Test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Mikroślad od dziecka
Badania genetyczne

Test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Mikroślad od dziecka

 • Badanie wykonywane jest ANONIMOWO drogą kurierską – z wymazu i mikrośladu
 • Pozwala na 100% wykluczenie ojcostwa i jego potwierdzenie na 99,9999%
 • Laboratorium odpowiedzialne: Diagnostyka sp. z o.o.

Pakiet badań zawiera:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

analizę próbek w laboratorium

Zdrowegeny.pl Tick Icon

obsługę kurierską do laboratorium

Zdrowegeny.pl Tick Icon

wynik badania dostępny online

Zdrowegeny.pl Tick Icon

zestaw do pobrania wymazu

Cena badania:

779 zł

Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych
gwarancja jakości

Gwarancja Jakości

gwarancja zwrotu pieniędzy

Jeśli nie uda Ci się dostarczyć próbek DNA dobrej jakości, gwarantujemy bezpłatną analizę nowych próbek

BADANIE OJCOSTWA

 • To prosty test genetyczny polegający na porównaniu profili genetycznych dziecka i domniemanego ojca.
 • Ojcostwo przy pomocy testu DNA można wykluczyć ze 100%, a potwierdzić z 99,9999% pewnością.
 • Badanie można wykonać anonimowo, bez wychodzenia z domu

W ramach tego pakietu badamy:

24 markery genetyczne

Markery genetyczne to fragmenty DNA pokrywające się w przypadku osób ze sobą spokrewnionych – w badaniu analizowane są aż 24 markery, co pozwala na ostateczne ustalenie ojcostwa bez udziału w badaniu matki dziecka

Kiedy warto przeprowadzić test na ojcostwo?

WĄTPLIWOŚCI CO DO SWOJEGO OJCOSTWA

WĄTPLIWOŚCI CO DO SWOJEGO OJCOSTWA

Badanie warto zlecić w przypadku obecności wątpliwości odnośnie swojego biologicznego ojcostwa, jeżeli nie mogą one zostać wyjaśnione z matką dziecka.

MOGĘ BYĆ OJCEM DZIECKA

PODEJRZENIE, ŻE MOGĘ BYĆ OJCEM DZIECKA

Badanie przeznaczone jest również dla tych mężczyzn, którzy podejrzewają, że mogą być biologicznym ojcem dziecka.

3

Jakie korzyści odniesiesz z wykonania testu na ojcostwo?

Bezpieczeństwo

Test na ojcostwo to wiarygodna metoda, która pozwoli na ustalenie ojcostwa – wynik badania potwierdzi biologiczne ojcostwo z 99,9999% pewnością lub wykluczy je z pewnością 100%. Badanie to gwarantuje więc pewność na zawsze.

Ojciec i dziecko

Wynik badania potwierdzający ojcostwo pozwoli na nawiązanie trwałej i silnej relacji z dzieckiem, może ponadto przyczynić się do poprawy i wzmocnienia relacji z matką dziecka. Dzięki wynikowi badania dziecko zyska również pewność co do swojej tożsamości.

Sąd

Wynik badania może przyczynić się do prawnego uregulowania sytuacji – wynik testu na zlecenie prywatne nie jest co prawda traktowany jako dowód w sądzie (może stanowić np. dowód wstępny), jednak może być przyczyną wniesienia sprawy o zaprzeczenie lub ustalenie ojcostwa. W ich przebiegu wykonanie testu DNA na ojcostwo zostanie ponownie zlecone przez sąd.

Test DNA na ojcostwo – sposób na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa

 • Test genetyczny na ojcostwo można wykonać anonimowo, bez wychodzenia z domu – takie badanie polega na wysyłce pod wskazany przez klienta adres zestawu do pobrania wymazu z błony śluzowej policzka. W ten sposób próbka pobierana jest od domniemanego ojca.
 • W przypadku dziecka, materiał do badań stanowią tzw. mikroślady - np. smoczek, szczoteczka do zębów, lizak, chusteczka higieniczna czy guma do żucia. Aby wybrać najlepszy mikroślad do analizy, zalecamy kontakt telefoniczny.
 • Po dotarciu próbek materiału dziecka i domniemanego ojca do wyspecjalizowanego laboratorium, pozyskiwany jest z nich DNA. Następnie ustalane są profile genetycznych osób poddawanych badaniu – profil genetyczny jest zestawem markerów genetycznych, czyli określonych odcinków DNA, które pokrywają się w pewnym stopniu pomiędzy osobami spokrewnionymi (dziecko dziedziczy połowę swojego materiału genetycznego od matki, a połowę od ojca). W badaniu analizowane są 24 markery genetyczne – dzięki temu wynik testu umożliwia ustalenie ojcostwa bez analizy materiału genetycznego pochodzącego od matki dziecka.
 • Otrzymane profile genetyczne są porównywane i przeprowadzana jest analiza statystyczna . Każdy z markerów genetycznych ocenianych w badaniu opisuje się przy pomocy dwóch liczb. Jeśli jedna z tych liczb jest taka sama we wszystkich analizowanych markerach zarówno u domniemanego ojca, jak i u dziecka – ojcostwo jest potwierdzane.
 • Test DNA umożliwia potwierdzenie ojcostwa z 99,9999% pewnością (co określane jest mianem prawdopodobieństwa graniczącego z pewnością), a jego wykluczenie z pewnością stuprocentową. Wynik anonimowego testu na ojcostwo nie wymaga podawania danych osób poddawanych badaniu – próbki określane są jako „próbka A” i „próbka B”.

Jaki mikroślad najlepiej wybrać?

 • W badaniu, od domniemanego ojca pobierany jest wymaz, natomiast w przypadku dziecka próbkę DNA stanowią tak zwane mikroślady, czyli zawierające DNA bardzo niewielkie fragmenty organizmu.
 • Do tego testu można wybrać następujące mikroślady: szczoteczkę do zębów, gumę do żucia, smoczek, używaną chusteczkę higieniczną, niedopałek papierosa, zużyty pasek od glukometru, używany plaster oraz obcięte paznokcie.

Mikroślad

Za przeprowadzanie genetycznych badań ojcostwa odpowiedzialni są wykwalifikowani polscy specjaliści, tacy jak dr n. med. inż. Agnieszka Pilecka

ISFG

Dr n. med. inż. Agnieszka Pilecka jest biotechnologiem (studia ukończyła w 2014 roku na Akademii Rolniczej w Poznaniu) oraz doktorem nauk medycznych (w specjalności biologia molekularna) na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest ona ponadto biegłym sądowym z zakresu genetyka sądowa przy Sądach Okręgowych w Legnicy, Opolu, Zielonej Górze i Kaliszu, a także wieloletnim pracownikiem Zakładu Technik Molekularnych i Zakładu Medycyny Sądowej Katedry Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Dr n. med. inż. Agnieszka Pilecka zdobyła ponadto nagrodę Young Investigator Award za opracowanie nieniszczącej metody izolowania DNA z kości, jest laureatką programu europejskiego rozwoju Akademii Medycznej, autorką i współautorką ponad 20 publikacji naukowych oraz Członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Genetyki Sądowej (ISFG).

W jaki sposób zrobisz test na ojcostwo?

 • Aby wykonać anonimowo test na ojcostwo, zamów badanie przez stronę internetową – w ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz zestaw do pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka.
 • Po otrzymaniu zestawu, aktywuj badanie przez internet (służy do tego numer badania) – aktywacja ma na celu zamówienie kuriera po odbiór gotowych próbek.
 • Wymaz (od domniemanego ojca) pobierz zgodnie z dołączoną do zestawu instrukcją. Do zestawu dołącz również próbkę od dziecka w postaci mikrośladu (np. smoczka, lizaka, chusteczki higienicznej) – w celu wybrania najlepszego mikrośladu, prosimy o kontakt telefoniczny.
 • Gotowe próbki przekaż kurierowi, który dostarczy je do wyspecjalizowanego laboratorium. Wynik badania zostanie udostępniony Ci udostępniony przez platformę internetową.

Pakiet DNA

Pakiet badań

Test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Mikroślad od dziecka

Cena badania:

779 zł