22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

MikroFloraScan – badanie mikroflory jelitowej

4.20
Ocena użytkowników: 160 ocen

W ramach tego testu oceniana jest obecność w jelicie wybranych bakterii wskaźnikowych oraz grzybów drożdżopodobnych.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera po odbiór próbek przez naszą stronę internetową. 

Wykrycie dysbiozy w ramach badania pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia. Badanie MikroFloraScan wykonuje się z próbki kału.

W cenie zawarta jest bezpłatna konsultacją wyniku ze specjalistą online.

Podmiot odpowiedzialny: Centrum Medyczne VitaImmun.

W ramach pakietu badamy ryzyko:

  • dysbiozy jelitowej

Na czym polega badanie MikroFloraScan?

  • W przewodzie pokarmowym każdego z nas obecne są zarówno bakterie korzystne dla organizmu, jak i mikroorganizmy chorobotwórcze. Dla prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego (oraz całego organizmu) bardzo ważne jest, aby w jelicie przeważały mikroorganizmy prozdrowotne.
  • Zaburzenie mikroflory jelitowej nazywane jest dysbiozą jelitową - jest to czynnik sprzyjający rozwojowi lub nasileniu wielu chorób. Wśród nich wymienia się: alergie, zespół jelita nadwrażliwego, atopowe zapalenie skóry, nadwrażliwości pokarmowe, nawracające infekcje, choroby autoimmunologiczne, zespół chronicznego zmęczenia, zespół metaboliczny, depresja czy zaburzenia neurorozwojowe.
  • Dysbiozę jelitową można wykryć przy pomocy badania mikroflory jelitowej, takiego jak MikroFloraScan. Jest to badanie wykonywane z próbki kału, które polega na oznaczeniu w niej obecności różnych mikroorganizmów, takich jak bakterie i grzyby.
  • W ramach testu MikroFloraScan oznaczana jest obecność bakterii probiotycznych, bakterii stymulujących odporność, mikroflory potencjalnie chorobotwórczej. Oceniania jest ponadto ogólna ilość bakterii.
  • Wynik badania zawiera jakościowe i ilościowe oznaczenia wybranych bakterii i grzybów, a także dostosowany do Pacjenta schemat suplementacji prebiotycznej i probiotycznej. W cenie testu zawarta jest również możliwość konsultacji wyniku ze specjalistą.

MikroFloraScan – badanie mikroflory jelitowej


489.00 na stronie
Technologia badania:
Metoda ilościowa i jakościowa
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce