22 123 95 55
PL
Znajdź badanie
Testy na nietolerancje pokarmowe Gdańsk - gdzie wykonać?

Testy na nietolerancje pokarmowe Gdańsk - gdzie wykonać?

4.00
Ocena użytkowników: 75 ocen

Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?

  • konsultacja wyników w cenie badania (dostępne tylko przy płatności online)
  • dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
  • dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 58 727 06 86
  • bezkolejkowe pobranie materiału do badania w Twoim mieście
  • Twój wynik dostępny online

Gdzie zrobisz testy na nietolerancje pokarmową w Gdańsku?

Badania pod kątem nietolerancji pokarmowej zrobisz w poniższych punktach pobrań w Gdańsku

ul. Kołobrzeska 63 F, Gdańsk

numer tel. lokalny: +48 58 727 06 86

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 14:00

sb.: 7:00 - 11:00

ul. Cieszyńskiego 38/6, Gdańsk

numer tel. lokalny: +48 58 727 06 86

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 14:00

sb.: 7:00 - 11:00

ul. Kartuska 214/218, Gdańsk

numer tel. lokalny: +48 58 727 06 86

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 14:00

ul. Jabłoniowa 29b, Gdańsk

numer tel. lokalny: +48 58 727 06 86

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 12:30

ul. Platynowa 2, Gdańsk

numer tel. lokalny: +48 58 727 06 86

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 14:00

ul. Grunwaldzka 104/106, Gdańsk

numer tel. lokalny: +48 58 727 06 86

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 12:30

ul. Beniowskiego 9, Gdańsk

numer tel. lokalny: +48 58 727 06 86

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 8:00 -12:30

ul. Polanki 117, Gdańsk

numer tel. lokalny: +48 58 727 06 86

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:15 - 12:00


Jakie testy zrobisz w punktach w Gdańsku?

W gdańskich punktach pobrań wykonasz poniższe testy na nietolerancje pokarmowe:

Jakie testy zrealizujesz wysyłkowo na terenie Gdańska?

Zobacz przykładowy wynik testu na nietolerancje pokarmowe ❱

Badanie w kierunku nietolerancji pokarmowej - jak je wykonać?

  • Wykonanie badania pod kątem nietolerancji pokarmowych polega na opłaceniu wybranego testu drogą internetową - natychmiast po uiszczeniu opłaty za badanie do pacjenta dostarczany jest (przy pomocy SMS i wiadomości e-mail) specjalny kod badania.
  • Kod ten należy okazać w dowolnym punkcie pobrań, po czym od pacjenta niezwłocznie pobierana jest niewielka próbka krwi. Krew ta jest następnie dostarczana do laboratorium analitycznego, gdzie poddaje się ją szczegółowemu badaniu.
  • Wynik testu przygotowywany jest dla pacjenta w ciągu 15 dni roboczych od pobrania próbki krwi, do wyniku dołączone są także odpowiednie zalecenia żywieniowe. W cenie testu opłaconego przez internet znajduje się ponadto konsultacja ze specjalistą (telefoniczna lub internetowa).
  • Wśród przeciwwskazań do wykonania badania na nietolerancje pokarmowe wymienia się wiek niższy niż 12 miesięcy. W przypadku stosowania terapii immunosupresyjnej bądź zdiagnozowanych takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne lub zaburzenia poziomu immunoglobulin, przed przeprowadzeniem testu pacjent powinien skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Kto powinien zrobić badanie w kierunku nietolerancji IgG zależnej?

  • Nietolerancja pokarmowa IgG zależna polega na wytwarzaniu przez układ immunologiczny nadmiernej ilości przeciwciał IgG w ramach reakcji na spożywany produkt pokarmowy. Nietolerancje IgG zależne mogą rozwinąć się w dowolnym momencie życia i objawiają się występowaniem różnorodnych, często bardzo niespecyficznych symptomów.
  • Testy na nietolerancje IgG zależne polegają na pomiarze poziomu tych przeciwciał (specyficznych dla konkretnych alergenów pokarmowych) we krwi pacjenta - wskazane są one przede wszystkim dla tych osób, u których obecne są takie dolegliwości jak zaparcia, biegunki, wzdęcia, bóle brzucha, nudności, migreny, zaburzenia widzenia, przewlekłe zmęczenie, stany lękowe, problemy ze snem, gwałtowne zmiany nastroju, bóle mięśni i stawów czy występowanie trądziku i innych zmian skórnych.
  • Ponadto, badania te warto wykonać również w przypadku problemów z nadmierną masą ciała pomimo regularnej aktywności fizycznej i diety niskokalorycznej. Testy w kierunku IgG zależnych nietolerancji pokarmowych są także przydatne, jeżeli chcemy odróżnić nietolerancję od alergii pokarmowej (która związana jest z nadmiernym wytwarzaniem przeciwciał IgE i wykryć ją można np. przy pomocy testów alergicznych z krwi) lub gdy chcemy ocenić skuteczność działań podjętych po zdiagnozowaniu danej nietolerancji pokarmowej.

IMMUNOdiagDIETA a badanie Food Detective - czym się różnią?

  • Testy IMMUNOdiagDIETA i Food Detective wykonywane są przez pacjentów chcących sprawdzić, czy dotyczą ich nietolerancje pokarmowe IgG zależne. Badania te znacznie się jednak od siebie różnią - przede wszystkim, IMMUNOdiagDIETA pozwala na dokładny pomiar poziomu przeciwciał IgG we krwi żylnej osoby badanej (wynik testu jest więc ilościowy). Food Detective z kolei jest testem polegającym na sprawdzeniu, czy we krwi z palca pacjenta obecne są przeciwciała IgG (wynik jest jedynie jakościowy).
  • Kolejną różnicą jest sposób wykonania testu - w przypadku badania IMMUNOdiagDIETA analiza przeprowadzana jest w laboratorium analityki medycznej. Krew żylną niezbędną do badania pobiera się w jednym z 380 rozmieszczonych w całym kraju punktów pobrań. Test Food Detective nie jest natomiast wykonywany w laboratorium - można przeprowadzić go samodzielnie lub z pomocą specjalisty w jednej z przeznaczonych do tego placówek.
  • Badanie IMMUNOdiagDIETA występuje w trzech wariantach różniących się ilością badanych produktów pokarmowych - dostępne są testy sprawdzające nietolerancję 44, 88 lub 280 z nich. Test Food Detective z kolei pozwala na ocenę nietolerancji 59 alergenów pokarmowych.
  • Pacjent otrzymuje wynik testu IMMUNOdiagDIETA w ciągu 15 dni roboczych od poboru krwi - dołączone są do niego indywidualne zalecenia, cena testu zawiera również konsultację wyniku ze specjalistą. Rezultat testu Food Detective pojawia się po około 40 minutach, jego wiarygodność jest jednak zależna od staranności przeprowadzenia badania (popełnienie jakiegokolwiek błędu oznacza możliwość uzyskania nieprawidłowych wyników).
Test na ojcostwo są również możliwe do zrealizowania w innych miastach województwa pomorskiego: Sztumie, Ustce, Wejherowie, Kwidzyniu, Prabutach, Żukowie. O realizacji badań w tych miastach można otrzymać informacje poprzez regionalną infolinię: +48 58 727 06 86
Data publikacji: 2017-02-20

IMMUNOdiagDIETA 44 alergeny IgG


469.00 na stronie
529.00 w placówce
Technologia badania:
Test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

Masz pytania?

Zadzwoń, a chętnie na nie odpowiemy