22 123 95 55

FoodProfil 88 IgG

4.90
Ocena użytkowników: 7 ocen

W ramach tego pakietu badamy badamy poziom przeciwciał IgG (podklasy 1-4) specyficznych dla 88 alergenów z różnych grup pokarmowych

Badanie zalecane jest osobom z objawami wiązanymi z IgG zależną nietolerancją pokarmową (takimi jak wzdęcia, nudności, bóle brzucha, zaparcia czy biegunki)

Wynik testu dokładnie wskazuje produkty nietolerowane, co stanowi podstawę do wdrożenia diety eliminacyjnej lub rotacyjnej

Laboratorium odpowiedzialne : ALAB Laboratoria Sp. z o.o.

Badamy ryzyko

  • nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG

Test FoodProfil 88 IgG – na czym polega?

  • Test FoodProfil 88 IgG opiera się na zmierzeniu poziomu we krwi pacjenta przeciwciał IgG (klas 1-4) specyficznych dla 88 alergenów pokarmowych – stężenie tych przeciwciał znacznie się zwiększa w przebiegu nietolerancji, podwyższony ich poziom świadczy więc o występowaniu choroby i jest przyczyną pojawiania się różnych objawów klinicznych.
  • Nietolerancja pokarmowa IgG zależna to jeden z najczęściej występujących wśród Polaków typów nadwrażliwości pokarmowej. Schorzenia te rozwijają się one w dowolnym wieku, są odwracalne i mogą dotyczyć bardzo wielu produktów pokarmowych. Nieleczone nietolerancje IgG zależne to wzrost ryzyka otyłości, niedokrwistości, przewlekłego niedożywienia, cukrzycy czy chorób wątroby.
  • Do objawów najczęściej wiązanych z IgG zależną nietolerancją pokarmową zalicza się między innymi biegunki, wzdęcia, problemy z jelitami, nudności, zaparcia czy wymioty – test na nietolerancje zalecany jest przede wszystkim osobom z objawami tego typu. Dolegliwości te występują najczęściej dopiero po 24 godzinach po spożyciu szkodliwego produktu, a w wielu przypadkach dopiero po kilku dniach.
  • Wynik testu FoodProfil 88 IgG dokładnie wskazuje, których produktów pokarmowych nie tolerujemy, a które nie stanowią dla naszego organizmu żadnego zagrożenia. Świadomość występującego schorzenia jest kluczowa, ponieważ jest ona podstawą do wdrożenia diety eliminacyjnej lub diety rotacyjnej, dzięki którym nietolerancja całkowicie się cofnie. Doprowadzi to do ustąpienia uciążliwych dolegliwości, poprawy samopoczucia i stanu zdrowia, a także komfortu życia pacjenta.

FoodProfil 88 IgG


935.00 na stronie
Chwilowo niedostępne
Technologia badania:
Test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 21 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce