Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Ciąża i Macierzyństwo

Poradnik dla zdrowia


Nieinwazyjne Badania Prenatalne - KIEDY je wykonać?

Diagnostyka prenatalna (przedurodzeniowa) to jedyny sposób na uzyskanie informacji odnośnie stanu zdrowia płodu - dzięki niej możliwe jest wykrycie u płodu ewentualnych zaburzeń i ustalenie ich przyczyny. W ramach tej diagnostyki przeprowadzane są między innymi badania nieinwazyjne, które są całkowicie bezpieczne zarówno dla płodu, jak i dla ciężarnej.
Czytaj dalej

Jakie są ceny badań genetycznych płodu?

Badanie genetyczne płodu to najdokładniejszy sposób na dowiedzenie się o jego stanie zdrowia na długo przed przyjściem na świat. Cena takiego badania może wynosić od około 900 do 2,5 tysiąca złotych - na koszt poszczególnych testów wpływa metoda wykonania, zakres wykrywanych schorzeń czy ryzyko powikłań.
Czytaj dalej

Co to są testy prenatalne?

Testy prenatalne to badania wykonywane podczas ciąży, służące do oceny budowy ciała płodu, jego płci, czynności jego narządów czy obecności wad wrodzonych. Przy pomocy tych testów możliwe jest więc bardzo wczesne wykrycie ewentualnych występujących u płodu zaburzeń.
Czytaj dalej

Na czym polegają badania przesiewowe w ciąży?

Dzięki badaniom przesiewowym wykonywanym podczas ciąży przyszli rodzice mogą dowiedzieć się o stanie zdrowia swojego dziecka bardzo długo przed jego narodzinami. Do badań przesiewowych zalicza się badanie ultrasonograficzne płodu oraz badania wykonywane z pobranej od ciężarnej próbki krwi żylnej.
Czytaj dalej

Na czym polegają badania prenatalne?

Badania prenatalne są jedyną metodą pozwalającą na ocenę stanu zdrowia rozwijającego się płodu i wykrycie ewentualnych występujących u niego nieprawidłowości. Istnieje kilka różnych rodzajów badań prenatalnych, różniących się między sobą metodą wykonania, czułością czy zakresem wykrywanych chorób.
Czytaj dalej

Ile kosztuje badanie prenatalne?

Badania prenatalne - testy wykonywane w celu oceny stanu zdrowia nienarodzonego dziecka, płci, budowy ciała czy czynności poszczególnych narządów. Umożliwiają bardzo wczesne wykrycie zaburzeń u płodu. Dostępnych jest kilka rodzajów badań prenatalnych, które różnią się między sobą sposobem wykonania, zakresem wykrywanych schorzeń czy ceną — koszt badań prenatalnych waha się od około 200 złotych do 3000 złotych.
Czytaj dalej

Co to są badania genetyczne płodu?

Badania genetyczne to bardzo czułe narzędzie, szeroko stosowane w wielu dziedzinach medycyny. Dzięki ich wykonaniu możliwe jest między innymi wykrycie danej choroby genetycznej czy ustalenie ryzyka rozwoju danego schorzenia w przyszłości. Badania genetyczne są również najwiarygodniejszym sposobem na ocenę stanu zdrowia rozwijającego się płodu - testy te określane są badaniami genetycznymi płodu.
Czytaj dalej

Badania genetyczne w ciąży - jaka jest ich cena?

Badania genetyczne są narzędziem od lat wykorzystywanym w medycynie - można wykonywać je także podczas ciąży. Badania genetyczne w ciąży są najczulszą i najbardziej wiarygodną metodą pozwalającą na uzyskanie informacji na temat stanu zdrowia płodu na długo przed narodzinami. Dostępne badania różnią się metodą wykonania, zakresem wykrywanych wad, ryzykiem powikłań oraz ceną - ceny te wynoszą około 900 - 2500 złotych.
Czytaj dalej

Nietolerancje pokarmowe a ciąża

Nietolerancje pokarmowe to grupa bardzo powszechnie występujących schorzeń, których istotą jest nieprawidłowa odpowiedź organizmu na spożywany pokarm. Powodują one występowanie bardzo różnych, niespecyficznych dolegliwości - mogą wpływać między innymi na płodność i przebieg ciąży.
Czytaj dalej

Poronienie samoistne - przyczyny, przebieg, jak im zapobiegać

Przyczyny poronienia, czyli spontanicznej utraty ciąży, mogą być bardzo różne - w wielu przypadkach trudne jest dokładne ich wskazanie. Wśród możliwych czynników wymienia się między innymi wady genetyczne płodu, zaburzenia hormonalne czy niekorzystne zmiany w genach rodziców.

Czytaj dalej
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najlepsze promocje jako pierwszy

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic