GENOdiagDIETA
Pakiet badań

GENOdiagDIETA

 • Dzięki badaniu GENOdiagDIETA możliwe jest ustalenie unikalnego profilu żywieniowego pacjenta na podstawie analizy genów
 • Wynik testu pozwala na opracowanie idealnej diety, która zapewni pacjentowi dobry stan zdrowia, osiągniecie optymalnej masy ciała czy uniknięcie rozwoju wielu groźnych chorób w przyszłości
 • Laboratorium odpowiedzialne : Diagnostyka sp. z o.o.

Cena pakietu GENOdiagDIETA uwzględnia:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Konsultację uzyskanych wyników ze specjalistą

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Obszerny raport z badania wraz z zaleceniami żywieniowymi

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Analizę genetyczną w laboratorium

Cena badania:

1 996 zł

2 199 zł
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
20 - 25 dni roboczych
Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Krew pobierana jest w punktach pobrań

Krew pobierana jest w punktach pobrań na terenie całej Polski.
Sprawdź lokalizacje

Zobacz jak wykonać badanie

GENOdiagDIETA - wszystko co musisz wiedzieć

 • GENOdiagDIETA jest testem genetycznym wykorzystującym dotychczasowy stan wiedzy z zakresu nutrigenetyki i nutrigenomiki - celem tego badania jest ustalenie unikalnego, indywidualnego profilu metabolicznego pacjenta.
 • Test GENOdiagDIETA składa się z trzech modułów, które uzupełniają się nawzajem i dotyczą między innymi problemów z nieprawidłową masą ciała, występowania predyspozycji do nietolerancji pokarmowych czy zdolności do eliminacji szkodliwych związków z organizmu.
 • DNA każdego z nas pozostaje niezmienne przez całe życie, test GENOdiagDIETA wykonuje się więc jednorazowo w dowolnym momencie - wynik testu oraz wskazania dietetyczne pozostają aktualne już na zawsze.

GENY METABOLIZMU I OTYŁOŚCI

 • Ten moduł badania GENOdiagDIETA polega na analizie pięciu genów odpowiadających za metabolizm tłuszczów, metabolizm węglowodanów oraz skłonności do nadmiernej wagi i innych dietozależnych schorzeń.
 • Dzięki wykonaniu tego testu pacjent dowiaduje się o tym, jakie ilości poszczególnych składników pokarmowych powinien codziennie dostarczać organizmowi w celu bezpiecznego uzyskania i utrzymania idealnej wagi.
 • Wiedza o własnych predyspozycjach i dostosowana do nich dieta to także sposób na uniknięcie wielu groźnych chorób zależnych od diety oraz poprawę stanu zdrowia w przypadku, gdy schorzenia te już się w naszym przypadku rozwinęły.

GENY NIETOLERANCJI POKARMOWYCH

 • W ramach tego modułu badania GENOdiagDIETA laboratoryjnej analizie poddawanych jest dziewięć genów wiązanych z występowaniem nietolerancji glutenu i laktozy oraz nadwrażliwości na kofeinę, sód i alkohol.
 • W przypadku potwierdzenia występowania danej nadwrażliwości lub nietolerancji pokarmowej, konieczne jest ograniczenie spożycia lub całkowite wyeliminowanie szkodliwego produktu z diety w celu uniknięcia groźnych powikłań.

GENY METABOLIZMU WITAMIN I ANTYOKSYDANTÓW

 • Moduł ten  opiera się na analizie sześciu genów odpowiedzialnych za metabolizm witamin (B9, B2, D i E) oraz za zdolność do usuwania z organizmu szkodliwych wolnych rodników i toksyn.
 • Prawidłowy przebieg procesów eliminacyjnych jest  bardzo istotny w profilaktyce takich chorób jak nowotwory złośliwe, a także w zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się organizmu.

Wskazania do wykonania badania GENOdiagDIETA

NADWAGA LUB NIEDOWAGA

NADWAGA LUB NIEDOWAGA

Dzięki analizie genów zwiększających ryzyko nadwagi i otyłości oraz genów metabolicznych możliwe jest ustalenie dokładnego zapotrzebowania na składniki pokarmowe - tak, aby możliwe było bezpieczne i trwałe osiągnięcie idealnej masy ciała.

ZŁE SAMOPOCZUCIE O PRZYCZYNIE TRUDNEJ DO ZDIAGNOZOWANIA

ZŁE SAMOPOCZUCIE O PRZYCZYNIE TRUDNEJ DO ZDIAGNOZOWANIA

Przyczyną takich dolegliwości jak przewlekłe zmęczenie, migreny, ogólne osłabienie, wzdęcia, problemy z zasypianiem może być nieodpowiednia dieta. Objawy te mogą pojawiać się także w przebiegu nadwrażliwości i nietolerancji pokarmowych - co również jest wykrywane przy pomocy testu GENOdiagDIETA.

PRZYPADKI NIETOLERANCJI POKARMOWYCH I CHORÓB DIETOZALEŻNYCH  W RODZINIE

PRZYPADKI NIETOLERANCJI POKARMOWYCH I CHORÓB DIETOZALEŻNYCH  W RODZINIE

Osoby, u których w rodzinie diagnozowano już przypadki takich schorzeń jak nietolerancje pokarmowe, miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze, również obciążone są większym ryzykiem ich rozwoju - dieta zgodna z własnym DNA minimalizuje jednak to prawdopodobieństwo.

SCHORZENIA PRZEWLEKŁE

SCHORZENIA PRZEWLEKŁE

Test GENOdiagDIETA wskazany jest również dla osób, u których rozpoznano już choroby przewlekłe - dieta stosowana w oparciu o wynik tego badania to świetny sposób na wsparcie wdrożonego leczenia.

PODWYŻSZONE STĘŻENIE CHOLESTEROLU LDL WE KRWI

PODWYŻSZONE STĘŻENIE CHOLESTEROLU LDL WE KRWI

Przekraczający górną normę poziom cholesterolu LDL we krwi może być konsekwencją genetycznie uwarunkowanych zaburzeń przetwarzania, transportu i wchłaniania kwasów tłuszczowych - sposób odżywiania standardowo zalecany w takim przypadku nie przynosi oczekiwanych efektów.

PLANOWANIE DZIECKA

PLANOWANIE DZIECKA

W ramach testu GENOdiagDIETA sprawdzany jest metabolizm kwasu foliowego, czyli związku kluczowego dla prawidłowego rozwoju płodu - bardzo ważne jest więc przyjmowanie jego odpowiednich dawek przed poczęciem dziecka.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Badanie GENOdiagDIETA to sposób na bardzo dokładne poznanie własnego organizmu, ma ono duże znaczenie w profilaktyce takich chorób jak nadwaga i otyłość, cukrzyca czy schorzenia układu krążenia.

Co zyskujesz dzięki wykonaniu badania GENOdiagDIETA?

Profil żywieniowy

GENOdiagDIETA to doskonała metoda na dokładne poznanie swojego organizmu i określenie unikalnego profilu żywieniowego. Świadomość własnych skłonności jest kluczowa, ponieważ w wielu przypadkach ogólnie zalecany przez specjalistów sposób odżywiania nie jest odpowiedni dla pacjenta - dzięki wykonaniu testu możliwe jest uniknięcie takich sytuacji.

Idealna masa ciała

Badanie GENOdiagDIETA pozwala na uzyskanie informacji o dokładnym zapotrzebowaniu organizmu na poszczególne składniki - dzięki temu z kolei możliwe jest opracowanie diety zapewniającej idealną masę ciała.

Dieta DNA

Dieta DNA jest także świetnym sposobem na uniknięcie zachorowania na groźne schorzenia dietozależne (nadciśnienie, miażdżyca, zawał serca, cukrzyca) oraz zapewnienie organizmowi dobrego stanu zdrowia na długie lata. Wspomaga ona również procesy eliminacji szkodliwych związków z organizmu, co jest podstawą między innymi profilaktyki nowotworów złośliwych.

Odżywianie zgodne z własnym materiałem genetycznym

Odżywianie zgodne z własnym materiałem genetycznym jest także bardzo istotne dla osób, które już przewlekle chorują - stanowi ono ogromne wsparcie dla stosowanego leczenia i zwiększa szansę na poprawę samopoczucia i stanu zdrowia.

Poprawa jakości życia

Nieodpowiednia dieta nierzadko jest przyczyną takich dolegliwości jak chroniczne zmęczenie, problemy ze snem czy silne bóle głowy - dzięki odżywianiu w oparciu o wynik badania GENOdiagDIETA objawy te zostaną wyeliminowane, co przyczyni się do znacznej poprawy jakości życia pacjenta.

Prawidłowy rozwój dziecka

Dzięki wykonaniu badania GENOdiagDIETA można zapobiec również rozwojowi wad cewy nerwowej u płodu - test pozwala na wykrycie zaburzeń w metabolizmie kwasu foliowego, czyli związku kluczowego dla prawidłowego rozwoju dziecka podczas ciąży.

Nietolerancje pokarmowe

Badanie GENOdiagDIETA wykrywa także obecność w DNA predyspozycji do nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych - konsekwencją tej grupy schorzeń mogą być groźne powikłania, dlatego tak ważna jest świadomość własnych predyspozycji i wczesne wdrożenie odpowiednich działań.

Jak wykonać badanie GENOdiagDIETA?

 • GENOdiagDIETA jest prostym, bezpiecznym i wiarygodnym badaniem genetycznym wykonywanym jednorazowo w dowolnym momencie życia. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać (nie trzeba być na czczo), nie ma także żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia.
 • Do wykonania badania potrzebna jest tylko niewielka ilość krwi pacjenta - z krwi tej izolowany jest DNA, który następnie poddawany jest bardzo dokładnej analizie w laboratorium. Krew potrzebną do testu pobiera się w punktach pobrań zlokalizowanych na terenie całej Polski.
 • Wynik testu GENOdiagDIETA udostępniany jest pacjentowi po ok. 20 dniach roboczych - ma on formę książki, w której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie typu metabolicznego pacjenta oraz wskazań co do sposobu odżywiania.

Konsultacje

W cenie badania, wynik badania skonsultujesz ze specjalistą przez internet

Cena badania obejmuje konsultację otrzymanego wyniku ze specjalistą online. Konsultacja ta przeprowadzana jest przez dr Annę Piotrowską-Mietelską, która jest doświadczonym diagnostą laboratoryjnym specjalizującym się w genetyce medycznej. Dr Piotrowska-Mietelska jest Kierownikiem Pracowni Biologii Molekularnej Laboratorium Medycznego Diagnostyka - odpowiada ona za opis i wykonanie wszystkich testów genetycznych przeprowadzanych w laboratorium.

Punkty pobrań

NAJWIĘKSZE MIASTA, W KTÓRYCH ZREALIZUJESZ BADANIE

WarszawaKrakówŁódźWrocławPoznańGdańskSzczecinBydgoszczLublinKatowiceBiałystokGdyniaRadomSosnowiecToruńKielce
Pakiet DNA

Pakiet badań

GENOdiagDIETA

Dzięki badaniu GENOdiagDIETA możliwe jest ustalenie unikalnego profilu żywieniowego pacjenta na podstawie analizy genów

Cena badania:

1 996 zł

2 199 zł