Ile kosztuje genodieta?

czwartek 08:15 - 13.10.2016
Ocena Zdrowegeny.pl (10 Ocen)
4.5
Ile kosztuje genodieta?
Genodieta to oparty na kodzie genetycznym sposób odżywiania, który jest uznawany za najkorzystniejszy dla naszego organizmu. Opracowywany jest on na podstawie analizy genów odpowiedzialnych między innymi za metabolizm poszczególnych składników odżywczych, za występowanie predyspozycji do otyłości, nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych czy za zdolność do eliminacji szkodliwych związków. Dieta DNA jest więc bardzo skuteczną metodą na poprawę stanu zdrowia, uniknięcie poważnych schorzeń w przyszłości, a także na uzyskanie idealnej sylwetki.

Sposób odżywiania oparty na DNA

Oryginalna genodieta przygotowywana jest na podstawie badania genetycznego Genodiet ® Completo, które zostało opracowane przez światowej sławy specjalistów z dziedzin nutrigenetyki i nutrigenomiki. Badanie to składa się z trzech modułów (Slim, Health i Sensor), które wzajemnie się uzupełniają i dotyczą problemów z nadwagą lub niedowagą, ryzyka rozwoju chorób dietozależnych czy występowania nadwrażliwości i nietolerancji pokarmowych.

Moduł Slim obejmuje analizę genów odpowiedzialnych za metabolizm węglowodanów i tłuszczów, a także za predyspozycje do nadmiernej masy ciała - dzięki temu możliwe jest ustalenie odpowiedniej ilości poszczególnych składników pokarmowych w diecie, tak aby trwale i bezpiecznie schudnąć lub przytyć i uniknąć rozwoju schorzeń dietozależnych w przyszłości. Ponadto, moduł Slim badania Genodiet ® pozwala na określenie najkorzystniejszej dla naszego organizmu aktywności fizycznej (oraz czasu jej trwania).

W ramach modułu Health oceniane są procesy metaboliczne bardzo ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu związków, takich jak witamina D, wapń czy homocysteina. Odpowiednie stężenie tych substancji w naszej diecie to znacznie mniejsze ryzyko infekcji, chorób autoimmunologicznych, chorób układu krążenia, osteoporozy czy depresji. Moduł Health pozwala również na ocenę zdolności organizmu do eliminacji szkodliwych związków (toksyn, wolnych rodników), co ma duże znaczenie między innymi w spowalnianiu procesów starzenia czy profilaktyce nowotworowej. Zaburzona detoksykacja wiąże się z koniecznością dostarczania organizmowi odpowiedniej ilości antyoksydantów wraz z dietą.

Ostatni moduł badania Genodiet ®, moduł Sensor polega natomiast na analizie genów odpowiedzialnych za występowanie nadwrażliwości i nietolerancji na poszczególne pokarmy. Są to schorzenia powszechnie występujące wśród Polaków, a niewykryte w odpowiednim momencie, prowadzą do groźnych powikłań w przyszłości.

Pakiet badań genetycznych Genodiet ® Completo

Jeżeli chcesz bezpiecznie schudnąć lub przytyć, a także uniknąć takich schorzeń jak otyłość, cukrzyca czy nadciśnienie, rozważ wykonanie badania Genodiet ® Completo, dzięki któremu będziesz mógł odżywiać się zgodnie z potrzebami własnego organizmu.

Dzięki diecie zgodnej z własnym DNA możesz:

poprawić swoje samopoczucie, wygląd i ogólny stan zdrowia

uzyskać prawidłową masę ciała

poprawić zdolność organizmu do usuwania toksyn

uniknąć chorób zależnych od diety

wzmocnić układ odpornościowy

spowolnić procesy starzenia

Dowiedz się więcej

Ile kosztuje genodieta?

Oryginalne badanie Genodiet ® zostało opracowane na podstawie tysięcy publikacji naukowych przez światowej sławy badaczy z uniwersytetów w Ferrarze, Modenie, Bolonii, Mediolanie oraz Miami. Podstawy naukowe badania gwarantują jego wiarygodność i skuteczność - na polskim rynku dostępnych jest coraz więcej podobnych testów, jednakże zostały one stworzone wyłącznie do celów komercyjnych i nie mają zaplecza naukowego. Koszt oryginalnej genodiety wynosi ok. 2450 złotych - związane jest to przede wszystkim z technologią zastosowaną do realizacji testu genetycznego.

Kilkanaście genów i unikalnych, wzajemnych zależności pomiędzy nimi analizowanych jest przy pomocy Sekwencjonowania Nowej Generacji (NGS) - jednej z najnowocześniejszych technik biologii molekularnej. Badanie przeprowadzane jest w wyspecjalizowanym laboratorium NGB Genetics we Włoszech przez wykwalifikowanych specjalistów diagnostyki laboratoryjnej.

W przygotowywaniu genodiety ogromną rolę odgrywają również dietetycy, którzy na podstawie otrzymanych wyników badania Genodiet ® przygotowują obszerny raport i żywieniowe wytyczne dla każdej osoby badanej. W cenie badania znajdują się również dwie konsultacje z dietetykiem - punkty, w których można odbyć taką konsultację znajdują się na terenie całego kraju (rozmowy ze specjalistą mogą być również przeprowadzane przez internet). Pierwsza konsultacja polega na dokładnym objaśnieniu wyniku, raportu i zaleceń żywieniowych pacjentowi, podczas drugiej rozmowy, przeprowadzanej po ok. 1-2 miesiącach od pierwszej) oceniane są natomiast efekty genodiety.

Ogromną zaletą badania Genodiet ® jest także to, że wykonuje się je jednorazowo na dowolnym etapie życia (wynik nie jest zależny od obecnego stanu pacjenta) - nasze DNA nigdy się nie zmienia, wynik testu i zalecenia żywieniowe pozostaną więc już zawsze aktualne.

Statystyki:
0 komentarzy
785 wyświetleń

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy - skomentuj pierwszy!

Genodiet® Completo

  • Pakiet badań Genodiet® to unikalny sposób na ustalenie indywidualnego profilu metabolicznego człowieka na podstawie analizy genów
  • Dzięki badaniu Genodiet® możliwe jest wprowadzenie diety DNA - zgodnej z potrzebami własnego organizmu
  • Dieta DNA pozwoli na uniknięcie takich chorób jak cukrzyca czy nadciśnienie, uzyskanie i utrzymanie odpowiedniej masy ciała czy na spowolnienie procesów starzenia

Test wskaże poziom ryzyka związanego z zachorowaniem na:

Ponowna konsultacja kontrolna z dietetykiem – analiza efektów

Zestaw do pobrania materiału genetycznego

Wykonanie badania genetycznego Genodiet®

Obszerny raport z badania wraz z zaleceniami żywieniowymi

Konsultacja z dietetykiem celem spersonalizowania stylu życia i diety

Cena badania:

1 790 zł