22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

GENOdiagDIETA

4.00
Ocena użytkowników: 125 ocen

Celem badania GENOdiagDIETA jest ustalenie unikalnego profilu żywieniowego Pacjenta na podstawie analizy kilkunastu genów

Badanie złożone jest z trzech wzajemnie uzupełniających się modułów, oceniających geny metabolizmu i otyłości, geny nietolerancji pokarmowych oraz geny metabolizmu witamin i antyoksydantów. 

Wynik testu pozwala na opracowanie idealnej diety zgodnej z własnym DNA (tzw. genodiety). Zapewni Ci ona dobry stan zdrowia, osiągniecie optymalnej masy ciała czy uniknięcie rozwoju wielu groźnych chorób w przyszłości.

Cena pakietu GENOdiagDIETA uwzględnia:

 • analizę genetyczną w laboratorium
 • obszerny raport z badania wraz z zaleceniami żywieniowymi
 • konsultację uzyskanych wyników ze specjalistą

GENOdiagDIETA - wszystko co musisz wiedzieć

 • GENOdiagDIETA jest testem genetycznym wykorzystującym dotychczasowy stan wiedzy z zakresu nutrigenetyki i nutrigenomiki - celem tego badania jest ustalenie unikalnego, indywidualnego profilu metabolicznego Pacjenta.
 • Test GENOdiagDIETA składa się z trzech modułów, które uzupełniają się nawzajem i dotyczą między innymi problemów z nieprawidłową masą ciała, występowania predyspozycji do nietolerancji pokarmowych czy zdolności do eliminacji szkodliwych związków z organizmu.
 • DNA każdego z nas pozostaje niezmienne przez całe życie, test GENOdiagDIETA wykonuje się więc jednorazowo w dowolnym momencie - wynik testu oraz wskazania dietetyczne pozostają aktualne już na zawsze.

Co jest badane?

GENY METABOLIZMU I OTYŁOŚCI

 • Ten moduł badania GENOdiagDIETA polega na analizie pięciu genów odpowiadających za metabolizm tłuszczów, metabolizm węglowodanów oraz skłonności do nadmiernej wagi i innych dietozależnych schorzeń.
 • Dzięki wykonaniu tego testu Pacjent dowiaduje się o tym, jakie ilości poszczególnych składników pokarmowych powinien codziennie dostarczać organizmowi w celu bezpiecznego uzyskania i utrzymania idealnej wagi.
 • Wiedza o własnych predyspozycjach i dostosowana do nich dieta to także sposób na uniknięcie wielu groźnych chorób zależnych od diety oraz poprawę stanu zdrowia w przypadku, gdy schorzenia te już się w naszym przypadku rozwinęły.

GENY NIETOLERANCJI POKARMOWYCH

 • W ramach tego modułu badania GENOdiagDIETA laboratoryjnej analizie poddawanych jest dziewięć genów wiązanych z występowaniem nietolerancji glutenu i laktozy oraz nadwrażliwości na kofeinę, sód i alkohol.
 • W przypadku potwierdzenia występowania danej nadwrażliwości lub nietolerancji pokarmowej, konieczne jest ograniczenie spożycia lub całkowite wyeliminowanie szkodliwego produktu z diety w celu uniknięcia groźnych powikłań.

GENY METABOLIZMU WITAMIN I ANTYOKSYDANTÓW

 • Moduł ten  opiera się na analizie sześciu genów odpowiedzialnych za metabolizm witamin (B9, B2, D i E) oraz za zdolność do usuwania z organizmu szkodliwych wolnych rodników i toksyn.
 • Prawidłowy przebieg procesów eliminacyjnych jest  bardzo istotny w profilaktyce takich chorób jak nowotwory złośliwe, a także w zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się organizmu.

GENOdiagDIETA


2005.00 na stronie
2199.00 w placówce
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 60 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce