Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Opinie klientów - Zdrowegeny.pl

Food Print 160+ Wegetariański

Ocena użytkowników: 18 ocen
4.5

W ramach tego pakietu sprawdzane jest stężenie przeciwciał IgG (podklasy 1-4) specyficznych dla ponad 160 wegetariańskich produktów spożywczych.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie odsyła ją do laboratorium, gdzie jest ona analizowana.

Badanie przeznaczone jest dla osób na diecie wegetariańskiej i pozwala na wykrycie nietolerancji pokarmowej ponad 160 produktów spożywczych typowych dla diet wegetariańskich i wegańskich.

Stwierdzenie nietolerancji pokarmowej jest podstawą do wdrożenia diety eliminacyjnej bądź rotacyjnej.4

Pobraną próbkę krwi należy odesłać do laboratorium OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY.

Badamy ryzyko:

 • nietolerancji pokarmowych
 • Typ badania

  Badanie wysyłkowe
  Food Print 160+ Wegetariański

  Cena online:

  1699.00 
  Technologia badania:Test ELISA

  Czas oczekiwania na wynik:do 14 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Food Print 160+ - badanie nietolerancji pokarmowej dla wegetarian

  • Food Print 160+ sprawdza nietolerancje pokarmowe ponad 160 produktów wegetariańskich – w ramach badania mierzone jest stężenie przeciwciał IgG swoistych właśnie dla tych produktów (badane są wszystkie podklasy tych przeciwciał). W przebiegu nietolerancji pokarmowej dochodzi bowiem do nadmiernego wytwarzania przeciwciał IgG specyficznych dla danego alergenu, co skutkuje pojawianiem się różnych dolegliwości.
  • Nietolerancja IgG zależna to częsty typ nadwrażliwości pokarmowej, który może pojawić się w dowolnym wieku. Polega na nadprodukcji w przeciwciał IgG w odpowiedzi na spożycie nietolerowanych produktów pokarmowych.
  • Nietolerancje pokarmowe mogą objawiać się np. bólem brzucha, zaparciami, wzdęciami, zwiększoną męczliwością, zmianami skórnymi, migrenami, bólem mięśni i stawów, bezsennością, zaburzeniem widzenia czy gwałtownymi zmianami nastroju. Dolegliwości te nie występują natychmiast po spożyciu szkodliwego produktu, ale dopiero po upływie kilkudziesięciu godzin.
  • Dzięki wynikowi testu Food Print 160+ pacjent uzyskuje informacje, które produkty pokarmowe są dla niego szkodliwe i jaka jest siła występującej nietolerancji – wynik ilościowy przeciwciał dla każdego produktu przypisuje się do trzystopniowej skali. Świadomość własnych nietolerancji jest natomiast podstawą do podjęcia odpowiedniej diety eliminacyjnej lub diety rotacyjnej.
  • Dieta eliminacyjna opiera się na czasowym wykluczeniu z diety nietolerowanego składnika, dieta rotacyjna zaś – na spożywaniu zamiennym produktu nietolerowanego z produktami bezpiecznymi. Działania te doprowadzą do ustąpienia nietolerancji i jej objawów (nietolerancje IgG zależne są odwracalne).
  Food Print 160+ Wegetariański

  Cena online:

  1699.00 
  Technologia badania:Test ELISA

  Czas oczekiwania na wynik:do 14 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic