IMMUNOdiagDIETA 28 alergenów IgG
Do 31.01.2025 badanie zamówisz 10 % taniej z kodem
DIETA
W badaniu oceniane jest stężenie przeciwciał klasy IgG specyficznych dla 28 podstawowych produktów pokarmowych
Podstawowe badanie wskazane dla osób z dolegliwościami wiązanymi z IgG zależnymi nietolerancjami (takimi jak np. wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha, biegunki)
Dzięki wykonaniu testu możliwe jest dokładne wskazanie pokarmów nietolerowanych – to z kolei pozwala na wdrożenie działań, które doprowadzą do cofnięcia się choroby.
Badamy ryzyko:
nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał klasy IgG
Typ badania
Pobranie krwi w placówce
Sprawdź listę placówekBadanie IMMUNOdiagDIETA 28 IgG – na czym polega ten test?
- Badanie IMMUNOdiagDIETA 28 IgG to test wykrywający nietolerancje pokarmowe 28 najpowszechniej spożywanych produktów. Istotą tego badania jest pomiar we krwi pacjenta stężenia przeciwciał IgG specyficznych dla badanych pokarmów – jeżeli nietolerancja pokarmowa IgG zależna u nas występuje, poziom tych przeciwciał we krwi wzrasta.
- Podwyższony poziom przeciwciał IgG prowadzi do występowania u chorego różnych dolegliwości, które pojawiają się zazwyczaj dopiero po 24 godzinach (do 96 godzin) od spożycia nietolerowanego produktu. Wśród tych symptomów wymienia się m.in. wzdęcia, nudności, zaparcia, bóle brzucha, uczucie pełności, ale również zwiększoną męczliwość, bóle głowy czy zmiany skórne.
- Badanie IMMUNOdiagDIETA wskazane jest więc przede wszystkim dla osób z objawami wiązanymi z nietolerancją pokarmową – wynik testu dokładnie wskaże produkty pokarmowe nietolerowane przez nasz organizm.
- Uzyskany rezultat jest podstawą do podjęcia działań mających na celu całkowite cofnięcie się danej nietolerancji lub jej znaczne osłabienie (nietolerancje IgG zależne są odwracalne). Do działań tych należy wdrożenie diety eliminacyjnej lub diety rotacyjnej.
Nietolerancje pokarmowe
- Prawie połowę przypadków nadwrażliwości pokarmowych stanowią nietolerancje zależne od przeciwciał klasy IgG
- Schorzenia te mogą dotyczyć bardzo różnych produktów pokarmowych, a wykrywa się je zarówno u dorosłych, jak i u młodzieży i małych dzieci
- Można je wykryć przy pomocy bardzo prostych badań z próbki krwi
Gdzie wykonać badanie?
Krew do badań pobierana jest w ponad 900 placówkach DIAGNOSTYKI na terenie całego kraju.