błędu to ryzyko otrzymania fałszywych wyników.
  • Wynik testu IMMUNOdiagDIETA polega na ilościowym oznaczeniu przeciwciał IgG, wynik badania Food Detective jest z kolei jakościowy - osoba badania nie ma możliwości poznania dokładnego stężenia przeciwciał, dowiaduje się jedynie, czy występująca u niej nietolerancja pokarmowa jest łagodna czy silna.
Testy na nietolerancje pokarmowe w województwie łódzkim wykonasz również w miejscowościach takich jak: Bełchatów, Brzeziny, Koluszki, Kutno, Opoczno, Pabianice, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Wieluń, Wieruszów.
Data publikacji: 2017-02-08

IMMUNOdiagDIETA 44 alergeny IgG


469.00 na stronie
529.00 w placówce
Technologia badania:
Test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

Masz pytania?

Zadzwoń, a chętnie na nie odpowiemy