Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Żywienie

Poradnik dla zdrowia


Poradnik

LIP 10, 2020

Jakie są przyczyny i objawy alergii pokarmowej? Na czym polega leczenie?

Alergia pokarmowa, mimo skojarzenia głównie z dziećmi, może występować w każdym wieku. W takim przypadku zjedzenie konkretnego pokarmu ma konsekwencje w postaci objawów alergii pokarmowej, które mogą być co najmniej dokuczliwe, ale też czasem zagrażające życiu. Źródłem problemu często jest jeden pokarm, chociaż niektórzy mają uczulenie na kilka różnych Jakie są objawy alergii pokarmowej i co je najczęściej powoduje?
Czytaj dalej
Poradnik

MAJ 19, 2020

Jak mądrze schudnąć?

W internecie mnóstwo jest pomysłów jak schudnąć szybko, bez wysiłku. Co jakiś czas pojawia się nowa dieta cud, która w magiczny sposób ma zwalczać nadmierne kilogramy. Jednakże aby pozbyć się nadwagi trwale należy odchudzać się z głową. Tylko mądre odchudzanie prowadzi bowiem do sukcesu.
Czytaj dalej
Poradnik

KWI 9, 2020

Jak wzmocnić osłabiony organizm?

Osłabiony organizm jest mniej odporny na wszelkie zakażenia, a w przypadku choroby zwiększa się ryzyko powikłań. Dlatego tak istotne jest zadbanie o swój układ immunologiczny - szczególnie w okresie epidemii koronawirusa oraz sezonu grypowego. Na szczęście jest sporo sposobów na wzmocnienie organizmu.

Czytaj dalej
Poradnik

MAR 23, 2020

Zaparcia - gdzie szukać przyczyn i jak sobie radzić

Zaparcia stanowią jedną z najczęściej występujących dolegliwości związanych z pracą jelit i wypróżnianiem. Szacuje się, że problem ten dotyka 14% populacji na świecie, częściej kobiet niż mężczyzn. Zdarza się też, że na tę przykrą dolegliwość cierpią też dzieci, a nawet niemowlęta. Przyczyn może być wiele, a zwykle wiąże się to z nieprawidłową dietą. Mogą być też skutkiem niektórych schorzeń.

Czytaj dalej
Poradnik

MAR 20, 2020

Lekkostrawne jedzenie - kiedy jest zalecane?

Ciągłe uczucie pełności, wzdęcia, ogólny dyskomfort trawienny to objawy, na które skarży się wielu z nas. Kłopotliwe dolegliwości zwykle pojawiają się po obfitych i ciężkostrawnych posiłkach, bogatych w tłuszcze, cukry, lub zawierające ciężkostrawne rośliny strączkowe czy kapustne. Dowiedz się co jeść aby czuć się lekko i na zawsze pożegnać dyskomfort jelitowy.

Czytaj dalej
Poradnik

MAR 19, 2020

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Oponka na brzuchu to jeden z najczęstszych problemów u osób, które zmagają się z nadmierną masą ciała. Odkładanie się tłuszczu w okolicach pasa dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn, choć ci ostatni cierpią na tę przypadłość znacznie częściej. Co robić, aby pozbyć się niechcianej oponki?
Czytaj dalej
Poradnik

MAR 6, 2020

Jakie są zasady diety eliminacyjnej?

Dieta eliminacyjna to podstawowy sposób leczenia alergii i nietolerancji pokarmowych. W czasie jej trwania, który może być bardzo różny, wykluczamy pokarmy, które powodują nieprzyjemne dolegliwości lub wręcz są dla nas niebezpieczne. Diety eliminacyjne to jednak nie tylko wykluczanie - konieczne jest również zastąpienie wykluczonych pokarmów innymi tak, aby nie doprowadzić do niedoborów pokarmowych.


Czytaj dalej
Poradnik

MAR 4, 2020

Dlaczego warto dbać o swój mikrobiom?

O bakteriach najczęściej myślimy w kontekście chorób i konieczności brania antybiotyków. Wiele osób jednak nie wie, że nasze prywatne bakterie odpowiadają właśnie za obronę przed chorobami oraz wspierają funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego zadbanie o swój mikrobiom oznacza dbanie o siebie.

Czytaj dalej
Poradnik

MAR 3, 2020

Dlaczego nie chudnę mimo diety i ćwiczeń?

Odchudzanie jest zmorą wielu osób. Szukanie odpowiedniej diety czy ćwiczeń to dopiero początek. Często jednak okazuje się, że mimo stosowania diety i regularnych ćwiczeń efekty nie są zadowalające. Odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie chudnę, możemy znaleźć przyglądając się dokładniej temu, co spożywamy, ilości ruchu na co dzień, a także naszemu zdrowiu.
Czytaj dalej
Poradnik

GRU 9, 2019

Analiza pierwiastkowa włosa - o co chodzi w badaniu z włosa?

Analiza pierwiastkowa włosów jest powszechnie wykorzystana w badaniach związanych z odżywianiem, nawykami żywieniowymi czy ekspozycją na toksyny. Badanie z włosa jest metodą na dogłębne poznanie swojego stanu odżywienia i pozwala na poprawę stanu zdrowia poprzez wdrożenie indywidualnych zaleceń dietetycznych.
Czytaj dalej
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najlepsze promocje jako pierwszy

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic