Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Cena badania iGenesis - dlaczego jest tak wysoka?

Cena badania iGenesis - dlaczego jest tak wysoka?

4.0
Ocena użytkowników: 48 ocen

Data publikacji: 2016-03-15

Data aktualizacji: 2016-03-15

Warianty badania Genodiet


Moduły w zakresie badania Genodiet ® Genodiet iGenesis 4 - anti-aging Genodiet iGenesis 4 - waga i zdrowie Genodiet iGenesis Completo 9

SLIM ➜

Metabolizm tłuszczów i węglowodanów
Gen FTO

Metabolizm tłuszczów,i węglowodanów i białek
Gen FTO

Odpowiedź na aktywność fizyczną i dietę

Regulacja głodu i sytości
Ryzyko efektu jo-jo

Metabolizm tłuszczów,i węglowodanów i białek
Gen FTO

Odpowiedź na aktywność fizyczną i dietę

Regulacja głodu i sytości
Ryzyko efektu jo-jo

Metabolizm tłuszczów,i węglowodanów i białek
Gen FTO

Odpowiedź na aktywność fizyczną i dietę

Regulacja głodu i sytości
Ryzyko efektu jo-jo

MICRO ➜

Witamina D i kwas foliowy

Witamina A, C, D, B6, B12, kwas foliowy, cholina, wapń, magnez

Witamina A, C, D, B6, B12, kwas foliowy, cholina, wapń, magnez

Witamina A, C, D, B6, B12, kwas foliowy, cholina, wapń, magnez

SENSOR ➜

Ryzyko celiakii i nietolerancji laktozy
Nadwrażliwość na sód i kofeinę

Ryzyko celiakii, nietolerancji laktozy i fruktozy
Nadwrażliwość na sód, alkohol, nikiel i kofeinę

Wchłanianie żelaza

Ryzyko celiakii, nietolerancji laktozy i fruktozy
Nadwrażliwość na sód, alkohol, nikiel i kofeinę

Wchłanianie żelaza

Ryzyko celiakii, nietolerancji laktozy i fruktozy
Nadwrażliwość na sód, alkohol, nikiel i kofeinę

Wchłanianie żelaza

HEALTH ➜

Metabolizm wielonienasyconych kwasów tłuszczowych


Ryzyko hiperglikemii, hipercholesterolemii, zespołu metabolicznego i tłuszczu trzewnego

Ryzyko hiperglikemii, hipercholesterolemii, zespołu metabolicznego i tłuszczu trzewnego

DETOX ➜

Antyoksydacja i detoksykacja

Antyoksydacja i detoksykacja


Antyoksydacja i detoksykacja

FITSPORT ➜
Zalecana aktywność fizyczna

MEDLINE ➜
Ryzyko osteoporozy, uszkodzenia chrząstki stawowej, zakrzepicy

ANDROGEN ➜
Ryzyko łysienia na podłożu hormonalnym

NEURO ➜
Ryzyko zaburzeń neurologicznych


Dzięki badaniu iGenesis dowiesz się, jak powinien wyglądać Twój dzienny jadłospis

Badania iGenesis składają się z wzajemnie uzupełniających się modułów - Slim, Micro, Health, Sensor, Detox, Medline, Androgen, Neuro i Fitsport

Moduł Slim

Nadwaga i otyłość to dotyczy ponad 60% naszej populacji i problem ten stale rośnie. Moduł Slim powstał właśnie w celu walki z nadmiernymi kilogramami, a także opracowaniem sposobu uniknięcia negatywnych konsekwencji nadmiernej masy ciała.

W ramach tego modułu oceniane są:

 • geny metabolizmu białek,
 • geny metabolizmu węglowodanów,
 • geny metabolizmu tłuszczów,
 • odpowiedź organizmu na restrykcje dietetyczne i aktywność fizyczną,
 • ryzyko efektu jo-jo,
 • wrodzoną skłonność do jedzenia emocjonalnego.

Moduł ten stanowi podstawę do zaplanowania najbardziej spersonalizowanej diety, która umożliwi długotrwałe zachowanie dobrego stanu zdrowia. Dzięki tym informacjom dowiadujemy się, jaka ilość tych składników w diecie jest dla nas optymalna, tak aby trwale i bezpiecznie uzyskać odpowiednią masę ciała i zmniejszyć ryzyko zachorowania na poważne, zależne od diety choroby (takie jak miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie).


Moduł Micro

Moduł ten skupia się na określeniu, czy organizm we właściwy sposób metabolizuje, wchłania i transportuje najważniejsze witaminy i składniki mineralne:

 • witaminę A,
 • witaminy z grupy B (B6, kwas foliowy, B12),
 • witaminę C,
 • witaminę D,
 • witaminę E,
 • cholinę,
 • wapń,
 • magnez.

Niedobory tych składników prowadzą do znacznych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu człowieka, a najgorzej wpływają na układ mięśniowy, nerwowy i krążenia, zaś w przypadku kwasu foliowego może dochodzić do rozwoju zaburzeń zdrowotnych u płodu. Prawidłowe stężenie witamin i minerałów zapobiega rozwojowi takich chorób jak osteoporoza, depresja czy schorzenia immunologiczne oraz występowaniu takich objawów jak przewlekłe zmęczenie, ogólne osłabienie organizmu czy nadmierna senność. Moduł Micro jest podstawą (wraz z pomiarem poziomu mikroskładników w organizmie) do zaplanowania suplementacji ukierunkowanej na brakujące substancje.


Moduł Sensor

Nietolerancje pokarmowe stanowią modny temat w ostatnich latach, jednak problem ten nie dotyczy każdego. Oprócz nietolerancji o podłożu immunologicznym (głównie alergie pokarmowe) wyróżniamy też takie, które wynikają z określonych mutacji w genomie:

Badanie Genodiet iGenesis wskazuje właśnie na mutacje, które predysponują do tych nietolerancji. Należy pamiętać jednak, że obecność genów nie zawsze oznacza rozwiniętą chorobę. Tak jest w przypadku celiakii - geny posiada około 25% populacji, zaś pełnoobjawową nietolerancję rozwija 1-2% populacji.

Dodatkowym problemem może być nadwrażliwość na niektóre substancje zawarte w produktach spożywczych:

 • alkohol,
 • kofeina,
 • sód,
 • nikiel.

Spożywanie dużych ilości produktów, na które ma się nadwrażliwość, prowadzi do szybszego rozwoju powikłań takich jak marskość wątroby czy nadciśnienie. Ponadto, oceniana jest również zdolność do wchłaniania żelaza.

Dzięki modułowi Sensor dowiesz się, których produktów musisz unikać w swojej diecie, aby była dla Ciebie bezpieczna.


Moduł Health

Moduł Health skupia się na ocenie występowania predyspozycji to takich zaburzeń metabolicznych jak hipercholesterolemia, hiperglikemia, otyłość brzuszna i zespół metaboliczny, które mogą doprowadzić do poważnych powikłań (cukrzycy, miażdżycy, zawału serca). Świadomość własnych predyspozycji jest bardzo ważna - pozwala na odpowiednią modyfikację planu żywieniowego, tak aby zmniejszyć do minimum ryzyko wystąpienia wyżej wymienionych chorób.


Moduł Detox

Zanieczyszczenie środowiska, “śmieciowa” dieta, używki to czynniki, które zanieczyszczają nasz organizm, prowadzą do rozwoju stresu oksydacyjnego, który może skutkować w pojawieniu się chorób autoimmunologicznych bądź nowotworowych w późniejszych latach. Całą sprawę może pogorszyć naturalna niesprawność systemów detoksykacyjnych i antyoksydacyjnych.

Moduł ten ocenia zdolność organizmu do eliminacji toksyn i wolnych rodników. Prawidłowe procesy eliminacyjne mają bardzo duże znaczenie m.in. w profilaktyce nowotworów złośliwych czy w spowalnianiu procesów starzenia - jeżeli są zaburzone, konieczne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości antyoksydantów wraz z dietą.


Moduł Fit Sport

Fit Sport umożliwia poznanie, jaka aktywność fizyczna jest najlepsza dla nas ze względu na dominujący rodzaj włókien mięśniowych. Ponadto moduł ten wskazuje, ile potrzebujemy czasu na regenerację mięśni pomiędzy treningami oraz w jakim sposób uniknąć kontuzji.


Moduł Medline

Jest to kolejny moduł związany z obecnością predyspozycji do częstych chorób przewlekłych takich jak zakrzepica, osteoporoza i uszkodzenia chrząstki stawowej. Wiedza na temat ryzyka tych chorób pozwala zwrócić większą uwagę na stosowaną dietę (np. spożycie wapnia i witaminy D) czy leki (np. antykoncepcja hormonalna może sprzyja zaburzeniom zakrzepowym).


Moduł Androgen

Moduł ten związany jest przede wszystkim z ryzykiem przedwczesnej utraty włosów na podłożu hormonalnym, do czego może dojść zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. W ramach tej części badania ocenia się metabolizm niektórych witamin, ryzyko stanu zapalnego, metabolizm hormonów i odpowiedź na leki. Dzięki temu modułowi możliwe jest wdrożenie zaleceń żywieniowych i terapeutycznych, które zapobiegają przedwczesnemu łysieniu.


Moduł Neuro

Nasze geny warunkują również zdolność do uczenia się, zapamiętywania czy właściwej równowagi emocjonalnej. Niektóre osoby niestety mogą mieć predyspozycje do rozwoju chorób takich jak choroba Alzheimera czy depresja. Moduł ten daje właśnie informacje o takim ryzyku oraz wskazówki, jak poprawić funkcjonowanie układu nerwowego.


Dlaczego badanie iGenesis jest tak kosztowne?

Badanie genetyczne iGenesis zostało opracowane przez naukowców z uniwersytetów w Miami, Bolonii, Ferrarze, Mediolanie i Modenie. Nie jest to badanie najtańsze, koszt badania iGenesis wynosi od 2400 w przypadku Genodiet iGenesis 4 do 3000 zł za Genodiet iGenesis 9. Wysoka cena wynika przede wszystkim z dużej liczby badanych genów (ocenianych jest ponad 100 polimorfizmów genów) oraz technologii wykorzystywanej do realizacji badania. Aktualnie w ramach badań iGenesis wykonuje się sekwencjonowanie pełnego genomu, dzięki czemu możliwe jest poszerzenie badania o dodatkowe moduły w późniejszym czasie bez ponownego pobierania materiału

Badanie iGenesis przeprowadzane jest w certyfikowanym według najwyższych standardów UE, włoskim laboratorium NGB Genetics przez diagnostów laboratoryjnych specjalizujących się w nutrigenomice i nutrigenetyce - podstawy naukowe badania, nowoczesne technologie, wykwalifikowana kadra oraz certyfikaty kontroli jakości gwarantują wysoką wiarygodność i skuteczność badań. W badaniu iGenesis ogromny udział mają również dietetycy - przygotowują oni obszerny, ok. 60-stronicowy raport oraz żywieniowe wytyczne dla każdego pacjenta.

W cenę badania genodiety wliczone są także dwie konsultacje z dietetykiem w wybranej lokalizacji. Podczas pierwszej z nich wynik badania i zalecenia żywieniowe są dokładnie wyjaśniane pacjentowi, druga konsultacja służy natomiast ocenie efektów stosowania diety DNA. Należy również pamiętać, że badanie iGenesis wykonuje się tylko raz w dowolnym momencie życia (wynik obowiązuje przez całe życie) - DNA każdego z nas pozostaje niezmienne, nie ma więc potrzeby ponownej analizy tych samych genów. Nie istnieją też żadne przeciwwskazania do wykonania badania, ponieważ wynik nie jest zależny od obecnego stanu pacjenta.

Jaka jest cena badań Genodiet?

Cennik Genodiet iGenesis ❱

Na cenę testów Genodiet iGenesis składają się:

 • Wyniki najnowocześniejszych badań z zakresu nauk nutrigenetycznych i metabolomicznych.
 • Sekwencjonowanie nowej generacji.
 • Pełny zapis genomu, z którego możliwe jest późniejsze rozszerzenie testu o kolejne moduły.
 • Rozbudowany raport z badania.
 • Możliwość konsultacji z dietetykiem z DF Medica.

Jak wykonać Genodiet iGenesis?

 • Po zamówieniu badania przez naszą stronę internetową otrzymuje się zestaw do pobrania materiału genetycznego.
 • Pobranie DNA do testu polega na wykonaniu wymazu z jamy ustnej. W otrzymanym zestawie znajdują się wymazówki, którymi należy pocierać wewnętrzną stronę policzka. Istotne jest, aby przez godzinę przed badaniem nie jeść, nie pić, nie żuć gumy ani nie palić.
 • Pobrany wymaz przesyła się do laboratorium diagnostycznego.

Wszystkie testy Genodiet są realizowane przez DF Medica we włoskim laboratorium NGB Genetics.

Aktualizacja: 2019-10-24

To badanie będzie pomocne:

Genodiet iGenesis Completo 9

Cena online:

2979.00 
Technologia badania:PCR

Czas oczekiwania na wynik:do 35 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic