22 123 95 55

Akredytowany test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Mikroślad od dziecka

Ten test DNA pozwala na 100% wykluczenie ojcostwa lub jego potwierdzenie na ponad 99,9999%

W ramach testu oznaczane są profile genetyczne osób badanych, które są ze sobą następnie porównywane i ustalane jest ojcostwo. Jest to możliwe dzięki analizie 24 markerów genetycznych. 

Badanie wykonywane jest anonimowo z jednego wymazu z wewnętrznej strony policzka i z jednego mikrośladu (np. smoczek, szczoteczka do zębów, zużyta chusteczka higieniczna czy obcięte paznokcie). 

Jeśli nie uda Ci się dostarczyć próbek DNA dobrej jakości, gwarantujemy bezpłatną analizę nowych próbek.

Badanie warto zlecić w przypadku obecności wątpliwości odnośnie swojego biologicznego ojcostwa, jeżeli nie mogą one zostać wyjaśnione z matką dziecka.

Badanie przeznaczone jest również dla tych mężczyzn, którzy podejrzewają, że mogą być biologicznym ojcem dziecka.

Badanie wykonywane jest przez akredytowane laboratorium Diagnostyka Sp. z o.o. - Pracownię Analiz Profili Genetycznych PAPGEN.

Pakiet badań zawiera:

  • zestaw do pobrania wymazu
  • obsługę kurierską do laboratorium
  • analizę próbek w laboratorium
  • wynik badania dostępny online

Test DNA na ojcostwo – sposób na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa

  • Test genetyczny na ojcostwo można wykonać anonimowo bez wychodzenia z domu – oferowane przez nas badanie polega na wysyłce pod wskazany przez Klienta adres zestawu do pobrania wymazu z błony śluzowej policzka. Do zestawu należy dołączyć również próbkę od drugiej osoby w postaci tzw. mikrośladu (np. smoczek, szczoteczka do zębów, obcięte paznokcie). 
  • Po dotarciu próbek materiału dziecka i domniemanego ojca do wyspecjalizowanego laboratorium, pozyskiwany jest z nich DNA. Następnie ustalane są profile genetycznych osób poddawanych badaniu – profil genetyczny jest zestawem markerów genetycznych, czyli określonych odcinków DNA, które pokrywają się w pewnym stopniu pomiędzy osobami spokrewnionymi (dziecko dziedziczy połowę swojego materiału genetycznego od matki, a połowę od ojca). 
  • W badaniu analizowane są 24 markery genetyczne – dzięki temu wynik testu umożliwia ustalenie ojcostwa bez analizy materiału genetycznego pochodzącego od matki dziecka.
  • Otrzymane profile genetyczne są porównywane i przeprowadzana jest analiza statystyczna . Każdy z markerów genetycznych ocenianych w badaniu opisuje się przy pomocy dwóch liczb. Jeśli jedna z tych liczb jest taka sama we wszystkich analizowanych markerach zarówno u domniemanego ojca, jak i u dziecka – ojcostwo jest potwierdzane.
  • Test DNA umożliwia potwierdzenie ojcostwa z 99,9999% pewnością (co określane jest mianem prawdopodobieństwa graniczącego z pewnością), a jego wykluczenie z pewnością stuprocentową. Wynik testu na ojcostwo nie wymaga podawania danych osób poddawanych badaniu – próbki określane są jako „próbka A” i „próbka B”.
  • Test przeprowadzany jest przez akredytowane laboratorium Diagnostyka Sp. z o.o. - Pracownię Analiz Profili Genetycznych PAPGEN.

Akredytowany test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Mikroślad od dziecka


697.00 na stronie
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce