22 123 95 55
PL
main-search

Test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Zestaw pobraniowy: Wymaz od ojca, Mikroślad od dziecka

3.70
Ocena użytkowników: 112 ocen

Ten test DNA pozwala na 100% wykluczenie ojcostwa lub jego potwierdzenie na ponad 99,9999%

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbki do badania samodzielnie w domu, następnie zamawia kuriera za pośrednictwem naszej strony.

W ramach testu oznaczane są profile genetyczne osób badanych, które są ze sobą następnie porównywane i ustalane jest ojcostwo. Jest to możliwe dzięki analizie 24 markerów genetycznych. 

Badanie wykonywane jest anonimowo z jednego wymazu z wewnętrznej strony policzka i z jednego mikrośladu (np. smoczek, szczoteczka do zębów, zużyta chusteczka higieniczna czy obcięte paznokcie). 

Badanie warto zlecić w przypadku obecności wątpliwości odnośnie swojego biologicznego ojcostwa, jeżeli nie mogą one zostać wyjaśnione z matką dziecka.

Badanie przeznaczone jest również dla tych mężczyzn, którzy podejrzewają, że mogą być biologicznym ojcem dziecka.

Podmiot odpowiedzialny za analizę: Diagnostyka S.A.- Pracownię Analiz Profili Genetycznych PAPGEN.

Pakiet badań zawiera:

  • zestaw do pobrania wymazu
  • wynik badania dostępny online
  • obsługa kurierska
  • analizę pobranych próbek

Test DNA na ojcostwo – sposób na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa

  • Test genetyczny na ojcostwo można wykonać anonimowo bez wychodzenia z domu – oferowane przez nas badanie polega na wysyłce pod wskazany przez Klienta adres zestawu do pobrania wymazu z błony śluzowej policzka. Do zestawu należy dołączyć również próbkę od drugiej osoby w postaci tzw. mikrośladu (np. smoczek, szczoteczka do zębów, obcięte paznokcie). 
  • Po dotarciu próbek materiału dziecka i domniemanego ojca, pozyskiwany jest z nich DNA. Następnie ustalane są profile genetycznych osób poddawanych badaniu – profil genetyczny jest zestawem markerów genetycznych, czyli określonych odcinków DNA, które pokrywają się w pewnym stopniu pomiędzy osobami spokrewnionymi (dziecko dziedziczy połowę swojego materiału genetycznego od matki, a połowę od ojca). 
  • W badaniu analizowane są 24 markery genetyczne – dzięki temu wynik testu umożliwia ustalenie ojcostwa bez analizy materiału genetycznego pochodzącego od matki dziecka.
  • Otrzymane profile genetyczne są porównywane i przeprowadzana jest analiza statystyczna . Każdy z markerów genetycznych ocenianych w badaniu opisuje się przy pomocy dwóch liczb. Jeśli jedna z tych liczb jest taka sama we wszystkich analizowanych markerach zarówno u domniemanego ojca, jak i u dziecka – ojcostwo jest potwierdzane.
  • Test DNA umożliwia potwierdzenie ojcostwa z 99,9999% pewnością (co określane jest mianem prawdopodobieństwa graniczącego z pewnością), a jego wykluczenie z pewnością stuprocentową. Wynik testu na ojcostwo nie wymaga podawania danych osób poddawanych badaniu – próbki określane są jako „próbka A” i „próbka B”.

Test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Zestaw pobraniowy: Wymaz od ojca, Mikroślad od dziecka


753.00 product-price-retail
product-technology
PCR
product-resultTime
do 10 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

product-page-label-box1
product-page-label-box2