Opóźniona alergia pokarmowa - badania umożliwiające jej wykrycie

wtorek 08:12 - 06.09.2016
Ocena Zdrowegeny.pl (10 Ocen)
4.5
Opóźniona alergia pokarmowa - badania umożliwiające jej wykrycie
Terminem “opóźniona alergia pokarmowa” potocznie określany jest zależny od przeciwciał IgG rodzaj nieprawidłowej reakcji organizmu na przyjmowany pokarm. Schorzenia te nazywane są tak ze względu na moment występowania objawów - w przypadku standardowej reakcji alergicznej dolegliwości pojawiają się niemal od razu po spożyciu uczulającego produktu, w przypadku odpowiedzi opóźnionej - w ciągu 24-96 godzin od jego konsumpcji. Eksperci wskazują jednak, że ten rodzaj chorób prawidłowo powinno określać się jako IgG zależne nietolerancje pokarmowe.

Na czym polegają opóźnione alergie pokarmowe (nietolerancje IgG zależne)?

Standardowa alergia pokarmowa związana jest z przeciwciałami IgE, opóźniona alergia (IgG zależna nietolerancja) - z przeciwciałami IgG. W przebiegu tego schorzenia dochodzi do nadmiernego wytwarzania przez układ odpornościowy przeciwciał IgG swoistych dla poszczególnych produktów pokarmowych.

W mechanizmie powstawania IgG zależnych nietolerancji główną rolę odgrywa bariera jelitowa - fizjologicznie jej zadaniem jest ochrona przed przenikaniem do krwiobiegu fragmentów nieprawidłowych komórek flory bakteryjnej jelita, szkodliwych produktów procesu trawienia, a także patogennych wirusów i bakterii. Działanie wielu różnych czynników może doprowadzić do upośledzenia czynności bariery jelitowej - zalicza się do nich między innymi długotrwałe przyjmowanie niektórych leków (antybiotyków, aspiryny), stres, przewlekłe choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, ostre zakażenia wirusowe i bakteryjne, chemioterapię lub radioterapię, a także zabiegi chirurgiczne. Zaburzenie funkcji bariery jelitowej sprawia, że szkodliwe związki przedostają się do krwi i powodują miejscową reakcję zapalną - w konsekwencji tego w krwiobiegu tworzą się kompleksy przeciwciał IgG i alergenów. Kompleksy te są rozprowadzane przez układ krążenia i mogą osadzać się w wielu miejscach w organizmie, co wiąże się z występowaniem różnych symptomów. Wśród nich wymienia się bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, wymioty, biegunki, przewlekłe zmęczenie, silne bóle głowy, bóle mięśni i stawów, powstawanie zmian skórnych, trudności z zasypianiem, problemy ze wzrokiem, zmiany zachowania czy zaburzenia nastroju. Brak prawidłowego rozpoznania i leczenia nietolerancji IgG zależnych może skutkować wystąpieniem groźnych chorób, takich jak: otyłość (mimo niskokalorycznej diety i systematycznych ćwiczeń fizycznych), niedokrwistość, cukrzyca typu II, przewlekłe niedożywienie, a nawet depresja.

IMMUNOdiagDIETA - sposób na prawidłowe wykrycie choroby

Pakiet badań w kierunku nietolerancji pokarmowych

Dolegliwości takie jak przewlekłe zmęczenie, bóle brzucha, biegunki, wzdęcia czy migreny często występują w przebiegu nietolerancji pokarmowych. Jeżeli więc obserwujesz takie objawy u siebie, wykonaj badanie w kierunku nietolerancji najpowszechniejszych produktów spożywczych.

Dostępne testy na nietolerancje pokarmowe to:

IMMUNOdiagDIETA - 44 alergeny IgG

IMMUNOdiagDIETA - 88 alergenów IgG

IMMUNOdiagDIETA - 280 alergenów IgG

Dowiedz się więcej

Nadwrażliwości pokarmowe zależne od przeciwciał IgG mogą pojawić się w każdym wieku, są powszechne zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Ich wykrycie jest możliwe dzięki badaniom krwi - testy te polegają na ocenie stężenia przeciwciał IgG (specyficznych dla poszczególnych alergenów pokarmowych) we krwi pacjenta.

Badaniem takim jest IMMUNOdiagDIETA - pozwala ona na zmierzenie poziomu przeciwciał IgG specyficznych dla 44, 88 lub 280 alergenów pokarmowych z takich grup produktów spożywczych jak warzywa i owoce, nabiał, mięso, ryby i owoce morze, zboża, orzechy i nasiona czy kawy i herbaty.

Wynik testu umożliwia więc wyodrębnienie produktów bezpiecznych dla naszego organizmu, jak i tych, które mają na niego negatywny wpływ. Dzięki temu możemy tak spersonalizować naszą dietę, aby doprowadzić do poprawy własnego stanu zdrowia i samopoczucia,a także uniknąć poważnych konsekwencji w przyszłości.

IgG zależne nietolerancje są odwracalne - dzięki podjęciu odpowiednich działań dochodzi do ich osłabienia lub całkowitego cofnięcia. Wśród działań tych wymienia się zastosowanie diety eliminacyjnej (eliminującej spożycie nietolerowanego przez nas produktu) lub diety rotacyjnej (opierającej się spożywaniu pokarmów nieszkodliwych zamiennie z produktami nietolerowanymi). Nietolerancja pokarmowa cofnie się również na skutek przywrócenia prawidłowego funkcjonowania jelit (co można osiągnąć np. dzięki stosowaniu probiotyków).

Ponadto, dzięki testowi IMMUNOdiagDIETA możliwe jest również monitorowanie efektów wdrożonej diety.

Statystyki:
0 komentarzy
938 wyświetleń

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy - skomentuj pierwszy!

IMMUNOdiagDIETA 280 alergeny IgG

IMMUNOdiagDIETA 280 IgG jest sposobem na określenie pokarmów wywierających na nasz organizm negatywny wpływ

IMMUNOdiagDIETA 280 alergeny IgG

  • IMMUNOdiagDIETA 280 IgG jest sposobem na określenie pokarmów wywierających na nasz organizm negatywny wpływ
  • Wynik testu jest podstawą do wdrożenia diety eliminacyjnej lub rotacyjnej, dzięki którym występujące objawy nietolerancji ustąpią, poprawi się nasz stan zdrowia i jakość życia

Test wskaże poziom ryzyka związanego z zachorowaniem na:

nietolerancji pokarmowych zależnych od IgG

Cena badania:

1 329 zł