22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Test nietolerancji pokarmowej IgG-zależnej - 176 antygenów STANDARD

4.40
Ocena użytkowników: 52 ocen

Oferowane badanie pozwoli na identyfikację produktów nietolerowanych przez nasz organizm.

Celem testu jest wykrycie nietolerancji pokarmowej IgG-zależnej. W ramach badania sprawdzana jest obecność we krwi Pacjenta przeciwciał IgG, specyficznych dla 176 alergenów. 

Skład badanych produktów jest dostosowany do preferencji żywieniowych populacji polskiej. W zakresie badania znajduje się również mieszanka antybiotyków, mogących powodować reakcje immunologiczne. 

Wynik badania jest podstawą do wprowadzenia do codziennej diety odpowiednich modyfikacji, tak aby objawy nietolerancji IgG-zależnej ustąpiły i poprawiło się samopoczucie Pacjenta. 

Badanie wykonywane jest w punktach pobrań Synlab na terenie województwa mazowieckiego (Warszawa, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Sochaczew, Mława, Ciechanów, Płońsk, Grudusk).

Badamy obecność:

  • nietolerancji pokarmowych IgG-zależnych

Na czym polega test w kierunku nietolerancji pokarmowej IgG-zależnej?

  • Do nietolerancji pokarmowych IgG-zależnych dochodzi na skutek nieprawidłowej reakcji układu immunologicznego na spożywane produkty. Reakcja ta polega nadmiernym wytwarzaniu przeciwciał IgG specyficznych dla produktu nietolerowanego. 
  • W przebiegu nietolerancji pokarmowej tego typu występują niespecyficzne dolegliwości, takie jak biegunki, nudności, bóle brzucha, wzdęcia,zaparcia, zwiększona męczliwość, trądzik, wysypki, bóle głowy, stawów i mięśni, problemy z zasypianiem czy zaburzenia nastroju. Dolegliwości te mogą wystąpić nawet po kilkudziesięciu godzinach od spożycia danego produktu. 
  • Wykrycie nietolerancji pokarmowej zależnej od przeciwciał IgG jest możliwe dzięki wykonaniu prostego badania krwi. Oferowany przez nas test polega na sprawdzeniu obecności przeciwciał IgG specyficznych dla 176 różnych alergenów - test pozwala więc na zidentyfikowanie szkodzącego nam produktu oraz określenie, jak silna jest reakcja immunologiczna. 
  • Skład sprawdzanych w ramach testu produktów jest dostosowany do preferencji żywieniowych populacji polskiej. W zakresie badania znajduje się również mieszanka antybiotyków, mogących wywoływać reakcje immunologiczne. Do wykonania badania wystarczy tylko pobrana od Pacjenta niewielka ilość krwi z żyły łokciowej.
  • Po przeprowadzeniu analizy laboratoryjnej, Pacjent otrzymuje wynik badania oraz kilkadziesiąt przepisów kulinarnych przygotowanych w oparciu o ten wynik, a także "Poradnik przemiany żywieniowej", zawierający wskazówki odnośnie interpretacji wyniku i dlaszego postępowania, a także odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej.

Test nietolerancji pokarmowej IgG-zależnej - 176 antygenów STANDARD


949.00 na stronie
Chwilowo niedostępne
Technologia badania:
Test ELISA półilościowy
Czas oczekiwania na wynik:
do 14 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce