GENOdiagDIETA - geny metabolizmu i otyłości
Pakiet badań

GENOdiagDIETA - geny metabolizmu i otyłości

 • Pakiet badań GENOdiagDIETA pozwala na określenie unikalnego profilu metabolicznego pacjenta w oparciu o analizę genetyczną
 • Wynik badania to podstawa idealnej diety, która umożliwi osiągniecie optymalnej wagi i uniknięcie wielu poważnych schorzeń dietozależnych
 • Laboratorium odpowiedzialne : Diagnostyka sp. z o.o.

Cena pakietu uwzględnia:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Konsultację uzyskanych wyników ze specjalistą

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Raport z badania wraz z zaleceniami żywieniowymi

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Analizę genetyczną w laboratorium

Cena badania:

773 zł

890 zł
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
20 - 25 dni roboczych
Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Krew pobierana jest w punktach pobrań

Krew pobierana jest w punktach pobrań na terenie całej Polski.
Sprawdź lokalizacje

Zobacz jak wykonać badanie

GENOdiagDIETA - wszystko co musisz wiedzieć

 • Test GENOdiagDIETA to badanie genetyczne wykorzystujące dotychczasową wiedzę z takich dziedzin jak nutrigenetyka i nutrigenomika, pozwalające na określenie indywidualnego profilu żywieniowego osoby badanej.
 • W teście tym dokładnej analizie poddawanych jest pięć genów odpowiedzialnych za metabolizm węglowodanów, metabolizm lipidów (tłuszczów) oraz predyspozycje do otyłości i innych chorób zależnych od diety.
 • Analiza ta pozwala więc na uzyskanie informacji na temat idealnej ilości poszczególnych składników pokarmowych w naszej diecie, tak aby uzyskać prawidłową masę ciała w bezpieczny i trwały sposób.
 • Ponadto, świadomość własnych predyspozycji umożliwia ustalenie takiej diety, która ochroni nas przed rozwojem wielu bardzo niebezpiecznych chorób (cukrzycy, miażdżycy czy zawału serca) lub poprawi nasz stan zdrowia, jeżeli schorzenia takie już u nas wystąpiły.
 • Ważną zaletą badania GENOdiagDIETA jest to, że wystarczy wykonać je tylko jeden raz - DNA każdego z nas pozostaje niezmienne przez całe życie, wynik również będzie więc już zawsze aktualny.

Wskazania do wykonania badania GENOdiagDIETA

ZBYT WYSOKA LUB ZBYT NISKA MASA CIAŁA

ZBYT WYSOKA LUB ZBYT NISKA MASA CIAŁA

Analiza genów metabolicznych i genów odpowiedzialnych za predyspozycje do otyłości pozwala na dokładne określenie zapotrzebowania na poszczególne składniki pokarmowe - spożywanie odpowiednich ich ilości to sposób na trwałe osiągnięcie optymalnej wagi.

PRZYPADKI CHORÓB DIETOZALEŻNYCH W RODZINIE

PRZYPADKI CHORÓB DIETOZALEŻNYCH W RODZINIE

Specjaliści wskazują, że osoby, u których w rodzinie występowały już przypadki takich chorób jak cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze, także obciążone są większym ryzykiem rozwoju tych schorzeń. Stosowanie diety zgodnej z własnym materiałem genetycznym zmniejsza jednak to ryzyko do minimum.

CHOROBY PRZEWLEKŁE

CHOROBY PRZEWLEKŁE

Wykonanie badania GENOdiagDIETA jest również zalecane dla osób chorujących na dietozależne choroby przewlekłe (cukrzyca typu drugiego, miażdżyca) - dieta stosowana na podstawie tego testu to doskonały sposób na wsparcie stosowanego już leczenia.

ZBYT WYSOKIE STĘŻENIE CHOLESTEROLU LDL WE KRWI

ZBYT WYSOKIE STĘŻENIE CHOLESTEROLU LDL WE KRWI

Zbyt wysoki poziom cholesterolu LDL we krwi może być spowodowany genetycznie uwarunkowanymi zaburzeniami wchłaniania, przetwarzania i transportu kwasów tłuszczowych - w tym przypadku standardowe zalecenia żywieniowe nie przynoszą spodziewanych efektów.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Badanie GENOdiagDIETA pozwala na dokładne poznanie swojego organizmu i ma duże znaczenie profilaktyczne - dzięki niemu możemy ochronić się przed nadwagą i otyłością, a także wystąpieniem w przyszłości takich schorzeń jak cukrzyca czy choroby układu sercowo-naczyniowego.

Co zyskujesz dzięki wykonaniu badania GENOdiagDIETA?

Profil żywieniowy

Badanie GENOdiagDIETA to sposób na dokładne poznanie i ustalenie unikalnego profilu metabolicznego własnego organizmu. Wiedza o swoich predyspozycjach ma ogromne znaczenie - w wielu przypadkach powszechnie zalecany przez dietetyków sposób odżywiania nie będzie odpowiedni (np. z powodu zaburzonego metabolizmu danego składnika).

Idealna masa ciała

Dzięki testowi GENOdiagDIETA dowiadujemy się o dokładnym zapotrzebowaniu naszego organizmu na poszczególne składniki pokarmowe. To z kolei pozwala na ustalenie takiej diety, która umożliwi uzyskanie idealnej masy ciała.

Dieta DNA

Dieta genetyczna zgodna z własnymi skłonnościami to również świetna metoda na uniknięcie rozwoju wielu niebezpiecznych chorób dietozależnych (cukrzycy, nadciśnienia, miażdżycy, zawału serca), co zapewni naszemu organizmowi dobry stan zdrowia przez długi czas.

Odżywianie zgodne z własnym materiałem genetycznym

Sposób odżywiania zgodny z potrzebami własnego organizmu ma także szczególne znaczenie dla osób już chorujących przewlekle, ponieważ będzie on ogromnym wsparciem dla podjętego leczenia i znacznie zwiększy szansę na poprawę stanu zdrowia.

Nietolerancje pokarmowe

Wykonanie badania GENOdiagDIETA dziecku także niesie ogromne korzyści, ponieważ pozwala na wczesne ukształtowanie u niego dobrych nawyków żywieniowych, co zapewni mu bardzo dobry stan zdrowia już od najmłodszych lat.

Jak wykonać badanie GENOdiagDIETA?

 • Badanie GENOdiagDIETA to prosty, bezpieczny i wiarygodny test genetyczny przeprowadzany jednorazowo w dowolnym wieku. Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać (nie trzeba być na czczo), nie ma też żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.
 • Do przeprowadzenia testu potrzebna jest tylko bardzo mała ilość krwi pacjenta, z której następnie DNA jest izolowany i poddawany szczegółowej analizie. Krew wymaganą do badania pobiera się w jednym z wielu punktów pobrań rozmieszczonych na terenie całej Polski.
 • Wynik badania dostępny jest dla pacjenta po upływie ok. 20 dni roboczych - wynik ten ma formę “książki”, w której dokładnie opisany jest typ metaboliczny naszego organizmu oraz wskazania co do diety.

Konsultacje

W cenie badania, wynik badania skonsultujesz ze specjalistą przez internet

Cena badania obejmuje konsultację otrzymanego wyniku ze specjalistą online. Konsultacja ta przeprowadzana jest przez dr Annę Piotrowską-Mietelską, która jest doświadczonym diagnostą laboratoryjnym specjalizującym się w genetyce medycznej. Dr Piotrowska-Mietelska jest Kierownikiem Pracowni Biologii Molekularnej Laboratorium Medycznego Diagnostyka - odpowiada ona za opis i wykonanie wszystkich testów genetycznych przeprowadzanych w laboratorium.

Punkty pobrań

NAJWIĘKSZE MIASTA, W KTÓRYCH ZREALIZUJESZ BADANIE

WarszawaKrakówŁódźWrocławPoznańGdańskSzczecinBydgoszczLublinKatowiceBiałystokGdyniaRadomSosnowiecToruńKielce
Pakiet DNA

Pakiet badań

GENOdiagDIETA - geny metabolizmu i otyłości

Pakiet badań GENOdiagDIETA pozwala na określenie unikalnego profilu metabolicznego pacjenta w oparciu o analizę genetyczną

Cena badania:

773 zł

890 zł