FoodProfil 88 IgG4
Pakiet badań

FoodProfil 88 IgG4

 • Badanie FoodProfil 88 IgG4 przyczyni się do określenia produktów szkodzących organizmowi
 • Dzięki wynikowi testumożliwa jest taka personalizacja diety, która doprowadzi do ustąpienia objawów i poprawy samopoczucia pacjenta
 • Laboratorium odpowiedzialne : ALAB Laboratoria Sp. z o.o.

Badamy ryzyko

Zdrowegeny.pl Tick Icon

nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG4

Cena badania:

915 zł

Technologia badania:
test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 21 dni roboczych
Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Krew pobierana jest w punktach pobrań

Krew pobierana jest w punktach pobrań na terenie całej Polski.
Sprawdź lokalizacje

Zobacz jak wykonać badanie

NIETOLERANCJE POKARMOWE ZALEŻNE OD IGG4

 • Nietolerancje pokarmowe IgG4 zależne rozwijają się najczęściej na skutek zaburzenia czynności bariery jelitowej, czego przyczyną może być m.in. długotrwała antybiotykoterapia czy przewlekły stres.
 • W przebiegu tego typu schorzeń mogą pojawiać się różne objawy, nawet te niezwiązane bezpośrednio z układem pokarmowym.
 • Nieleczone IgG4 zależne nietolerancje pokarmowe skutkują podwyższonym ryzykiem powikłań takich jak otyłość, cukrzyca czy uszkodzenie wątroby.

W ramach tego pakietu badamy:

Stężenie przeciwciał IgG4 we krwi

Sprawdzamy poziom we krwi przeciwciał IgG4 specyficznych dla 88 alergenów z takich grup pokarmowych jak produkty mleczne, owoce, warzywa, mięsa, zboża, ryby, mięczaki i skorupiaki, orzechy i nasiona

Wskazania do zrobienia testu FoodProfil 88 IgG4

WYSTĘPOWANIE RÓŻNYCH DOLEGLIWOŚCI O PRZYCZYNIE TRUDNEJ DO USTALENIA

WYSTĘPOWANIE SYMPTOMÓW O TRUDNYM DO WYJAŚNIENIA PODŁOŻU

W przebiegu nietolerancji IgG4 pojawiają się takie symptomy jak zwiększona męczliwość, osłabienie organizmu, bóle mięśni i stawów, migreny, stany lękowe, stany depresyjne, zaburzenia snu czy zmiany zachowania.

TRUDNOŚCI Z REDUKCJĄ NADMIERNEJ MASY CIAŁA

TRUDNOŚCI ZE ZRZUCENIEM NADMIERNEJ WAGI

Osoby z nietolerancją pokarmową zależną od IgG4 mogą mieć trudności ze zrzuceniem nadmiernej masy ciała pomimo podjęcia działań w tym kierunku (systematyczna aktywność fizyczna, niskokaloryczna dieta).

WĄTPLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE

WĄTPLIWOŚCI W DIAGNOSTYCE

Nietolerancje pokarmowe IgG zależne często mylone są z alergiami pokarmowymi - są to jednak zupełnie inne grupy chorób. Wykonanie testu FoodProfil przyczyni się do rozróżnienia tych schorzeń i odpowiedniego zdiagnozowanie występującego problemu.

CHĘĆ OCENY EFEKTÓW LECZENIA

CHĘĆ OCENY EFEKTÓW DIETY ELIMINACYJNEJ / ROTACYJNEJ

Dieta eliminacyjna lub dieta rotacyjna to podstawowe działania pozwalające na osłabienie lub cofnięcie się nietolerancji pokarmowej - ocena ich skuteczności możliwa jest poprzez ponowne zrobienie testu FoodProfil.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Test FoodProfil pozwoli na poznanie potrzeb żywieniowych organizmu, a co za tym idzie - personalizację własnej diety, tak aby zapewnić sobie dobry stan zdrowia i dobre samopoczucie.

Test FoodProfil 88 IgG4 polega na pomiarze we krwi stężenia podklasy 4 przeciwciał IgG

 • Istotą testu FoodProfil 88 IgG4 jest pomiar we krwi pacjenta stężenia przeciwciał IgG4 swoistych dla 88 produktów pokarmowych - jeżeli dana nietolerancja występuje, poziom produkowanych przez układ immunologiczny przeciwciał IgG4 jest znacznie podwyższony.
 • Zbyt wysoki poziom przeciwciał IgG4 skutkuje występowaniem różnych objawów, które pojawiają się zwykle po 24 godzinach (a nierzadko nawet później) od spożycia nietolerowanego pokarmu. Wśród symptomów występujących w przebiegu IgG4 zależnych nietolerancji wymienia się te niezwiązane bezpośrednio z przewodem pokarmowym - czyli przewlekłe zmęczenie, zmiany skórne, trądzik, bóle głowy, mięśni i stawów, zaburzenia wzroku, zaburzenia koncentracji, stany lękowe, stany depresyjne, zmiany zachowania czy osłabienie organizmu.
 • Przeprowadzenie testu FoodProfil 88 IgG4 wskaże dokładnie, które produkty pokarmowe są przez nas nietolerowane, a które możemy bezpiecznie spożywać. Świadomość własnych nietolerancji pozwala na podjęcie takich działań jak dieta eliminacyjna lub rotacyjna - dzięki temu schorzenie ulegnie znacznemu osłabieniu lub całkowitemu cofnięciu.
 • Wdrożenie diety eliminacyjnej lub rotacyjnej doprowadzi więc do ustąpienia dokuczliwych objawów, a tym samym do poprawy samopoczucia, stanu zdrowia i jakości życia. Działania te zapobiegną również powikłaniom związanym z nieleczonymi nietolerancjami pokarmowymi, takim jak otyłość, cukrzyca, choroby wątroby, niedokrwistość czy przewlekłe niedożywienie.

Wykaz alergenów analizowanych w ramach testu FoodProfil 88 IgG4

ALERGENY ALERGENY CD. ALERGENY CD.
Kazeina Szpinak Orzech laskowy
Mleko krowie Rukola Orzech włoski
Mleko/ser kozi Sałata lodowa Migdał
Mleko/ser owczy Groch Nerkowiec
Serwatka Soja Mak
Ser podpuszckowy Jabłko Siemię lniane
Jajo kurze (całe) Truskawka Sezam
Gluten Malina Słonecznik
Pszenica zwyczajna Cytryna Orzech ziemny
Pszenica orkisz/orkisz zielony Pomarańcza Nasiona dyni
Żyto Winogrono Bazylia
Owies Wiśnia Pieprz
Kukurydza Brzoskwinia Natka pietruszki
Ryż Nektarynka Tymianek
Gryka Banan Imbir
Kalafior Kiwi Gorczyca
Brokuły Ananas Papryka
Marchew Awokado Oregano
Seler Pstrąg Rozmaryn
Ziemniak Łosoś Czosnek zwyczajny
Papryka Śledź Wanilia
Fasola szparagowa Tuńczyk Cynamon
Ogórek Flądra Pieprz kajeński
Cukinia Panga Mięta
Cebula Mintaj Rumianek
Por Krewetka Drożdże
Pomidor Kurczak Kakao
Bakłażan Indyk Rodzynki
Pieczarka Wieprzowina  
Sałata głowiasta Wołowina  
gwarancja jakości

Zakres badania można rozszerzyć do 267 alergenów pokarmowych.
Aby rozszerzyć pakiet, zadzwoń do naszych specjalistów +48 22 123 95 55

Test FoodProfil 88 IgG4 – co zyskujesz dzięki jego zrobieniu?

ustalenie nietolerancji

Badanie FoodProfil 88 IgG4 pozwala na uzyskanie informacji o produktach tolerowanych i nietolerowanych przez nasz organizm - informacje te są kluczowe, ponieważ umożliwiają przygotowanie takiej diety, która doprowadzi do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia.

Dieta eliminacyjna lub rotacyjna

Otrzymany wynik pozwoli na taką modyfikację diety, która przyczyni się do cofnięcia lub osłabienia występującej nietolerancji (do takich modyfikacji zalicza się wyeliminowanie szkodliwego produktu z diety lub zamienne go spożywanie z pokarmami tolerowanymi).

Nietolerancje pokarmowe

Niewykryte i nieleczone nietolerancje pokarmowe IgG4 zależne to większe ryzyko takich powikłań jak otyłość, cukrzyca typu drugiego czy choroby wątroby - zrobienie testu FoodProfil i wdrożenie na jego podstawie odpowiednich zmian do własnej diety znacznie zmniejszy ryzyko ich wystąpienia.

Monitorowanie skuteczności wdrożonej diety

Ponowne zrobienie testu FoodProfil jest ponadto świetnym sposobem na sprawdzenie, czy działania podjęte po wcześniejszej diagnozie przyniosły oczekiwany efekt.

Jak zrobić test FoodProfil 88 IgG?

 • Aby zrealizować badanie FoodProfil 88 IgG4, należy zamówić je przez stronę internetową – natychmiast po dokonaniu transakcji pacjent otrzymuje unikalny numer swojego badania (poprzez SMS i e-mail).
 • Z numerem tym należy zgłosić się do jednego z niemal 200 punktów na terenie całej Polski - po okazaniu numeru pracownikowi punktu, od pacjenta pobierana jest próbka krwi żylnej. Do badania nie trzeba się szczególnie przygotowywać (nie jest wymagane bycie na czczo).
 • Wynik badania przedstawia ilościowe oznaczenie poziomu przeciwciał IgG4 - można go odebrać w punkcie pobrań lub przez stronę internetową laboratorium. W cenie badania znajduje się ponadto konsultacja uzyskanego wyniku ze specjalistą przez internet.

Punkty pobrań

Pakiet DNA

Pakiet badań

FoodProfil 88 IgG4

Badanie FoodProfil 88 IgG4 przyczyni się do określenia produktów szkodzących organizmowi

Cena badania:

915 zł