Genodiet iGenesis 4 – Anti-Aging
Pakiet badań genetycznych

Genodiet iGenesis 4 – Anti-Aging

 • Celem testu jest opracowanie indywidualnego, dostosowanego do DNA planu żywieniowego – recepty na piękny wygląd, zdrowie oraz idealną sylwetkę
 • Ten test złożony jest z 4 modułów: SLIM, SENSOR, MICRO I DETOX

Cena pakietu Genodiet iGenesis 4 uwzględnia:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Konsultację z dedykowanym dla ciebie dietetykiem

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Twój indywidualny Raport w formie elektronicznej i w formie wydrukowanej książki

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Prosty zestaw do pobrania materiału genetycznego w domu

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Spersonalizowany pakiet zaleceń żywieniowych i suplementacyjnych

Cena badania:

2 189 zł

Technologia badania:
Sekwencjonowanie Nowej Generacji
Czas oczekiwania na wynik:
do 35 dni roboczych

Jakie są wskazania do wykonania badania Genodiet iGenesis 4 – Anti-Aging?

CHĘĆ BEZPIECZNEGO I TRWAŁEGO UZYSKANIA IDEALNEJ WAGI

CHĘĆ UZYSKANIA IDEALNEJ WAGI

W ramach testu oceniany jest metabolizm poszczególnych składników pokarmowych (co z kolei pozwala na ustalenie naszego dokładnego zapotrzebowania na nie), ale również genetyczne predyspozycje do nadmiernej wagi, do efektu jojo czy odpowiedzi organizmu na ćwiczenia fizyczne.

ZŁE SAMOPOCZUCIE

ZŁE SAMOPOCZUCIE

Złe samopoczucie, czyli obecność takich objawów jak np. zwiększona męczliwość, ogólne osłabienie, bezsenność, bóle głowy, mięśni i stawów, bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia, może być związane z nietolerancją / nadwrażliwością pokarmową czy niedoborem witamin i minerałów.

CHOROBY ZALEŻNE OD DIETY W RODZINIE

CHOROBY ZALEŻNE OD DIETY W RODZINIE

Choroby związane z dietą, takie jak cukrzyca czy nietolerancje pokarmowe, mogą rozwinąć się na podłożu genetycznym.

CHOROBA ZALEŻNA OD DIETY WYSTĘPUJE U NAS

CHOROBA ZALEŻNA OD DIETY WYSTĘPUJE U NAS

Jeśli choroba zależna od diety została już u nas zdiagnozowana, dieta dostosowana do naszych genów będzie świetnym wsparciem dla organizmu.

CIĄŻA LUB JEJ PLANOWANIE

PLANOWANIE POTOMSTWA / CIĄŻA

Dieta opracowana na podstawie badania Genodiet iGenesis 4 pozwoli również na odpowiednie odżywianie przed ciążą oraz w jej trakcie.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Wykonując test dokładniej poznasz swój organizm i wdrożysz do diety codziennej zalecenia żywieniowe, dzięki którym uzyskasz idealną sylwetkę, spowolnisz procesy starzenia, a Twoje samopoczucie i stan zdrowia poprawią się.

Badanie Genodiet iGenesis 4 – Wszystko, co musisz wiedzieć

 • Genodiet iGenesis 4 – Anti-Aging to badanie nutrigenetyczne, którego celem jest ustalenie unikalnego profilu metabolicznego osoby badanej i dostosowanie do niego indywidualnych zaleceń żywieniowych. Test ten złożony jest z 4 modułów (SLIM, MICRO, SENSOR, DETOX) sprawdzających ok. 104 polimorfizmy genów.
 • Moduły te badają m.in. geny związane z metabolizmem węglowodanów, tłuszczów, białek, witamin i minerałów, geny odpowiedzialne za skłonności do otyłości, za występowanie nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych czy za zdolność organizmu do usuwania wolnych rodników i toksyn.
 • Po przeprowadzeniu analizy genetycznej, Pacjent otrzymuje kilkudziesięciostronicowy raport z badania wraz z zaleceniami żywieniowymi. Test wystarczy wykonać jednorazowo – wynik badania obowiązuje już do końca życia.

Moduł SLIM

 • Moduł SLIM sprawdza metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów. Dzięki temu dowiadujemy się, z ilu tych składników pokarmowych powinien składać się nasz jadłospis, aby zapewnić sobie optymalną wagę.
 • W ramach tego modułu sprawdzane są ponadto genetyczne skłonności do otyłości, oceniane jest ryzyko efektu jojo, a także odpowiedź na dietę redukcyjną i ćwiczenia fizyczne.

Moduł MICRO

 • Moduł MICRO ocenia geny związane z metabolizmem, wchłanianiem i transportem witamin: A, B6, B9 (kwas foliowy), B12, C, D, E oraz choliny, wapnia i magnezu.
 • Dzięki temu modułowi możliwe jest dostosowanie do potrzeb naszego organizmu diety i suplementacji, a także ocena, jakie niedobory mikroelementów mogą się u nas pojawić i jak się przed tym chronić.

Moduł SENSOR

 • W ramach modułu SENSOR sprawdzana jest obecność predyspozycji genetycznych do rozwoju nietolerancji pokarmowych (nietolerancji laktozy, fruktozy oraz trwałej nietolerancji glutenu – celiakii) oraz nadwrażliwości (na kofeinę, alkohol, sód, nikiel).
 • Z tego modułu dowiadujemy się także, jak nasz organizm wchłania żelazo i czy grozi nam wystąpienie hemochromatozy lub anemii.

Moduł DETOX

 • Moduł DETOX ocenia, jak silny jest nasz potencjał antyoksydacyjny i detoksykacyjny – sprawdzane są bowiem polimorfizmy genów biorących udział w procesach detoksykacyjnych, usuwaniu z organizmu związków rakotwórczych, wolnych rodników czy metabolizowaniu leków.
 • Dzięki temu badaniu uzyskujemy m.in. informacje, jak wesprzeć nasz organizm, aby spowolnić procesy starzenia się, zadbać o zdrowy wygląd skóry, a także wzmocnić odporność.

Prof. Giovanni Scapagnini – szef naukowy projektu

Giovanni Scapagnini, czyli szef naukowy projektu, to profesor medycyny i biochemii klinicznej na Uniwersytecie Molise. Jest on również m.in. autorem licznych publikacji dla najbardziej prestiżowych magazynów, członkiem Rady Naukowej “American Academy of Anti-Aging Medicine czy Członkiem Założycielem Towarzystwa Naukowego CLIMAA na rzecz długowieczności i medycyny Anti-Aging.

W jaki sposób wykonać test?

 • Aby wykonać badanie, należy zamówić je przez naszą stronę internetową – w ciągu 2 dni roboczych od zamówienia, do klienta dostarczany jest zestaw do samodzielnego pobrania próbek materiału genetycznego – wymazu z wewnętrznej strony policzka.
 • Próbki należy pobrać zgodnie z dołączoną instrukcją – ważne jest odpowiednie wcześniejsze przygotowanie osoby badanej, polegające na powstrzymaniu się od jedzenia, picia, mycia zębów, żucia gumy, palenia papierosów, płukania jamy ustnej przez minimum 60 minut przed pobraniem wymazu.
 • Gotowe próbki należy odesłać do laboratorium (drogą kurierską, w cenie badania). Wynik badania przesyłany jest do osoby badanej do 7 tygodni od otrzymania próbek przez laboratorium. W cenie badania zawarta jest również konsultacja ze specjalistą (telefoniczna lub w placówce w Warszawie).

Genodiet iGenesis 4 – co zyskujesz dzięki jego wykonaniu?

pozwoli na określenie Twojego indywidualnego profilu żywieniowego

Wykonanie badania Genodiet iGenesis 4 – Anti-Aging pozwoli Ci na ustalenie Twojego indywidualnego profilu metabolicznego oraz dostosowanie do niego żywieniowych wytycznych, pokrywających zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki.

nietolerancje i nadwrażliwości pokarmowe

Z wyniku badania dowiesz się ponadto o własnych nietolerancjach i nadwrażliwościach pokarmowych – dzięki ich wykryciu i odpowiedniej modyfikacji diety Twoje samopoczucie poprawi się, a ryzyko stanów zapalnych czy uszkodzeń przewodu pokarmowego zostanie zminimalizowane.

dzięki badaniu uzyskasz informację o swoich skłonnościach do nadwagi, otyłości i efektu jojo.

Wykonując badanie, dowiesz się o własnych skłonnościach do nadmiernej masy ciała i efektu jojo, a także w jaki sposób uzyskać idealną wagę bezpiecznie i trwale.

Badanie i dieta dostosowana do DNA pozwoli Ci odpowiednio odżywiać

Dzięki badaniu i diecie DNA będziesz odpowiednio odżywiać się przed i w trakcie ciąży, a powrót do formy po ciąży będzie znacznie łatwiejszy.

Z badania dowiedz się także, do jakiego rodzaju aktywności fizycznej

Z badania dowiedz się także, do jakiego rodzaju aktywności fizycznej jesteś predysponowany. Otrzymasz wskazówki treningowe, dzięki którym osiągniesz zgrabną sylwetkę, lepsze wyniki w sporcie i ograniczysz ryzyko kontuzji.

niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy i minerały

Badanie wskaże, czy metabolizm niezbędnych witamin i minerałów jest w Twoim przypadku prawidłowy, czy powinieneś stosować dodatkową suplementację, a także jakie parametry powinieneś kontrolować w okresowych badaniach.

ryzyka rozwoju cukrzycy, a także takich schorzeń jak osteoporoza

Dzięki badaniu i stosowaniu diety opracowanej na jego podstawie, zminimalizujesz swoje ryzyko wystąpienia chorób zależnych od diety (np. cukrzycy typu 2). Jeśli taka choroba została już u Ciebie zdiagnozowana, dieta dostosowana do Twoich genów będzie stanowiła ogromne wsparcie dla podjętych terapii.

potencjał detoksykacyjny i antyoksydacyjny Twojego organizmu

Po wykonaniu testu otrzymasz informacje o sile potencjału detoksykacyjnego i antyoksydacyjnego Twojego organizmu – są one bardzo ważne np. w spowalnianiu procesów starzenia się czy w profilaktyce chorób nowotworowych. Ich zaburzenie wiąże się z koniecznością odpowiedniego wsparcia organizmu poprzez dietę.

Pakiet DNA

Pakiet badań

Genodiet iGenesis 4 – Anti-Aging

Cena badania:

2 189 zł