Genodiet iGenesis 4 – Waga i Zdrowie
Pakiet badań genetycznych

Genodiet iGenesis 4 – Waga i Zdrowie

 • Poznaj receptę na swój piękny wygląd, zdrowie oraz idealną sylwetkę
 • Ten test złożony jest z 4 modułów: SLIM, SENSOR, MICRO I HEALTH

Cena pakietu iGenesis Completo 4 uwzględnia:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Twój indywidualny Raport w formie elektronicznej i wydrukowanej książki

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Prosty zestaw do pobrania materiału genetycznego w domu

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Spersonalizowany pakiet zaleceń żywieniowych i suplementacyjnych

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Konsultację z dedykowanym dla Ciebie dietetykiem

Cena badania:

1 889 zł

Technologia badania:
Sekwencjonowanie Nowej Generacji
Czas oczekiwania na wynik:
do 35 dni roboczych

Co jest wskazaniem do zrobienia badania Genodiet iGenesis 4 – Waga i Zdrowie?

CHĘĆ BEZPIECZNEGO I TRWAŁEGO UZYSKANIA IDEALNEJ WAGI

CHĘĆ OSIĄGNIĘCIA IDEALNEJ WAGI

W ramach testu określane jest dokładne zapotrzebowanie organizmu na węglowodany, białka, tłuszcze, a także obecność genetycznych skłonności do otyłości, efektu jojo czy odpowiedzi na aktywność fizyczną.

ZŁE SAMOPOCZUCIE O PRZYCZYNIE TRUDNEJ DO OKREŚLENIA

ZŁE SAMOPOCZUCIE

Obecność takich objawów jak przewlekle zmęczenie, ogólne osłabienie bóle głowy, wzdęcia, bóle brzucha może być związana np. z nadwrażliwością / nietolerancją pokarmową czy niedoborem witamin.

WYSTĘPOWANIE CHORÓB DIETOZALEŻNYCH W RODZINIE

CHOROBY DIETOZALEŻNE WŚRÓD CZŁONKÓW RODZINY

Do rozwoju chorób związanych z dietą, takich jak nietolerancje pokarmowe, nadciśnienie czy cukrzyca typu II, mogą przyczynić się czynniki genetyczne. Jeśli choroby te występują wśród członków naszej rodziny, my również możemy być obciążeni większym ryzykiem ich rozwoju.

WYSTĘPOWANIE CHOROBY PRZEWLEKŁEJ

ZDIAGNOZOWANA CHOROBA DIETOZALEŻNA

Jeżeli dana choroba dietozależna została już u nas zdiagnozowana, dieta przygotowana na podstawie genów będzie dużym wsparciem dla stosowanych terapii.

CIĄŻA LUB JEJ PLANOWANIE

PLANOWANIE CIĄŻY / CIĄŻA

Celem diety DNA jest zapewnienie przyszłej mamie odpowiedniego odżywiania przed ciążą oraz w jej trakcie, a po porodzie – ułatwienie powrotu do formy.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Wykonując badanie Genodiet iGenesis 4 – Waga i Zdrowie możemy dokładniej poznać własny organizm i odpowiednio zmodyfikować swoje nawyki żywieniowe, tak by zapewnić sobie na długie lata idealną sylwetkę, świetne samopoczucie i stan zdrowia.

Genodiet iGenesis 4 Waga i Zdrowie – Wszystko o badaniu

 • Genodiet iGenesis Waga i Zdrowie to badanie genetyczne, na podstawie którego ustalany jest indywidualny profil żywieniowy Pacjenta. W ramach testu sprawdzane są ok. 104 polimorfizmy genów, a złożony jest on z 4 modułów – SLIM, MICRO, SENSOR oraz HEALTH.
 • W ramach modułów tych badane są geny odpowiedzialne za metabolizm tłuszczów, węglowodanów, białek czy witamin, a także za skłonności do otyłości i innych chorób dietozależnych czy za predyspozycje do nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych.
 • Analiza genetyczna przeprowadzana jest przy pomocy najnowocześniejszych technik biologii molekularnej – na jej podstawie dla Pacjenta przygotowywany jest raport z badania wraz z indywidualnymi żywieniowymi wytycznymi. Badanie wystarczy wykonać tylko raz w ciągu całego życia.

Moduł SLIM

 • Moduł SLIM polega na analizie genów odpowiedzialnych za procesy metaboliczne tłuszczów, węglowodanów i białek, dzięki czemu Pacjent dowiaduje się, z jakiej ilości tych składników powinien składać się jego jadłospis, aby zapewnić optymalną masę ciała.
 • W ramach tego modułu sprawdzana jest ponadto obecność genetycznych skłonności do nadwagi, otyłości i efektu jojo.
 • Badanie wskazuje także, czy geny wpływają na zachowania żywieniowe Pacjenta, jaka jest odpowiedź jego organizmu na dietę redukcyjną oraz na aktywność fizyczną.

Moduł MICRO

 • Moduł MICRO sprawdza geny odpowiedzialne za procesy metaboliczne, transport i wchłanianie witaminy A ,B6, B9 (kwasu foliowego), B12, C, D, E i choliny oraz składników mineralnych – magnezu i wapnia.
 • Dzięki badaniu możliwe jest dostosowanie do zapotrzebowania organizmu Pacjenta diety oraz ewentualnej suplementacji. Pacjent dowie się również, niedobory jakich mikroelementów mogą się u niego pojawić i jak im zapobiegać.

Moduł SENSOR

 • W ramach modułu SENSOR sprawdzane są skłonności genetyczne Pacjenta do rozwoju trwałej nietolerancji glutenu (celiakii), nietolerancji laktozy, nietolerancji fruktozy, a także nadwrażliwości na sód, kofeinę, alkohol i nikiel.
 • Analizowana jest ponadto zdolność organizmu do wchłaniania żelaza – Pacjent uzyskuje informację, czy grozi mu hemochromatoza lub anemia.

Moduł HEALTH

 • Z modułu HEALTH Pacjent dowiaduje się, czy posiada predyspozycje genetyczne do rozwoju poważnych schorzeń – hiperglikemii, hipercholesterolemii, otyłości brzusznej, zespołu metabolicznego.
 • Dzięki temu może on tak zmodyfikować swoją dietę, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju tych chorób. Jeżeli Pacjent już choruje, dieta dostosowana do jego materiału genetycznego będzie stanowiła ogromne wsparcie dla podjętych terapii.

Szefem naukowym projektu jest światowej sławy naukowiec - prof. Giovanni Scapagnini

Giovanni Scapagnini to profesor medycyny i biochemii klinicznej na Uniwersytecie Molise. Jest on m.in. członkiem Rady Naukowej “American Academy of Anti-Aging Medicine, Sekretarzem Naukowym i Członkiem Założycielem Towarzystwa Naukowego CLIMAA na rzecz długowieczności i medycyny Anti-Aging, a także autorem licznych publikacji naukowych dla najbardziej prestiżowych magazynów.

Jak wykonać badanie Genodiet iGenesis 4 – Waga i Zdrowie?

 • W celu wykonania testu, zamów go przez stronę internetową. Następnie, w ciągu 2 dni roboczych otrzymasz zestaw do samodzielnego przygotowania próbek materiału genetycznego.
 • Przygotowanie próbek polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka zgodnie z dołączoną instrukcją. Bardzo ważne jest Twoje odpowiednie przygotowanie do pobrania – przez minimum godzinę przed pobraniem powstrzymaj się od jedzenia, picia, palenia papierosów, mycia zębów, płukania jamy ustnej czy żucia gumy.
 • Gotowe próbki odeślij drogą kurierską do laboratorium (zapewniamy to w cenie badania). Wynik badania otrzymasz do 7 tygodni od dostarczenia próbek do laboratorium. W cenie testu skonsultujesz swój wynik ze specjalistą (w placówce w Warszawie lub telefonicznie).

Co zyskujesz wykonując badanie Genodiet iGenesis 4 – Waga i Zdrowie?

pozwoli na określenie Twojego indywidualnego profilu żywieniowego

Badanie pozwoli na określenie Twojego indywidualnego profilu żywieniowego na podstawie analizy genetycznej – otrzymasz również dostosowane do niego żywieniowe wytyczne, dzięki czemu będziesz mógł odżywiać się zgodnie z potrzebami Twojego organizmu.

nietolerancje i nadwrażliwości pokarmowe

Jeżeli występują u Ciebie nietolerancje i nadwrażliwości pokarmowe, dzięki ich wykryciu i odpowiedniej modyfikacji diety, Twoje samopoczucie poprawi się, a ryzyko stanów zapalnych czy uszkodzeń przewodu pokarmowego zostanie zminimalizowane.

dzięki badaniu uzyskasz informację o swoich skłonnościach do nadwagi, otyłości i efektu jojo.

Dzięki wykonaniu testu dowiesz się, jak w bezpieczny sposób uzyskać idealną wagę, bez efektu jojo.

Badanie i dieta dostosowana do DNA pozwoli Ci odpowiednio odżywiać

Dieta DNA zapewni Twojemu organizmowi prawidłowe odżywianie przed ciążą i podczas jej trwania oraz łatwiejszy powrót do formy po porodzie.

niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy i minerały

Test wskaże, czy metabolizm niezbędnych dla organizmu witamin i minerałów jest w Twoim przypadku prawidłowy, czy potrzebujesz suplementacji oraz jakie parametry warto oznaczać w badaniach okresowych.

ryzyka rozwoju cukrzycy, a także takich schorzeń jak osteoporoza

Dzięki wykonaniu testu i wdrożeniu do diety zaleceń żywieniowych, unikniesz zachorowania na choroby dietozależne. Jeśli już chorujesz, dieta dostosowana do Twoich genów będzie ważnym wsparciem dla podjętego leczenia.

Pakiet DNA

Pakiet badań

Genodiet iGenesis 4 – Waga i Zdrowie

Cena badania:

1 889 zł