Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Genodieta - gdzie zrobić testy?

Genodieta - gdzie zrobić testy?

4.3
Ocena użytkowników: 32 ocen

Data publikacji: 2017-01-03

Data aktualizacji: 2017-01-03

Gdzie wykonać badanie pozwalające na opracowanie genodiety?

Oryginalna genodieta przygotowywana jest w oparciu o wynik badania Genodiet iGenesis - test ten został opracowany na podstawie licznych publikacji naukowych przez naukowców zajmujących się nutrigenetyką i nutrigenomiką, pracujących na renomowanych włoskich i amerykańskich uniwersytetach. Osobą nadzorującą cały proces tworzenia badania Genodiet jest światowej sławy profesor medycyny i biochemii klinicznej Uniwersytetu Molise we Włoszech - Giovanni Scapagnini.

Profesor Scapagnini jest ponadto ekspertem - członkiem “American Society for Neuroscience", członkiem Rady Naukowej “American Academy of Anti-Aging Medicine”, autorem wielu badań klinicznych, kilkudziesięciu publikacji dla najbardziej prestiżowych magazynów, a także kilku patentów naukowych. Podstawy naukowe testu gwarantują więc bezpieczeństwo, wiarygodność i skuteczność genodiety - dzięki temu badanie Genodiet polecane jest przez wielu lekarzy, fizjologów żywienia czy dietetyków.

Oryginalne badanie Genodiet przeprowadzane jest przez wykwalifikowanych diagnostów laboratoryjnych przy pomocy najnowocześniejszych technik w laboratorium NGB Genetics we Włoszech.

W Polsce, dzięki Zdrowegeny.pl można wykonać je na terenie całego kraju - wystarczy zamówić badanie przez naszą stronę internetową, po czym w ciągu dwóch dni roboczych do klienta dostarczany jest drogą kurierską specjalny zestaw do przygotowania próbki śliny.

Ponadto, zestaw do pobrania śliny może również zostać wysłany poza granicę Polski.

Sprawdź, ile kosztuje test w kierunku genodiety ❱


Próbka śliny pobierana jest w sposób bardzo prosty i wygodny dla pacjenta - wystarczy potrzeć specjalnym patyczkiem wewnętrzną stronę policzka. Po przygotowaniu próbki jest ona odsyłana do laboratorium (również przy pomocy kuriera) i tam analizowana. Czas oczekiwania na wynik badania i indywidualne zalecenia żywieniowe przygotowane na jego podstawie wynosi ok. 7 tygodni.

Wyniki testu udostępniane są pacjentowi drogą elektroniczną oraz podczas pierwszej z dwóch konsultacji z dietetykiem - podczas takiej konsultacji wyniki i żywieniowe wytyczne są dodatkowo szczegółowo objaśniane przez specjalistę. Druga konsultacja odbywa się (w zależności od preferencji pacjenta) po ok. 1-2 miesiącach od pierwszej i ma na celu ocenę efektów stosowania genodiety. Konsultacje z dietetykiem mogą być przeprowadzane w kilkudziesięciu polskich miastach lub drogą internetową przy pomocy aplikacji Skype.

Pakiet badań genetycznych Genodiet ®

Jeżeli chcesz bezpiecznie schudnąć lub przytyć, a także uniknąć takich schorzeń jak otyłość, cukrzyca czy nadciśnienie, rozważ wykonanie badania Genodiet ®, dzięki któremu będziesz mógł odżywiać się zgodnie z potrzebami własnego organizmu.

Ponadto, oryginalne badanie Genodiet można również wykonać w DF Medica Polska.


Genodieta - sposób odżywiania dostosowany do Twojego DNA

Badania Genodiet iGensis złożone jest z od trzech do dziewięciu wzajemnie uzupełniających się modułów - Slim, Sensor, Micro, Medline, Detox, Androgen, Neuro, FitSport, i Health - dotyczących m.in. problemów z nadwagą lub niedowagą, ryzyka rozwoju chorób zależnych od naszego sposobu odżywiania, zalecanej aktywności fizycznej czy zdolności do usuwania z organizmu szkodliwych związków.

W ramach modułu Slim szczegółowo badane są geny odpowiedzialne za procesy metaboliczne tłuszczów i węglowodanów oraz za predyspozycje do otyłości. Dzięki takiej analizie możliwe jest więc określenie odpowiedniej ilości poszczególnych składników pokarmowych w naszej diecie, tak aby w bezpieczny i trwały sposób schudnąć lub przytyć, a także uniknąć rozwoju dietozależnych chorób (takich jak miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze). Moduł Slim w połączeniu z FitSport pozwalają również na dobranie najkorzystniejszych dla organizmu ćwiczeń fizycznych.

Dzięki modułowi Sensor możliwe jest natomiast wykrycie predyspozycji do nadwrażliwości i nietolerancji pokarmowych, które są często spotykane wśród Polaków, a brak odpowiedniej diagnozy może skutkować poważnymi powikłaniami (np. nowotworem złośliwym).

Moduł Micro z kolei obejmuje analizę genów, które kodują białka odpowiedzialne za metabolizm takich ważnych związków jak kwas foliowy, witamina D czy wapń - prawidłowe stężenie tych substancji w organizmie to znacznie mniejsze ryzyko infekcji, depresji, osteoporozy, chorób układu krążeniowo-naczyniowego czy chorób autoimmunologicznych. Ponadto, odpowiedni poziom kwasu foliowego u kobiet ciężarnych zapobiega występowaniu wad cewy nerwowej u płodu.

W module Detox badane są również geny odpowiedzialne za prawidłowy przebieg procesów eliminujących z organizmu toksyny i wolne rodniki, co ma ogromne znaczenie w profilaktyce nowotworowej czy w spowalnianiu procesów starzenia. Aby zapobiec groźnym konsekwencjom, w przypadku zaburzonej detoksykacji konieczne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości antyoksydantów wraz z przyjmowanym pokarmem.

Natomiast moduły Health, Medline, Androgen i Neuro wskazują na genetyczne ryzyko różnych zaburzeń zdrowotnych takich jak zespół metaboliczny, choroba Alzheimera czy osteoporoza. Znajomość takiego zagrożenia jest istotna ze względu na możliwość wczesnego wdrożenia działań profilaktycznych, które pozwolą obniżyć ryzyko tych chorób.

Aktualizacja: 2019-06-10

To badanie będzie pomocne:

Genodiet iGenesis Completo 9

Cena online:

2979.00 
Technologia badania:PCR

Czas oczekiwania na wynik:do 35 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic