Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

IMMUNOdiagDIETA 44 alergeny IgG4

Ocena użytkowników: 43 ocen
4.1

Pakiet badań IMMUNOdiagDIETA to nowoczesny test pozwalający na określenie nietolerowanych przez organizm produktów pokarmowych

Nietolerancja pokarmowa zależna od przeciwciał klasy IgG4 może dotyczyć wielu różnych produktów spożywczych

Nietolerancja pokarmowa zależna od IgG4 rozwija się najczęściej na skutek zaburzonych mechanizmów wchłaniania jelitowego

Schorzenia to mogą prowadzić do nadwagi, przewlekłego niedożywienia, cukrzycy typu drugiego czy uszkodzenia wątroby

Wynik badania umożliwi wdrożenie odpowiedniej diety eliminacyjnej lub rotacyjnej w celu poprawy stanu zdrowia i samopoczucia

Badamy stężenie we krwi przeciwciał IgG4 specyficznych dla 44 alergenów pokarmowych. Test zalecany jest w podejrzeniu nietolerancji pokarmowej o nietypowych objawach ogólnych.

DO 31.05.2024 KUPISZ TO BADANIE 15% TANIEJ Z KODEM WIOSNA

Badamy obecność:

 • nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG4
 • Typ badania

  Pobranie krwi w placówce
  Sprawdź listę placówek
  IMMUNOdiagDIETA 44 alergeny IgG4

  Cena w placówce

  600.00 

  Cena online:

  469.00 
  Technologia badania:test ELISA

  Czas oczekiwania na wynik:do 15 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  W przebiegu nietolerancji zależnych IgG4 dochodzi do nadprodukcji tych przeciwciał, co skutkuje występowaniem różnorodnych objawów

  • IMMUNOdiagDIETA IgG4 to test, który polega na pomiarze stężenia przeciwciał IgG4, które są specyficzne w stosunku do 44 alergenów wywołujących nietolerancję pokarmową.
  • W przebiegu nietolerancji zależnej od przeciwciał IgG4 produkcja tych specyficznych dla poszczególnych składników pokarmowych przeciwciał jest nasilona i przyczynia się do wystąpienia różnorodnych objawów klinicznych, takich jak mdłości, wzdęcia, uczucie pełności, biegunki, bóle brzucha, zaparcia, przewlekłe zmęczenie, zmiany w zachowaniu, depresja, migreny, bóle mięśni i stawów czy zmiany skórne. Objawy pojawiają się po ok 24-48 godzin po spożyciu danego pokarmu.
  • Nietolerancja pokarmowa zależna od IgG4 rozwija się najczęściej na skutek zaburzonych mechanizmów wchłaniania jelitowego, co może być konsekwencją długotrwałego stosowania antybiotyków, ostrych zakażeń wirusowych i bakteryjnych, zatruć pokarmowych, interwencji chirurgicznych czy stosowania radioterapii lub chemoterapii.
  • Nietolerancja pokarmowa IgG4 zależna występuje powszechnie zarówno u dzieci, jak i dorosłych i jest odwracalna - cofa się po wyeliminowaniu lub ograniczeniu nietolerowanego alergenu lub przywróceniu odpowiedniego funkcjonowania jelit.
  • Dzięki wykonaniu badania IMMUNOdiagDIETA możemy uzyskać informację o nietolerowanych przez nas produktach spożywczych - pozwala to na wdrożenie odpowiednich zmian do naszej diety, tak aby poprawić swój stan zdrowia i zapobiec poważnym konsekwencjom w przyszłości.
  IMMUNOdiagDIETA 44 alergeny IgG4

  Cena w placówce

  600.00 

  Cena online:

  469.00 
  Technologia badania:test ELISA

  Czas oczekiwania na wynik:do 15 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Gdzie zrobić badanie IMMUNOdiagDIETA?

  Krew do badania pobierana jest w około 800 placówkach DIAGNOSTYKI na terenie całego kraju.

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic