22 123 95 55
PL
Znajdź badanie
Genodieta - opinie pacjentów i specjalistów

Genodieta - opinie pacjentów i specjalistów

3.80
Ocena użytkowników: 258 ocen

Opinie specjalistów na temat genodiety

Oryginalne badanie w kierunku ustalenia genodiety - Genodiet Completo zostało opracowane na podstawie licznych publikacji naukowych przez naukowców z włoskich i amerykańskich uniwersytetów. Szefem naukowym projektu jest światowej sławy naukowiec Giovanni Scapagnini, który jest między innymi profesorem medycyny i biochemii klinicznej włoskiego Uniwersytetu Molise, członkiem Rady Naukowej “American Academy of Anti-Aging Medicine) czy Sekretarzem Naukowym i Członkiem Założycielem Towarzystwa Naukowego CLIMAA na rzecz długowieczności i medycyny Anti-Aging. Podstawy naukowe testu Genodiet ® są gwarancją jego wiarygodności i skuteczności, ponadto sprawiają, że badanie jest chętnie rekomendowane przez lekarzy, dietetyków czy fizjologów żywienia.

Iza Czajka - fizjolog żywienia, autorka poradników na temat odpowiedniego odżywiania

“Test Genodiet to zdrowie zapisane w genach. Dzięki niemu możemy określić indywidualny sposób odżywiania i stylu życia, który zapobiegnie występowaniu chorób cywilizacyjnych. Badanie zalecane jest dla każdego: dla dorosłych, dla par planujących potomstwo czy nawet dla małych dzieci. Wprowadzając zalecony plan żywieniowy w życie można zapobiec takim chorobom uwarunkowanym genetycznie jak cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, osteoporoza, a także nowotwory złośliwe. Ponadto, zyskuje się lepsze samopoczucie i więcej energii. To także rozwiązanie dla tych osób, które od lat próbują bezskutecznie schudnąć.”

Lek. med. Aneta Górska-Kot - ordynator Oddziału Pediatrii Szpitala Dziecięcego w Warszawie, pediatra

“BMI 45 % dzieci w Polsce jest nieprawidłowe - mają one nadwagę lub są zbyt chude. Niepokojące są też statystyki dotyczące niedoboru witaminy D. Badanie Genodiet jest narzędziem pomagającym określić indywidualne predyspozycje dziecka, a dzięki świadomości jego unikalnej sekwencji genów, lekarzom znacznie łatwiej jest wpływać później na przebieg historii zdrowia dziecka. Dzieci zależne są od rodziców - a zatem nawyki żywieniowe, które wpoimy im na wczesnym etapie ich życia, mogą zaowocować tym, że unikną one problemów z nadwagą i nie będą musiały borykać się na przykład z cukrzycą typu drugiego. Badanie Genodiet wykonuje się jednorazowo, ale wiedza zdobyta dzięki temu badaniu może być wykorzystywana przez całe życie.”

Dr n. med. Iwona Wybrańska - kierownik Zakładu Diagnostyki Genetycznej i Nutrigenomiki w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

„Badanie Genodiet ułatwia stworzenie precyzyjnie dopasowanego do naszych konkretnych potrzeb modelu odżywiania. Wzbogaca archiwum danych na temat pacjenta, co ma bezpośrednie przełożenie na skuteczność pracy fizjologów żywienia oraz lekarzy. Każdy z nas, w dowolnym momencie życia, może więc podjąć decyzję, że wspólnie ze specjalistami poszuka dla swojego organizmu rozwiązań wzmacniających jego ochronę przed zagrożeniami zdrowotnymi.”

Opinie naszych pacjentów stosujących genodietę

Dieta opracowana na podstawie badania Genodiet uznawana jest za najkorzystniejszą dla naszego organizmu. Cieszy się ona dobrą opinią nie tylko różnych specjalistów, ale przede wszystkim pacjentów, którzy zdecydowali się na wykonanie testu i wprowadzenie genodiety w życie.

Tomasz, Zdrowegeny.pl

"Na początku byłem sceptyczny, mimo to zdecydowałem się na badanie, bo mimo wysiłków nie udawało się schudnąć. Stosując kilka prostych porad z Genodiety, w krótkim czasie zauważyłem pozytywne zmiany. Od zamówienia testów schudłem aż 12 kg. Teraz wiem, że deficyt kaloryczny to ślepa uliczka, a istotny jest dobór składników diety."

Anonimowy pacjent

„Do momentu wykonania Genodiet przez wiele miesięcy cierpiałam z powodu bólu nadbrzusza. Często też budziłam się nad ranem bez przyczyny, co skutkowało złym samopoczuciem w ciągu dnia, nie mówiąc o braku koncentracji. Do tego wszystkiego pojawiło się drżenie łydek i żaden lekarz nie przedstawił jakiegokolwiek rozwiązania, diagnozy też nie. Miałam wątpliwości, bo badanie nie należy do najtańszych, ale po kilku tygodniach stosowania diety – polecam. Już teraz śpię lepiej, drżenie pojawiło się, ale jednokrotnie, no i dyskomfort trawienny zdecydowanie osłabł.”

Pan Roman

“Jestem osobą w „dojrzałym” wieku i bardzo zaskoczyło mnie, że około dwóch lat temu zacząłem tyć i czuć się po prostu źle po posiłkach. Zamówiłem to badanie z żoną, okazało się, że nie toleruję glutenu, a i źródła węglowodanów dobierałem nieodpowiednio itd. Efekty są, tylko czasu na gotowanie brakuje”

Pan Rafał

“Od lat zajmuje się treningiem personalnym i mogę Genodiet polecić.

Plusy:

- bardzo szczegółowo i jasno opisany raport z badania

- sensowne i przejrzyste zalecenie dietetyczne na piśmie

- kontakt i konsultacje u dietetyka z Katowic bardzo dobre (a sam diety piszę)

- ogrom wiedzy na temat funkcjonowania metabolizmu

- bajecznie proste pobranie próbki do testu dna

- na zdrowegeny.pl dostałem rabat i badanie zamówiłem najtaniej

Minusy:

- cena mogłaby być niższa

- długi czas oczekiwania na wyniki, ja czekałem ponad miesiąc.”

Anonimowy pacjent

“Mimo młodego wieku, niedawno przeszłam zabieg usunięcia tarczycy. Wcześniej standardowo – niedoczynność, no i waga w górę. Lekarz zalecił tarczycę usunąć, żeby nie pojawił się rak. Znajoma dietetyk pokazała mi badanie i dopiero po kilku zmianach w jadłospisie waga zaczęła spadać. Po lekach na hormony, treningach, dietach z internetu nawet nie marzyłam, że znowu będę jak dawniej. Waga powoli idzie w dół.”

Dieta kompatybilna z Twoim DNA

Genodieta przygotowywana jest przez specjalistów na podstawie testu genetycznego Genodiet Completo - badanie to zostało opracowane przez światowej sławy badaczy zajmujących się nutrigenetyką i nutrigenomiką. Badanie Genodiet złożone jest z trzech modułów, które uzupełniają się wzajemnie i związane są między innymi z problemami z nieodpowiednią masą ciała czy z ryzykiem wystąpienia chorób zależnych od diety, nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych.

Pierwszy z modułów - moduł Slim - polega na analizie genów odgrywających ważną rolę w regulacji metabolizmu tłuszczów i węglowodanów, a także genów odpowiedzialnych za predyspozycje do otyłości. Analiza ta pozwala na ustalenie takiej ilości składników pokarmowych w diecie, aby możliwe było bezpieczne i trwałe uzyskanie optymalnej masy ciała, ale również uniknięcie rozwoju poważnych chorób zależnych od diety (miażdżycy, cukrzycy) w przyszłości. Dzięki temu modułowi możliwe jest również określenie rodzaju i czasu trwania najbardziej odpowiedniej dla naszego organizmu aktywności fizycznej.


Jednak genodieta to nie tylko zdrowa dieta odchudzająca. Kolejny moduł badania Genodiet - moduł Health - obejmuje analizę genów odpowiedzialnych za metabolizm bardzo ważnych związków, takich jak witamina D, kwas foliowy, homocysteina czy wapń. Odpowiednie stężenie tych związków w naszym organizmie wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem infekcji, osteoporozy, chorób autoimmunologicznych, depresji czy chorób układu krążenia. Ponadto, kwas foliowy ma ogromne znaczenie dla prawidłowego przebiegu ciąży. W ramach modułu Health przy pomocy analizy genetycznej oceniana jest również zdolność organizmu do eliminacji szkodliwych substancji (wolnych rodników, toksyn), co odgrywa ważną rolę między innymi w profilaktyce nowotworów złośliwych - zaburzone procesy detoksykacyjne oznaczają konieczność wprowadzenia do naszej diety odpowiedniej ilości antyoksydantów.

Ostatni z modułów testu Genodiet - moduł Sensor - polega z kolei na analizie genów odpowiedzialnych za rozwój nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych. Nietolerancja pokarmowa i nadwrażliwość pokarmowa to bardzo częste przypadłości wśród Polaków - niewykrycie ich w odpowiednim momencie znacznie zwiększa ryzyko poważnych powikłań w przyszłości.

Aktualizacja: 2023-01-19

Data publikacji: 2016-10-19

GENOdiagDIETA


2005.00 na stronie
2199.00 w placówce
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 60 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

Masz pytania?

Zadzwoń, a chętnie na nie odpowiemy