Jak skutecznie i trwale schudnąć?

poniedziałek 09:09 - 06.02.2017
Ocena Użytkowników (1 Ocen)
5.0
Jak skutecznie i trwale schudnąć?
Nadwaga i otyłość stają się z roku na rok coraz bardziej poważnym problemem w Polsce i innych krajach rozwiniętych - w naszym kraju z nadmierną wagą boryka się już ponad 50% osób. Zbyt duża masa ciała może doprowadzić do rozwoju bardzo poważnych schorzeń, dlatego tak ważne jest podjęcie działań pozwalających na jej zredukowanie. Za najskuteczniejszy i najzdrowszy sposób na uzyskanie idealnej sylwetki uznawana jest dieta DNA, która pozwala na odżywianie zgodne z potrzebami własnego organizmu.

Genodieta - sposób na bezpieczne i trwałe schudnięcie

Genodieta to sposób odżywiania przygotowany na podstawie wyników testu genetycznego Genodiet iGenesis. Badanie to zostało opracowane w oparciu o tysiące prac badawczych przez naukowców specjalizujących się w nutrigenetyce i nutrgenomice. Dzięki swoim podstawom naukowym, badania Genodiet iGenesis polecane są przez wielu lekarzy, fizjologów żywienia czy dietetyków.

Test Genodiet iGenesis polega na laboratoryjnej analizie genów (i ich wzajemnych zależności) odgrywających kluczowe role m.in. w metabolizmie poszczególnych składników pokarmowych, usuwaniu toksyn z organizmu, a także genów odpowiedzialnych za predyspozycje genetyczne do otyłości, nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych. Pozwala to na określenie unikalnego dla każdej osoby profilu metabolicznego i opracowanie odpowiednich zaleceń żywieniowych w celu poprawy stanu zdrowia pacjenta i osiągnięcia przez niego idealnej sylwetki w bezpieczny i trwały sposób.

Ogólne zalecenia żywieniowe, rekomendowane przez Instytut Żywności i Żywienia nie mają zastosowania dla niemal połowy Polaków - świadomość własnych skłonności ma więc kluczowe znaczenie. Osobom zmagającym się z nadwagą lub otyłością zalecane jest zazwyczaj ograniczenie spożycia produktów bogatych w tłuszcze, jednak w przypadku wielu pacjentów właśnie ten składnik pokarmowy metabolizowany jest najlepiej, co wiąże się z koniecznością zwiększenia jego ilości w diecie.

Badanie Genodiet obejmuje analizę m.in. genów APOE, PPAR-γ i genu FTO - geny te odpowiadają za skłonności do otyłości oraz za metabolizm węglowodanów i tłuszczów. Dzięki poznaniu dokładnego metabolizmu tych składników możliwe jest określenie takiej ich ilości w codziennej diecie, aby możliwe było skuteczne i bezpieczne uzyskanie prawidłowej wagi. Poprzez dietę odchudzającą na podstawie badań genetycznych można także kontrolować genetyczne predyspozycje do nadmiernej masy ciała - w tym przypadku ważna jest także systematyczna aktywność fizyczna (o tym, jakie ćwiczenia fizyczne są dla nas najkorzystniejsze, również dowiemy się wykonując badanie Genodiet).

Sprawdź, gdzie zrobić test w kierunku genodiety ❱

Pakiet badań genetycznych Genodiet ®

Jeżeli chcesz bezpiecznie schudnąć lub przytyć, a także uniknąć takich schorzeń jak otyłość, cukrzyca czy nadciśnienie, wykonaj badanie Genodiet ®, dzięki któremu będziesz mógł odżywiać się zgodnie z potrzebami własnego organizmu.

Dzięki diecie zgodnej z własnym DNA możesz:

poprawić swoje samopoczucie, wygląd i ogólny stan zdrowia

uzyskać prawidłową masę ciała

poprawić zdolność organizmu do usuwania toksyn

uniknąć chorób zależnych od diety

wzmocnić układ odpornościowy

spowolnić procesy starzenia

Dowiedz się więcej

Dieta DNA umożliwia poprawę własnego stanu zdrowia i uniknięcie groźnych powikłań w przyszłości

Test genetyczny Genodiet i dieta opracowana na podstawie jego wyniku to sposób nie tylko na uzyskanie idealnej masy ciała - bardzo ważnym celem diety DNA jest również zapewnienie organizmowi dobrego stanu zdrowia na wiele lat. Stosowanie genodiety ochroni nas przed rozwojem takich chorób metabolicznych jak miażdżyca, cukrzyca, osteoporoza czy nadciśnienie tętnicze, a także wzmocni nasz układ immunologiczny, co zminimalizuje ryzyko infekcji i chorób autoimmunologicznych. Dieta genetyczna to także ogromne wsparcie dla stosowanego leczenia w przypadku osób już chorujących przewlekle.

Badanie Genodiet pozwala również na ocenę zdolności organizmu do eliminacji szkodliwych związków - wolnych rodników i toksyn. Procesy eliminacyjne mają bardzo duże znaczenie m.in. w profilaktyce chorób nowotworowych czy spowalnianiu procesów starzenia. Ich zaburzony przebieg wiąże się z koniecznością zapewnienia organizmowi odpowiedniej ilości antyoksydantów, aby zapobiec poważnym konsekwencjom.

Dzięki wykonaniu badania Genodiet dowiemy się również, czy w naszym DNA znajdują się mutacje predysponujące do nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych. Choroby te występują bardzo powszechnie w populacji polskiej, a brak ich odpowiednio wczesnego wykrycia i leczenia może skutkować groźnymi komplikacjami.

Aktualizacja: 2019-06-11

Statystyki:
0 komentarzy
1204 wyświetleń

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy - skomentuj pierwszy!

Genodiet®

  • Pakiet badań Genodiet® to unikalny sposób na ustalenie indywidualnego profilu metabolicznego człowieka na podstawie analizy genów
  • Dzięki badaniu Genodiet® możliwe jest wprowadzenie diety DNA - zgodnej z potrzebami własnego organizmu
  • Dieta DNA pozwoli na uniknięcie takich chorób jak cukrzyca czy nadciśnienie, uzyskanie i utrzymanie odpowiedniej masy ciała czy na spowolnienie procesów starzenia

Test wskaże poziom ryzyka związanego z zachorowaniem na:

Zestaw do pobrania materiału genetycznego

Wykonanie badania genetycznego Genodiet®

Obszerny raport z badania wraz z zaleceniami żywieniowymi

Konsultacja z dietetykiem celem spersonalizowania stylu życia i diety

Cena badania:

1 690 zł