Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Żywienie

Poradnik dla zdrowia


Jak dbać o zdrowe jelita?

Jelita nie tylko służą nam do odżywiania, ale również stanowią barierę przed światem zewnętrznym - patogenami, toksynami. Aby właściwie funkcjonowały, musimy dbać o ich stan, a także stan naszej mikroflory jelitowej, która ma istotne znaczenie w kwestiach zdrowia.

Czytaj dalej

Testy na nietolerancje pokarmowe - czy są refundowane przez NFZ?

Różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe dotyczą wielu z nas. Ich zdiagnozowanie jest bardzo ważne, aby pożywienie przestało nam szkodzić i byśmy mogli się cieszyć dobrym samopoczuciem. Dowiedz się, czy wszystkie badania w kierunku nietolerancji pokarmowych mogą być wykonywane w ramach refundacji NFZ, a kiedy konieczne jest ich wykonanie odpłatnie.
Czytaj dalej

Alergia krzyżowa - na czym polega?

Znajomość uczulających alergenów jest istotna dla każdego alergika. Jednak czasem sytuacja się komplikuje, gdy objawy pojawiają się po innym alergenie niż ten, na który jest się uczulonym. Wówczas może to być alergia krzyżowa.
Czytaj dalej

Łuszczyca - objawy, leczenie, dieta

Łuszczyca jest jedną z bardziej uciążliwych chorób skóry głównie ze względu na jej przewlekły charakter i występującymi na zmianę okresami remisji i nawrotów. Odpowiednio dobrane leczenie oraz zastosowanie się do zaleceń związanych z dietą, higieną i stylem życia pozwala na długotrwałe utrzymanie remisji choroby.

Czytaj dalej

Nietolerancja histaminy - czym właściwie jest?

Nietolerancja histaminy jest zaburzeniem do złudzenia przypominającym alergię pokarmową. Pomimo że ma niewiele wspólnego z alergią, konsekwencje nietolerancji histaminy mogą być równie groźne. Ten artykuł opisuje, na czym polega, jak diagnozować i leczyć problem dotyczący około 1% populacji ogólnej.

Czytaj dalej

Dieta dr Dąbrowskiej - jakie badania wykonać przed i po?

Dieta dr Dąbrowskiej uważa się za rozwiązanie licznych problemów zdrowotnych we współczesnym świecie, które to są konsekwencją odżywiania się pokarmami dalekimi od natury oraz braku ruchu na co dzień. Post zgodny z zaleceniami dr Dąbrowskiej ma na celu przywrócenie organizmu do prawidłowego stanu poprzez cofnięcie niekorzystnych zmian w jego funkcjonowaniu i budowie. Jak przed każdą dietą również tutaj zaleca się wykonanie szeregu badań, które pozwolą ocenić stan zdrowia i skontrolować, czy doszło do poprawy po wdrożonych zaleceniach.
Czytaj dalej

Kandydoza - przebieg, diagnostyka i dieta

O kandydozie ostatnio mówi się z lękiem. Istnieją nawet teorie, że problem ten dotyczy większości społeczeństwa i odpowiada za wszystkie, nawet najdrobniejsze dolegliwości. W tym artykule dowiesz się, jaka jest prawda na ten temat, kogo dotyczy kandydoza i jak wykryć Candida albicans.
Czytaj dalej

Food Detective - gdzie kupić najtaniej?

Food Detective jest jednym z najbardziej popularnych w Polsce testów wykorzystywanych w celu diagnostyki nietolerancji IgG-zależnych na pokarmy. Artykuł ten omawia zakres badania, sposób jego wykonania, a także dostępność po najniższych cenach.
Czytaj dalej

Flora bakteryjna jelit - jakie jest jej znaczenie dla zdrowia?

Od momentu narodzin nasz przewód pokarmowy stopniowo zasiedlany jest przez liczne drobnoustroje. Flora bakteryjna jelit ma ogromne znaczenie dla zdrowia i stanu całego organizmu. Dlatego istotną częścią dbania o własne zdrowie jest kontrola i dbanie na co dzień o właściwy skład mikroflory jelitowej.
Czytaj dalej

Alergia na mleko - jak sobie z nią poradzić?

W diecie człowieka mleko innych ssaków znalazło się w okresie, gdy udomowiono bydło i zaczęto je powszechnie hodować. W tym czasie również pojawiła się mutacja genetyczna umożliwiająca ludziom właściwie trawić laktozę. Mimo to dla wielu mleko wciąż przysparza wielu problemów w postaci nie tylko nietolerancji laktozy, ale również alergii na białka mleka. Z tego artykułu dowiesz się, na czym ta alergia polega i w jaki sposób sobie z nią radzić.
Czytaj dalej
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najlepsze promocje jako pierwszy

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic