22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

KyberKompaktPro – kompleksowe badanie mikroflory jelitowej

4.00
Ocena użytkowników: 120 ocen

Test kompleksowo sprawdza stan mikroflory jelitowej

Badanie wykonywane jest z próbki kału - Materiał do badania można dostarczyć do wybranego Punktu Pobrań od PONIEDZIAŁKU do ŚRODY

Pojemnik z materiałem należy opisać IMIENIEM I NAZWISKIEM, DATĄ URODZENIA, DATĄ I GODZINĄ POBRANIA MATERIAŁU

W ramach pakietu badamy ryzyko:

  • dysbiozy jelitowej

KyberKompaktPro – badanie, dzięki któremu łatwo sprawdzisz swoją mikroflorę jelitową

  • Mianem mikroflory jelitowej określany jest obecny w jelitach zespół mikroorganizmów (w szczególności bakterii) - do jego funkcji należy m.in. wspomaganie trawienia i wchłaniania składników pokarmów, wspomaganie wytwarzania witamin z grupy B oraz witaminy K, wzmocnienie działania układu odpornościowego czy ochrona jelit przez szkodliwymi drobnoustrojami.
  • Jeśli mikroflora jelitowa jest zaburzona (nie ma równowagi pomiędzy bakteriami korzystnymi dla organizmu a tymi patogennymi), mamy do czynienia z dysbiozą jelitową. Przeprowadzone badania wskazują, że ma ona wpływ na rozwój poważnych chorób, np. zapaleń jelit, chorób autoimmunologicznych, nawracających infekcji, atopowego zapalenia skóry, trądziku, depresji, schizofrenii czy zaburzeń ze spektrum autyzmu. Dysbiozę jelitową można wykryć wykonując test KyberKompaktPro, który polega na ocenie występowania bakterii jelitowych i grzybów w próbce kału.
  • Należy zaznaczyć, że przeciwwskazaniem do zrobienia testu KyberKompaktPro jest antybiotykoterapia oraz leczenie przeciwgrzybicze (stosowane w ostatnich 4 tygodniach). Badanie nie jest przeznaczone również dla dzieci poniżej 2 roku życia ze względu na brak norm dla A. muciniphila oraz F. prausnitzii w przypadku dzieci w tym wieku.

KyberKompaktPro – kompleksowe badanie mikroflory jelitowej


785.00 na stronie
799.00 w placówce
Technologia badania:
Metoda ilościowa i jakościowa
Czas oczekiwania na wynik:
do 25 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce