Jak zbadać nietolerancje pokarmowe?

środa 10:20 - 04.01.2017
Ocena Zdrowegeny.pl (1 Ocen)
5.00
Jak zbadać nietolerancje pokarmowe?
W dzisiejszych czasach coraz więcej Polaków zapada na nietolerancje pokarmowe - schorzenia te polegają na nieprawidłowej reakcji organizmu na spożywany przez nas pokarm. U osób chorych występują bardzo różne, niespecyficzne dolegliwości (często nie są one nawet związane bezpośrednio z układem pokarmowym), co znacznie utrudnia prawidłową diagnostykę. Najczęściej wykrywanym rodzajem nietolerancji pokarmowych są te zależne od przeciwciał IgG.

Przyczyny i objawy IgG zależnych nietolerancji pokarmowych

W przebiegu IgG zależnych nietolerancji pokarmowych dochodzi do nadmiernej produkcji przeciwciał IgG swoistych dla danego pokarmu, w konsekwencji czego u osoby chorej pojawiają się różnorodne objawy kliniczne. Nietolerancje tego typu mogą rozwinąć się w każdym wieku - zarówno u osób dorosłych, jak i małych dzieci. Reakcja na nietolerowane pokarmy następuje w ciągu 24-96 godzin od ich spożycia.

Główną przyczyną rozwoju nietolerancji pokarmowej zależnej od przeciwciał IgG (znanej również jako tzw. alergia opóźniona) jest upośledzenie mechanizmów wchłaniania jelitowego - dzieje się tak na skutek m.in. długotrwałego przyjmowania antybiotyków, długotrwałego stresu, ostrych infekcji bakteryjnych i wirusowych, zatruć pokarmowych, nowotworów, chorób autoimmunologicznych, stosowania radioterapii i chemioterapii, a także wykonywanych zabiegów chirurgicznych.

Dolegliwości występujące w przebiegu IgG zależnych nietolerancji są bardzo różne - mogą być związane z przewodem pokarmowym lub bezpośrednio się z nim nie łączyć. Wśród możliwych objawów wymienia się więc bóle brzucha, biegunki, zaparcia, wzdęcia, mdłości, osłabienie organizmu, przewlekłe zmęczenie, migreny, bóle mięśni, bóle stawów, zmiany skórne, zaburzenia nastroju, zmiany w zachowaniu, trudności z zasypianiem czy problemy ze wzrokiem. Niewykryte i nieleczone IgG zależne nietolerancje mogą skutkować rozwojem takich schorzeń jak otyłość (pomimo niskokalorycznej diety i prawidłowej aktywności fizycznej), cukrzyca typu drugiego, choroby wątroby, niedokrwistość, przewlekłe niedożywienie czy depresja.

Nietolerancje pokarmowe związane z przeciwciałami IgG są odwracalne - wyeliminowanie danego produktu pokarmowego z diety, ograniczenie jego spożycia, a także przywrócenie prawidłowego funkcjonowania jelit prowadzi do osłabienia lub całkowitego cofnięcia się nietolerancji.

Pakiet badań w kierunku nietolerancji pokarmowych

Dolegliwości takie jak przewlekłe zmęczenie, bóle brzucha, biegunki, wzdęcia czy migreny często występują w przebiegu nietolerancji pokarmowych. Jeżeli więc obserwujesz takie objawy u siebie, wykonaj badanie w kierunku nietolerancji najpowszechniejszych produktów spożywczych.

Dostępne testy na nietolerancje pokarmowe to:

IMMUNOdiagDIETA - 44 alergeny IgG

IMMUNOdiagDIETA - 88 alergenów IgG

IMMUNOdiagDIETA - 280 alergenów IgG

Dowiedz się więcej

Jak wykryć IgG zależne nietolerancje pokarmowe?

Testy na nietolerancje pokarmowe IgG zależne polegają na pomiarze we krwi osoby badanej poziomu przeciwciał IgG, swoistych dla danego alergenu. Badaniem takim jest IMMUNOdiagDIETA - wiarygodny i całkowicie bezpieczny test, umożliwiający sprawdzenie poziomu przeciwciał IgG4 specyficznych dla alergenów pokarmowych z różnych grup: nabiał, produkty mleczne, mięso, ryby, owoce morza, owoce, warzywa, zboża, orzechy czy nasiona. Wynik badania IMMUNOdiagDIETA pozwala na określenie produktów bezpiecznych dla naszego organizmu oraz produktów przez niego nietolerowanych - dzięki temu możemy tak spersonalizować nasz sposób odżywiania, aby poprawić swoje samopoczucie i stan zdrowia.

Wynik testu IMMUNOdiagDIETA przedstawia ilościowe oznaczenie przeciwciał (także w formie graficznej) wraz z komentarzem specjalisty. Wyniki ilościowe przypisuje się do skali RAST/EAST (0-6) - rezultat w klasie 0 to wynik ujemny, wyniki w klasach 1, 2 lub 3 świadczą o braku objawów lub o słabo wyrażonych objawach nietolerancji, natomiast wyniki w klasach 4, 5 lub 6 oznaczają obecność objawów IgG zależnej nietolerancji pokarmowej.

Wiedza o produktach szkodliwych dla naszego organizmu jest kluczowa - pozwala ona bowiem na wdrożenie diety całkowicie eliminującej nietolerowany pokarm lub diety rotacyjnej, która opiera się na zamiennym spożywaniu produktów bezpiecznych i produktów uczulających.

Podjęcie takich działań ma ogromne znaczenie, ponieważ doprowadzą one do cofnięcia się lub do osłabienia danej nietolerancji, a tym samym poprawią nasz stan zdrowia i zapobiegną występowaniu groźnych powikłań w przyszłości.

Ponadto, poprzez wykonanie badania IMMUNOdiagDIETA możliwa jest także ocena efektów wdrożonej diety.

Statystyki:
0 komentarzy
1792 wyświetleń

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy - skomentuj pierwszy!

IMMUNOdiagDIETA 280 alergeny IgG

IMMUNOdiagDIETA 280 IgG jest sposobem na określenie pokarmów wywierających na nasz organizm negatywny wpływ

IMMUNOdiagDIETA 280 alergeny IgG

  • IMMUNOdiagDIETA 280 IgG jest sposobem na określenie pokarmów wywierających na nasz organizm negatywny wpływ
  • Wynik testu jest podstawą do wdrożenia diety eliminacyjnej lub rotacyjnej, dzięki którym występujące objawy nietolerancji ustąpią, poprawi się nasz stan zdrowia i jakość życia

Test wskaże poziom ryzyka związanego z zachorowaniem na:

nietolerancji pokarmowych zależnych od IgG

Cena badania:

1 329 zł