Testy na nietolerancje pokarmowe Gdynia - gdzie wykonać?
Data publikacji: 2017-02-06
Data aktualizacji: 2017-02-06
Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?
- konsultacja wyników w cenie badania (dostępne tylko przy płatności online)
- dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
- dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 58 727 06 86
- bezkolejkowe pobranie materiału do badania w Twoim mieście
- Twój wynik dostępny online
Gdzie w Gdyni zrobisz testy pod kątem nietolerancji pokarmowej?
Testy w kierunku nietolerancji zrealizujesz w Gdyni
następujących punktach:
ul. Morska 164, Gdynia
numer tel. lokalny: +48 58 727 06 86
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 14:00
ul. T. Wendy 7/9, Gdynia
numer tel. lokalny: +48 58 727 06 86
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 14:00
ul. Wiczlińska 54, Gdynia
numer tel. lokalny: +48 58 727 06 86
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:30 - 13:00
ul. Wielkopolska 44, Gdynia
numer tel. lokalny: +48 58 727 06 86
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 10:00
Które testy wykonasz w punktach pobrań w Gdyni?
W punktach pobrań w Gdyni masz możliwość wykonania poniższych badań na nietolerancje pokarmowe:
- IMMUNOdiagDIETA - 28 alergenów IgG ❱
- IMMUNOdiagDIETA - 44 alergeny IgG ❱
- IMMUNOdiagDIETA - 88 alergenów IgG ❱
- IMMUNOdiagDIETA - 280 alergenów IgG ❱
Jakie testy zrealizujesz wysyłkowo na terenie Gdyni?
- Food Detective - 59 alergenów ❱
- Food Print - 80 alergenów ❱
- Food Print - 120 alergenów ❱
- Food Print dla wegetarian - 160 alergenów ❱
- Food Print - 220 alergenów ❱
Jak wygląda proces realizacji testów na IgG zależne nietolerancje pokarmowe?
- W celu diagnostyki nietolerancji pokarmowych, konieczne jest opłacenie wybranego badania poprzez stronę internetową - po zakupie testu online, osoba zamawiająca otrzymuje (przy pomocy wiadomości e-mail i wiadomości SMS) kod badania. Kod badania uprawnia do realizacji testu na nietolerancje pokarmowe w dowolnym punkcie pobrań.
- Po okazaniu kodu w punkcie, od pacjenta pobierana jest próbka krwi niezbędna do wykonania testu - krew ta analizowana jest następnie w laboratorium. Wynik i raport z badania (wraz z żywieniowymi zaleceniami) jest gotowy do odbioru maksymalnie do 15 dni roboczych od pobrania próbki (rezultat można sprawdzić również online). Ponadto, w cenie testu na nietolerancje znajduje się również telefoniczna lub internetowa porada dietetyka odnośnie uzyskanego wyniku.
- Specjaliści wskazują, że testów na nietolerancje IgG zależne nie należy przeprowadzać w przypadku bardzo małych dzieci (poniżej pierwszego roku życia). Za inne przeciwwskazania uznaje się stosowanie leków immunosupresyjnych, choroby autoimmunologiczne, a także zaburzenie poziomu immunoglobulin - w powyższych sytuacjach, przed zrobieniem badania konieczna jest konsultacja lekarska.
Testy na nietolerancje pokarmowe IgG zależne - co zyskujesz?
- Badania na nietolerancje pokarmowe zależne od przeciwciał IgG umożliwiają prawidłowe wykrycie choroby, co ma kluczowe znaczenie - dzięki prawidłowej diagnozie pacjent może podjąć takie kroki jak wprowadzenie diety eliminacyjnej lub diety rotacyjnej.
- Istotą diety eliminacyjnej jest czasowe wykluczenie z jadłospisu produktów nietolerowanych, natomiast dieta rotacyjna opiera się na spożywaniu produktów tolerowanych zamiennie z nietolerowanymi (dietę rotacyjną należy stosować tylko w przypadku słabej lub umiarkowanej nietolerancji pokarmowej). Działania te doprowadzą do znacznego osłabienia się nietolerancji, a nawet do jej całkowitego cofnięcia.
- Cofnięcie się nietolerancji pokarmowej oznacza ustąpienie dokuczliwych objawów (takich jak biegunki, wzdęcia, wymioty, zaparcia, osłabienie organizmu, trądzik, przewlekłe zmęczenie, gwałtowne zmiany nastroju, zmiany w zachowaniu, migreny, zaburzenia wzroku czy problemy ze snem), co wiąże się z poprawą samopoczucia, stanu zdrowia i jakości życia pacjenta.
- Ponadto, dzięki wykryciu nietolerancji IgG zależnych i wdrożeniu odpowiedniego leczenia możliwe jest uniknięcie groźnych powikłań w przyszłości (takich jak cukrzyca, otyłość czy niedokrwistość).
Czym badanie IMMUNOdiagDIETA różni się od testu Food Detective?
- Poprzez wykonanie zupełnie różnych testów IMMUNOdiagDIETA i Food Detective możemy ustalić, czy dolega nam nietolerancja pokarmowa zależna od IgG.
- IMMUNOdiagDIETA polega na pomiarze poziomu przeciwciał IgG (swoistych dla poszczególnych pokarmów) we krwi żylnej pacjenta, test Food Detective zaś na sprawdzeniu, czy we krwi włośniczkowej obecne są przeciwciała IgG (specyficzne dla danego produktu).
- Próbkę krwi pobraną do badania IMMUNOdiagDIETA poddaje się analizie w laboratorium analityki medycznej, podczas gdy w przypadku Food Detective taka analiza nie jest wykonywana (test ten przeprowadza się samodzielnie).
- W ramach testu IMMUNOdiagDIETA oceniane jest występowanie nietolerancji 44, 88 lub 280 produktów pokarmowych, test Food Detective obejmuje analizie nietolerancji 59 produktów.
- Ilościowy rezultat badania IMMUNOdiagDIETA (oraz stosowne do niego zalecenia żywieniowe) przygotowywane są dla pacjenta w ciągu 15 dni roboczych. Dodatkowo, w cenie dostępna jest także porada specjalisty. Jakościowy wynik testu Food Detective gotowy jest po ok. 40 minutach - prawidłowość wyniku zależna jest przede wszystkim od odpowiedniego wykonania procedury badania.
To badanie będzie pomocne:
Dostępne testy
835.00 zł
1461.00 zł
313.00 zł