IMMUNOdiagDIETA 28 alergenów IgG
Test na nietolerancje pokarmowe

IMMUNOdiagDIETA 28 alergenów IgG

 • Podstawowe badanie wskazane dla osób z dolegliwościami wiązanymi z IgG zależnymi nietolerancjami (takimi jak np. wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha, biegunki)
 • Dzięki wykonaniu testu możliwe jest dokładne wskazanie pokarmów nietolerowanych – to z kolei pozwala na wdrożenie działań, które doprowadzą do cofnięcia się choroby
 • Laboratorium odpowiedzialne : Diagnostyka sp. z o.o.

Badamy ryzyko:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał klasy IgG

Cena badania:

304 zł

400 zł
Technologia badania:
test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych
Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Krew pobierana jest w punktach pobrań

Krew pobierana jest w punktach pobrań na terenie całej Polski.
Sprawdź lokalizacje

Zobacz jak wykonać badanie

NIETOLERANCJE POKARMOWE

 • Prawie połowę przypadków nadwrażliwości pokarmowych stanowią nietolerancje zależne od przeciwciał klasy IgG
 • Schorzenia te mogą dotyczyć bardzo różnych produktów pokarmowych, a wykrywa się je zarówno u dorosłych, jak i u młodzieży i małych dzieci
 • Można je wykryć przy pomocy bardzo prostych badań z próbki krwi

W ramach tego pakietu badamy:

Poziom przeciwciał klasy IgG we krwi pacjenta

W badaniu oceniane jest stężenie przeciwciał klasy IgG specyficznych dla 28 podstawowych produktów pokarmowych

Co jest wskazaniem do wykonania badania IMMUNOdiagDIETA 28 IgG?

OBJAWY SUGERUJĄCE WYSTĘPOWANIE NIETOLERANCJI POKARMOWEJ

OBJAWY SUGERUJĄCE WYSTĘPOWANIE NIETOLERANCJI POKARMOWEJ

U osób cierpiących na nietolerancje pokarmowe zależne od przeciwciał klasy IgG obecne są takie dolegliwości jak zaparcia, bóle brzucha, nudności, uczucie pełności, ale także zwiększona męczliwość, osłabienie organizmu czy bóle głowy.

WĄTPLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE

NIETOLERANCJA CZY ALERGIA POKARMOWA? – WĄTPLIWOŚCI W ROZPOZNANIU

Nietolerancje pokarmowe zależne od IgG często mylone są z alergiami pokarmowymi - badanie IMMUNOdiagDIETA przyczyni się do rozwiania ewentualnych wątpliwości.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Badanie IMMUNOdiagDIETA warto wykonać również w ramach profilaktyki zdrowotnej - pozwoli to na dowiedzenie się więcej o własnym organizmie i personalizację własnego sposobu odżywiania.

POTRZEBA / CHĘĆ MONITOROWANIA SKUTECZNOŚCI LECZENIA

POTRZEBA / CHĘĆ MONITOROWANIA SKUTECZNOŚCI LECZENIA

Badanie IgG zależnych nietolerancji pokarmowych można powtórzyć w przyszłości – dzięki temu możliwa będzie szczegółowa ocena efektów działań wdrożonych po zdiagnozowaniu nietolerancji.

Badanie IMMUNOdiagDIETA 28 IgG – na czym polega ten test?

 • Badanie IMMUNOdiagDIETA 28 IgG to test wykrywający nietolerancje pokarmowe 28 najpowszechniej spożywanych produktów. Istotą tego badania jest pomiar we krwi pacjenta stężenia przeciwciał IgG specyficznych dla badanych pokarmów – jeżeli nietolerancja pokarmowa IgG zależna u nas występuje, poziom tych przeciwciał we krwi wzrasta.
 • Podwyższony poziom przeciwciał IgG prowadzi do występowania u chorego różnych dolegliwości, które pojawiają się zazwyczaj dopiero po 24 godzinach (do 96 godzin) od spożycia nietolerowanego produktu. Wśród tych symptomów wymienia się m.in. wzdęcia, nudności, zaparcia, bóle brzucha, uczucie pełności, ale również zwiększoną męczliwość, bóle głowy czy zmiany skórne.
 • Badanie IMMUNOdiagDIETA wskazane jest więc przede wszystkim dla osób z objawami wiązanymi z nietolerancją pokarmową – wynik testu dokładnie wskaże produkty pokarmowe nietolerowane przez nasz organizm.
 • Uzyskany rezultat jest podstawą do podjęcia działań mających na celu całkowite cofnięcie się danej nietolerancji lub jej znaczne osłabienie (nietolerancje IgG zależne są odwracalne). Do działań tych należy wdrożenie diety eliminacyjnej lub diety rotacyjnej.

Wykaz 28 produktów sprawdzanych w badaniu IMMUNOdiagDIETA 28 IgG

ALERGENY ALERGENY CD.
Alfa- laktoalbuminy Białko jaja kurzego
Cebula Dorsz
Drożdże piekarskie Jabłko
Jęczmień Kazeina
Kukurydza Kurczak
Łosoś Marchew
Mięso indycze Migdały
Orzech laskowy Orzechy arachidowe
Owies Pomidor
Pszenica Ryż
Seler Soja
Tuńczyk Wieprzowina
Wołowina Ziemniak
Żółtko jaja kurzego Żyto
gwarancja jakości

Zakres badania można rozszerzyć do 44, 88 lub 280 alergenów pokarmowych.
Aby rozszerzyć pakiet, zadzwoń do naszych specjalistów +48 22 123 95 55

Badanie IMMUNOdiagDIETA 28 IgG – co zyskujesz dzięki jego wykonaniu?

ustalenie nietolerancji

Otrzymany raport z badania IMMUNOdiagDIETA 28 IgG dokładnie wykaże, których produktów pokarmowych nie tolerujesz, a które nie stanowią dla Ciebie zagrożenia.

Dieta eliminacyjna lub rotacyjna

Dzięki wynikowi badania oraz poradzie specjalisty spersonalizujesz swój sposób odżywiania, tak aby całkowicie wyeliminować występującą nietolerancję. Pozwoli to na zaniknięcie objawów choroby, a tym samym poprawę Twojego stanu zdrowia i jakości życia.

Nietolerancje pokarmowe

Prawidłowa diagnoza i leczenie nietolerancji IgG zależnych jest bardzo ważne z tego względu, że niewykryta choroba to większe ryzyko takich powikłań jak cukrzyca, otyłość czy niedokrwistość. Badanie oraz odpowiednie działania podjęte na podstawie jego wyniku sprawią, że unikniesz takich komplikacji.

Jak zrobić badanie IMMUNOdiagDIETA 28 IgG?

 • Aby wykonać badanie IMMUNOdiagDIETA 28 IgG, zamów je przez stronę internetową – jak tylko dokonasz zamówienia, otrzymasz wiadomość SMS zawierającą unikalny numer Twojego badania.
 • Z numerem tym możesz zgłosić się do dowolnego punktu pobrań (mamy ich ponad 400 w całym kraju) – wystarczy udać się tam w godzinach otwarcia punktu, bez żadnych dodatkowych zapisów.
 • Po podaniu Twojego numeru badania w punkcie, zostanie od Ciebie pobrana krew żylna niezbędna do badania. Do pobrania krwi nie musisz być specjalnie przygotowany (nie musisz być na czczo).
 • Wynik badania wraz z raportem odbierzesz w punkcie pobrań lub przez internet – czas oczekiwania na niego wynosi maksymalnie 15 dni roboczych. W cenie badania skonsultujesz otrzymany wynik ze specjalistą online.

Konsultacje

W cenie badania, wynik badania skonsultujesz ze specjalistą przez internet

Cena badania obejmuje konsultację otrzymanego wyniku ze specjalistą online. Konsultacja ta przeprowadzana jest przez dr Annę Piotrowską-Mietelską, która jest doświadczonym diagnostą laboratoryjnym specjalizującym się w genetyce medycznej. Dr Piotrowska-Mietelska jest Kierownikiem Pracowni Biologii Molekularnej Laboratorium Medycznego Diagnostyka - odpowiada ona za opis i wykonanie wszystkich testów genetycznych przeprowadzanych w laboratorium.

Punkty pobrań

NAJWIĘKSZE MIASTA, W KTÓRYCH ZREALIZUJESZ BADANIE

WarszawaKrakówŁódźWrocławPoznańGdańskSzczecinBydgoszczLublinKatowiceBiałystokGdyniaRadomSosnowiecToruńKielce
Pakiet DNA

Pakiet badań

IMMUNOdiagDIETA 28 alergenów IgG

Cena badania:

304 zł

400 zł