Test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Mikroślad od ojca, Mikroślad od dziecka
Badania genetyczne

Test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Mikroślad od ojca, Mikroślad od dziecka

 • Badanie DNA to wiarygodny sposób na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa
 • Laboratorium odpowiedzialne: Diagnostyka sp. z o.o.

Pakiet badań zawiera:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

analizę próbek w laboratorium

Zdrowegeny.pl Tick Icon

obsługę kurierską do laboratorium

Zdrowegeny.pl Tick Icon

zestaw do przygotowania próbek

Zdrowegeny.pl Tick Icon

dostępny online wynik testu

Cena badania:

879 zł

Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych
gwarancja jakości

Gwarancja Jakości

gwarancja zwrotu pieniędzy

Jeśli nie uda Ci się dostarczyć próbek DNA dobrej jakości, gwarantujemy bezpłatną analizę nowych próbek

BADANIE DNA NA OJCOSTWO

 • W badaniu DNA na ojcostwo porównywane są profile genetyczne domniemanego ojca oraz dziecka
 • Możliwe jest potwierdzenie ojcostwa z pewnością wynoszącą powyżej 99,9999%
 • Ojcostwo wykluczane jest natomiast stuprocentowo

W ramach tego pakietu badamy:

24 markery genetyczne

Analiza 24 markerów genetycznych to sposób na wiarygodne sprawdzenie ojcostwa bez konieczności analizy próbki DNA pochodzącej od biologicznej matki dziecka.

Test DNA na ojcostwo – kiedy warto go wykonać?

KIEDY ISTNIEJĄ WĄTPLIWOŚCI CO DO OJCOSTWA

KIEDY ISTNIEJĄ WĄTPLIWOŚCI CO DO OJCOSTWA

Test przeznaczony jest dla wszystkich osób, które mają wątpliwości co do biologicznego ojcostwa.

MOGĘ BYĆ OJCEM DZIECKA

KIEDY ISTNIEJĄ PODEJRZENIA CO DO BYCIA BIOLOGICZNYM OJCEM

Wykonanie testu wskazane jest również w przypadku obecności zasadnych podejrzeń co do bycia biologicznym ojcem.

3

Co zyskasz wykonując badanie DNA na ojcostwo?

Bezpieczeństwo

Badanie DNA na ojcostwo to wiarygodna metoda pozwalająca na 100% wykluczenie ojcostwa lub jego potwierdzenie z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością (ponad 99,9999%). Wynik testu obowiązuje już zawsze.

Sąd

Wynik anonimowego badania DNA może pozwolić na prawne uregulowanie sytuacji – rezultat testu przeprowadzanego anonimowo nie może co prawda być dowodem w sądzie, ale na jego podstawie możliwe jest wniesienie sprawy o ustalenie / zaprzeczenie ojcostwa. W przebiegu procesu sądowego ponowne wykonanie badań genetycznych może zostać zlecone przez sąd.

Sprawdź biologiczne ojcostwo przy pomocy prostego badania DNA

 • Do wykonania anonimowego badania DNA na ojcostwo niezbędne są tylko próbki DNA pobrane od domniemanego ojca oraz od dziecka – w badaniu analizowany jest DNA w postaci mikrośladu, czyli DNA obecny np. na takich przedmiotach jak chusteczka higieniczna, szczoteczka do zębów, smoczek, lizak czy guma do żucia. Nie są rejestrowane dane osób, od których próbki DNA zostały pobrane.
 • Genetyczne badanie ojcostwa polega na określeniu i porównaniu profili genetycznych domniemanego ojca oraz dziecka. Profil genetyczny złożony jest z markerów genetycznych, czyli fragmentów DNA częściowo pokrywających się w przypadku biologicznych krewnych.
 • W teście sprawdzane są 24 takie markery, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wiarygodnego wyniku tylko poprzez analizę DNA domniemanego ojca i dziecka – w przypadku analizy mniejszej ilości markerów, może istnieć konieczność włączenia do analizy materiału genetycznego pochodzącego od biologicznej matki dziecka.
 • Dzięki badaniu DNA ojcostwo zostanie wykluczone stuprocentowo, natomiast potwierdzone z pewnością wynoszącą powyżej 99,9999%. Ojcostwa nigdy nie można potwierdzić stuprocentowo ze względu na teoretyczną możliwość występowania takich samych profili genetycznych u dwóch osób niebędących biologicznymi krewnymi - w praktyce szansa ta jest jednak bliska zeru.

Co będzie najlepszym mikrośladem?

 • Mikroślad to niewielki fragment organizmu zwierający DNA – mikroślady takie są z powodzeniem wykorzystywane do przeprowadzenia testów na ojcostwo.
 • Wśród najlepszych mikrośladów, z których skorzystać można podczas takiego testu wymienia się obcięte paznokcie, szczoteczkę do zębów, gumę do żucia, używaną chusteczkę higieniczna, smoczek, używany plaster, niedopałek papierosa czy zużyty pasek od glukometru.

Mikroślad

Testy DNA na ojcostwo wykonywane są przez najlepszych polskich specjalistów, takich jak dr n. med. inż. Agnieszka Pilecka

ISFG

Z zawodu dr n. med. inż. Agnieszka Pilecka jest biotechnologiem. W 2014 roku ukończyła studia na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Jest doktorem nauk medycznych na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w specjalności biologia molekularna, jest ponadto wieloletnim pracownikiem Zakładu Technik Molekularnych i Zakładu Medycyny Sądowej Katedry Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz biegłym sądowym z zakresu genetyka sądowa przy Sądach Okręgowych w Kaliszu, Zielonej Górze, Legnicy i Opolu. Dr n. med. inż. Agnieszka Pilecka to również autorka i współautorka ponad 20 publikacji naukowych, laureatka nagrody Young Investigator Award z 2007 roku za opracowanie nieniszczącej metody izolacji DNA z kości, laureatka programu europejskiego rozwoju Akademii Medycznej na lata 2009-2011 oraz Członek Międzynarodowego Towarzystwa Genetyki Sądowej (ISFG).

Jak wygląda realizacja badania DNA na ojcostwo?

 • W celu zrobienia badania DNA na ojcostwo należy zamówić test przez internet. W ciągu 2 dni roboczych od zamówienia, pod wskazany przez klienta adres dostarczamy zestaw do przygotowania próbek DNA.
 • Po otrzymaniu zestawu, należy go aktywować online (służy do tego numer badania) – aktywacja pozwoli na zamówienie kuriera po odbiór gotowych próbek na wybrany dzień.
 • Próbki należy przygotować zgodnie z instrukcją – w teście badany jest DNA domniemanego ojca i dziecka w postaci mikrośladu. Mikrośladem jest np. DNA obecny na takich przedmiotach jak szczoteczka do zębów, guma do żucia, lizak, czy chusteczka higieniczna.
 • Próbki DNA należy następnie przekazać kurierowi – dostarczy je on do laboratorium, gdzie zostanie przeprowadzona analiza genetyczna. Wynik testu udostępniany jest przez internet, w ciągu 7 dni od dotarcia próbek do laboratorium.

Punkty pobrań

NAJWIĘKSZE MIASTA, W KTÓRYCH ZREALIZUJESZ BADANIE

WarszawaKrakówŁódźWrocławPoznańGdańskSzczecinBydgoszczLublinKatowiceBiałystokGdyniaRadomSosnowiecToruńKielce
Pakiet DNA

Pakiet badań

Test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Mikroślad od ojca, Mikroślad od dziecka

Cena badania:

879 zł