FoodProfil 44 IgG
Pakiet badań

FoodProfil 44 IgG

 • Badanie FoodProfil przeznaczone jest przede wszystkim dla tych osób, u których występują objawy wiązane z nietolerancją pokarmową
 • Zrobienie testu pozwoli na dokładne określenie nietolerowanych produktów, co jest podstawą do podjęcia działań mających na celu poprawę samopoczucia i stanu zdrowia
 • Laboratorium odpowiedzialne : ALAB Laboratoria Sp. z o.o.

Badamy ryzyko

Zdrowegeny.pl Tick Icon

nietolerancji pokarmowych zależnych od IgG

Cena badania:

490 zł

Technologia badania:
test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 21 dni roboczych
Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Krew pobierana jest w punktach pobrań

Krew pobierana jest w punktach pobrań na terenie całej Polski.
Sprawdź lokalizacje

Zobacz jak wykonać badanie

NIETOLERANCJA POKARMOWA ZALEŻNA OD PRZECIWCIAŁ KLASY IGG

 • Nietolerancja pokarmowa IgG zależna stanowi niemal połowę wszystkich przypadków nadwrażliwości pokarmowych.
 • Schorzenia te rozwijają się w dowolnym wieku i mogą dotyczyć różnorodnych pokarmów.
 • Odpowiednia diagnoza jest bardzo ważna – niewykryte i nieleczone nietolerancje IgG zależne to podwyższone ryzyko nadwagi i otyłości, niedokrwistości, cukrzycy czy przewlekłego niedożywienia.

W ramach tego pakietu badamy:

Stężenie przeciwciał IgG we krwi

W ramach badania FoodProfil 44 oceniany jest poziom we krwi przeciwciał IgG (podklasy od 1 do 4) specyficznych dla 44 alergenów pokarmowych

Wskazania do zrobienia testu FoodProfil 44 IgG

WYSTĘPOWANIE RÓŻNYCH DOLEGLIWOŚCI O PRZYCZYNIE TRUDNEJ DO USTALENIA

WYSTĘPOWANIE DOLEGLIWOŚCI WIĄZANYCH Z NIETOLERANCJĄ POKARMOWĄ

U chorych na IgG zależną nietolerancję pokarmową najczęściej występują takie objawy jak wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha, zatrzymywanie wody w organizmie, problemy z jelitami, nudności, przewlekłe zmęczenie, migreny, ogólne osłabienie.

WĄTPLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE

WĄTPLIWOŚCI W DIAGNOSTYCE - NIETOLERANCJA IGG ZALEŻNA CZY ALERGIA POKARMOWA?

IgG zależne nietolerancje pokarmowe i alergie pokarmowe są często mylone ze sobą – przeprowadzenie testu FoodProfil przyczyni się więc do prawidłowego zdiagnozowania problemu.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Testy FoodProfil warto wykonać też w celach profilaktycznych – pozwoli to na dokładne poznanie potrzeb żywieniowych swojego organizmu i odpowiednią personalizację diety.

CHĘĆ OCENY EFEKTÓW LECZENIA

CHĘĆ SPRAWDZENIA EFEKTÓW LECZENIA

Testy FoodProfil można wykonać ponownie po upływie określonej ilości czasu – pozwoli to na sprawdzenie, czy poziom przeciwciał IgG rzeczywiście się zmniejszył i podjęte działania przyniosły spodziewany efekt.

Na czym polega test FoodProfil 44 IgG?

 • Test Food Profil 44 IgG polega na pomiarze we krwi poziomu przeciwciał IgG swoistych dla 44 różnorodnych produktów pokarmowych z takich grup jak produkty mleczne, zboża glutenowe, zboża bezglutenowe, warzywa , owoce, grzyby, mięsa, ryby, skorupiaki i mięczaki, orzechy czy nasiona. W przebiegu nietolerancji pokarmowych IgG zależnych dochodzi do zwiększonego wytwarzania tych przeciwciał przez układ odpornościowy pacjenta – ich podwyższony poziom we krwi świadczy więc o występowaniu tej choroby.
 • Zwiększone stężenie przeciwciał IgG skutkuje obecnością uciążliwych objawów – testy FoodProfil wskazane są przede wszystkim dla osób z objawami dotyczącymi przewodu pokarmowego, związanymi ze stanem zapalnym jelita. Zalicza się do nich między innymi problemy z jelitami, biegunki, wzdęcia, nudności, uczucie pełności czy zaparcia. Symptomy te występują od 24 do 96 godzin od spożycia produktu nietolerowanego.
 • Celem testu FoodProfil jest wskazanie produktów tolerowanych i nietolerowanych przez nasz organizm – na tej podstawie możliwe jest podjęcie takich kroków, które doprowadzą do cofnięcia się danej nietolerancji (są to bowiem schorzenia odwracalne). Osobom chorym zaleca się najczęściej czasowe wyeliminowanie szkodliwego składnika z diety lub spożywanie go zamiennie z produktami bezpiecznymi dla organizmu.
 • Cofnięcie się nietolerancji pokarmowej oznacza ustąpienie dokuczliwych objawów, a tym samym poprawę samopoczucia i jakości życia pacjenta. Wyleczenie schorzeń tego typu to także zmniejszone ryzyko takich powikłań jak otyłość i cukrzyca.

Wykaz 44 produktów analizowanych w ramach testu FoodProfil 44 IgG

ALERGENY ALERGENY CD.
Kazeina Jabłko
Mleko krowie Truskawka
Mleko/ser kozi Pomarańcza
Mleko/ser owczy Banan
Laktoglobulina Kiwi
Jogurt Ananas
Ser Chedar Awokado
Ser szwajcarski Dorsz
Białko kurze Łosoś
Żółtko kurze Krewetka
Gluten Kurczak
Pszenica zwyczajna Wołowina
Jęczmień Orzech laskowy
Kukurydza Orzech włoski
Ryż Migdał
Gryka Sezam
Marchew Gorczyca
Cebula Czosnek zwyczajny
Pomidor Wanilia
Grzyby Herbata czarna
Soja Drożdże
Fasola biała Kakao
gwarancja jakości

Zakres badania można rozszerzyć do 88 lub 267 alergenów pokarmowych.
Aby rozszerzyć pakiet, zadzwoń do naszych specjalistów +48 22 123 95 55

Test FoodProfil 44 IgG – co zyskujesz?

ustalenie nietolerancji

Wynik testu FoodProfil jasno wskaże Ci, które produkty pokarmowe możesz spożywać bezpiecznie, a których Twój organizm nie toleruje.

Dieta eliminacyjna lub rotacyjna

Na podstawie otrzymanego wyniku badania FoodProfil tak spersonalizujesz swój sposób odżywiania, aby doprowadzić do wycofania się występującej nietolerancji. Dzięki temu poprawi się Twoje samopoczucie, stan zdrowia oraz jakość życia.

Nietolerancje pokarmowe

Podstawienie odpowiedniej diagnozy jest bardzo ważne – nieleczone nietolerancje IgG zależne wiążą się z podwyższonym ryzykiem otyłości, cukrzycy, niedokrwistości czy niedożywienia przewlekłego. Prawidłowe wykrycie nietolerancji i wdrożenie diety eliminacyjnej lub rotacyjnej to sposób na uniknięcie takich powikłań.

Monitorowanie skuteczności wdrożonej diety

Ponowne zrobienie testu na nietolerancje pokarmowe pozwala na weryfikację efektów działań wdrożonych do diety po wcześniejszym wykryciu nietolerancji IgG zależnej.

Badanie FoodProfil 44 IgG – jak je wykonać?

 • Test FoodProfil 44 IgG wykonywany jest z próbki krwi osoby badanej przez wykwalifikowanych diagnostów laboratoryjnych. Krew niezbędna do zrobienia testu pobierana jest w ponad 150 punktach we wszystkich regionach Polski. Do pobrania krwi pacjent nie musi się w żaden sposób przygotowywać.
 • Do dowolnego punktu należy udać się wraz z numerem swojego badania – numer ten pacjent otrzymuje w wiadomości SMS natychmiast po zamówieniu testu przez internet. Po okazaniu numeru w punkcie, od pacjenta pobierana jest niewielka ilość krwi żylnej.
 • Wynik przeprowadzonej analizy laboratoryjnej można odebrać osobiście w punkcie pobrań lub drogą internetową.
 • Dodatkowo, w cenie badania opłaconego online zawarta jest również konsultacja wyniku ze specjalistą (także przez internet).

Punkty pobrań

Pakiet DNA

Pakiet badań

FoodProfil 44 IgG

Dokładne określenie nietolerowanych produktów

Cena badania:

490 zł