Genodieta - dlaczego cena badania jest tak wysoka?

wtorek 09:16 - 04.10.2016
Genodieta  - dlaczego cena badania jest tak wysoka?
Badanie Genodiet ® pozwala na określenie profilu żywieniowego pacjenta na podstawie laboratoryjnej analizy genów - dzięki temu możliwe jest odżywianie zgodne z dokładnym zapotrzebowaniem własnego organizmu. Badanie to nie należy do najtańszych, jednak genodieta opracowana na podstawie jego wyniku to najskuteczniejszy sposób na bezpieczne i trwałe uzyskanie optymalnej wagi, uniknięcie wielu dietozależnych schorzeń, a także zapewnienie dobrego stanu zdrowia na długie lata.

Genodieta to sposób na poprawę wyglądu, samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia

Na badanie Genodiet ® składają się trzy wzajemnie uzupełniające się moduły - Slim, Health oraz Sensor - dotyczą one problemów z nieprawidłową masą ciała, ryzyka rozwoju schorzeń zależnych od diety czy predyspozycji do nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych.

W ramach modułu Slim analizowane są geny odpowiedzialne za procesy metaboliczne węglowodanów i tłuszczów - pozwala to na ustalenie odpowiedniej ilości tych składników pokarmowych w codzienniej diecie, tak aby bezpiecznie i trwale uzyskać prawidłową masę ciała, a także ochronić się przed dietozależnymi chorobami w przyszłości. Ponadto, na podstawie analizowanych genów możliwe jest także określenie, jaka aktywność fizyczna jest dla naszego organizmu najbardziej odpowiednia.

Pakiet badań genetycznych Genodiet ® Completo

Jeżeli chcesz bezpiecznie schudnąć lub przytyć, a także uniknąć takich schorzeń jak otyłość, cukrzyca czy nadciśnienie, rozważ wykonanie badania genetycznego Genodiet ® Completo, dzięki któremu będziesz mógł odżywiać się zgodnie z potrzebami własnego organizmu.

Dieta zgodna z własnym DNA pozwoli m.in. na:

uzyskanie prawidłowej masy ciała

uniknięcie chorób zależnych od diety

wzmocnienie układu odpornościowego

spowolnienie procesów starzenia

wykrycie nietolerancji i nadwrażliwości pomarmowych

Sprawdź cenę

W module Health oceniany jest natomiast metabolizm związków kluczowych dla prawidłowego działania organizmu - m.in. witaminy D, wapnia, homocysteiny czy kwasu foliowego (ich prawidłowe stężenie w organizmie zmniejsza ryzyko rozwoju np. schorzeń autoimmunologicznych, osteoporozy, depresji, chorób układu krążenia, wad cewy nerwowej u płodu). Analizowana jest także zdolność organizmu do usuwania wolnych rodników i toksyn - prawidłowe procesy detoksykacyjne mają ogromne znaczenie m.in. w profilaktyce nowotworów złośliwych czy spowalnianiu procesów starzenia się organizmu. Jeżeli są one zaburzone, konieczne jest wspomaganie organizmu poprzez dostarczanie mu odpowiedniej ilości przeciwutleniaczy wraz z pożywieniem.

Moduł Sensor z kolei pozwala na wykrycie w naszym materiale genetycznym predyspozycji do rozwoju nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych - schorzeń bardzo powszechnych w polskiej populacji. Jeżeli schorzenia te pozostaną niewykryte i tym samym nieleczone, mogą prowadzić do bardzo poważnych powikłań w przyszłości - dlatego tak ważna jest wiedza o własnych predyspozycjach.

Dlaczego cena badania Genodiet ® jest taka wysoka?

Genodiet ® jest badaniem genetycznym opracowanym przez światowej sławy badaczy z włoskich i amerykańskich uniwersytetów na podstawie licznych publikacji naukowych. Koszt takiego badania to ok. 2500 złotych, nie jest więc to usługa najtańsza.

Na taki stan rzeczy wpływ ma technologia zastosowana do realizacji badania - kilkanaście genów oraz unikalnych zależności pomiędzy nimi analizowanych jest przy wykorzystaniu jednej z najbardziej nowoczesnych technik biologii molekularnej - Sekwencjonowania Nowej Generacji (NGS).

Badanie wykonywane jest w wyspecjalizowanym włoskim laboratorium NGB Genetics przez diagnostów laboratoryjnych i naukowców specjalizujących się w nutrigenetyce i nutrigenomice - dzięki nowoczesnej technologii, wykwalifikowanej kadrze, nieustannym monitorowaniu poprawności przeprowadzania badania, cechuje się ono wysoką wiarygodnością i skutecznością.

Ponadto, w badaniu Genodiet ® bardzo ważna jest praca dietetyków - przygotowują oni obszerny raport z badania oraz zalecenia żywieniowe dla każdego pacjenta. Cena badania obejmuje także dwie konsultacje z dietetykiem (w wybranej przez pacjenta lokalizacji). Pierwsza z nich polega na dokładnym wyjaśnieniu wyniku badania i zaleceń pacjentowi, w trakcie drugiej oceniane są natomiast efekty stosowania genodiety.

Warto także wziąć pod uwagę, że badanie Genodiet ® wystarczy wykonać jednorazowo w dowolnym momencie życia - nie ma potrzeby jego powtarzania, ponieważ nasze DNA nigdy się nie zmieni. Wynik badania Genodiet oraz opracowane na jego podstawie zalecenia żywieniowe obowiązują więc przez całe życie.

Ponadto, wynik badania nie jest zależny od obecnego stanu pacjenta - nie ma więc żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

Statystyki:
0 komentarzy
676 wyświetleń

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy - skomentuj pierwszy!

Genodiet® Completo

  • Pakiet badań Genodiet® to unikalny sposób na ustalenie indywidualnego profilu metabolicznego człowieka na podstawie analizy genów
  • Dzięki badaniu Genodiet® możliwe jest wprowadzenie diety DNA - zgodnej z potrzebami własnego organizmu
  • Dieta DNA pozwoli na uniknięcie takich chorób jak cukrzyca czy nadciśnienie, uzyskanie i utrzymanie odpowiedniej masy ciała czy na spowolnienie procesów starzenia

Test wskaże poziom ryzyka związanego z zachorowaniem na:

Ponowna konsultacja kontrolna z dietetykiem – analiza efektów

Zestaw do pobrania materiału genetycznego

Wykonanie badania genetycznego Genodiet®

Obszerny raport z badania wraz z zaleceniami żywieniowymi

Konsultacja z dietetykiem celem spersonalizowania stylu życia i diety

Cena badania:

2 469 zł